آخرین اطلاعیه ها
فیلم تجمع مالباختگان در اهواز. فراخوان تجمع ۲۴ مهر ماه
چهارشنبه, ۱۹ام مهر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

ما بچه های جنگیم، بجنگ تا بجنگیم
شب گذشته بعد از تحصن و تظاهرات در مقابل استانداری اهواز ٬ سپس هنگامی که خودرو استاندار می خواست از درب خارج شود مالباختگان با خوابیدن روی زمین مانع عبور او شدند. اما استاندار قصد عبور از روی آنها را داشته که با مقاومت مالباختگان مواجه شد.
مالباختگان و سپرده گذاران ناراضی با سنگ٬ شیشه عقب اتومبیل استاندار را شکستند. در همین حال ماموران وزارت اطلاعات اقدام به دستگیری تعدادی از سپرده گذاران می کنند.
صبح امروز سه شنبه ۱۸ مهرماه مالباختگان به تحصن خود در مقابل درب استانداری ادامه داده و با سردادن شعارهایی٬ خواستار آزادی بازداشت شدگان شب گذشته شدند.
آنها در واکنش به ماموران وزارت اطلاعات که اقدام به دستگیری معترضین کرد. شعار می دادند: اطلاعات بگوش باش مال باخته ایم نه اوباش
ما بچه های جنگیم، بجنگ تا بجنگیم
بازداشت شدگان با پرداخت جریمه امروز ساعت ۱۱ صبح آزاد شدند.
مقامات استانداری اهواز برای جلوگیری از فیلم برداری از تحصن و اعتراض مردم و سپرده گذاران آرمان در اهواز اقدام به قطع برق محل کرده و کلیه چراغهای روشنائی محوطه این محل را قطع کردند.

****

دو شنبه شب ۱۷ مهر جمع کثیری از مالباختگان اهواز دست به تظاهرات زدند و در مقابل استانداری این شهر تحصن کردند. علاوه بر مالباختگان تعداد دیگری از مردم نیز در این تظاهرات شرکت داشتند. طبق گزارشی که به حزب رسیده است، هنگامی که خودرو استاندار قصد خروج از استانداری را داشت، مالباختگان با خوابیدن روی زمین مانع عبور او شدند. استاندار قصد عبور از وسط جمعیت داشت اما با مقاومت مالباختگان مواجه شد. تظاهرات کنندگان با سنگ شیشه عقب اتومبیل استاندار را شکستند و مزدوران وزارت اطلاعات اقدام به دستگیری تعدادی از مردم کردند. در واکنش به وزارت اطلاعات، تظاهرات کنندگان شعار میدادند اطلاعات به گوش باش مالباخته ایم نه اوباش، ما بچه های جنگیم، بجنگ تا بجنگیم.
مقامات استانداری برای جلوگیری از فیلم برداری از تحصن و تظاهرات اقدام به قطع برق محل کرده و کلیه چراغهای روشنائی محوطه را خاموش کردند.

بدنبال تجمع شب گذشته، امروز ۱۸ مهر مالباختگان به تحصن خود در مقابل استانداری ادامه داده و با سردادن شعارهایی، خواستار آزادی بازداشت شدگان شب گذشته شدند و استانداری را وادار به آزادی بازداشت شدگان کردند. بازشدگان ساعت ۱۱ صبح آزاد شدند.

لازم به توضیح است که مالباختگان برای روز ۲۴ مهرماه فراخوان تجمع در مقابل بانک مرکزی تهران داده اند.

https://www.facebook.com/wpiran/
نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
کمیته بین المللی علیه اعدام:در محکومیت ترور فعال سیاسی اقبال مرادی گزارش تظاهرات علیه سخنرانی عبدالکریم سروش در کتابخانه فرویو تورنتو پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: با تحریم متحدانه هر مرحله از انتخابات شورای اسلامی کار، سندیکای مستقل خود را پاس داریم حزب کمونیست کارگری:اعتصابات و تجمعات سراسری در راهند فیلم های اعتراض کمونیست ها و آزادیخواهان به حضور عبد الکریم سروش در تورنتو حکومت اسلامی مسئول است!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com