آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری ایران:بازنشستگان کوتاه نمی آیند
چهارشنبه, ۲۴ام آبان, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

 دیروز بازنشستگان کشوری و لشگری و تامین اجتماعی در تهران و مشهد تجمع کردند و فردا در بازنشستگان فولاد در اصفهان و روز ۲۹ آبان در تهران تجمع میکنند. بخش های مختلف بازنشستگان بیش از یکسال است که با قدرت به میدان آمده اند و هر روز با شعارهای کوبنده تر و سیاسی تر و با خواست های سراسری تر، اساسی تر و متحدکننده تر به اعتراض خود ادامه میدهند. مبارزه ای سراسری، با حضور زنان در صف اول این اعتراض. مبارزه ای سراسری که زمینه تشکل سراسری آنها را نیز فراهم کرده است.

 بازنشستگان در تمام این یکسال تجمع کرده اند، راهپیمایی کرده اند و شعار داده اند، نامه و طومار نوشته اند، در شهرستان ها یا در تهران جمع شده اند، متحد شده اند، خواهان حقوق بالای چهار میلیون شده اند، خواستی که متعلق به کل طبقه کارگر است. خواهان منزلت و معیشت شده اند، علیه اختلاس مقامات شعار داده اند، خواهان استعفای این و آن شده اند، سرود زیر بار ستم نمیکنیم زندگی خوانده اند و کوتاه هم نمیایند. هیچ نیرویی حریف این مبارزه عادلانه و آزادیخواهانه آنها نیست. اکنون میتوانند با تمام قوا بطرف ایجاد تشکل سراسری خود گام بردارند.

 بازنشستگان با این تلاش مستمر خود فضای تازه ای به مبارزه مردم داده اند اما مبارزه آنها نیز بر متن فضای اعتراضی کل جامعه صورت میگیرد. تاثیر میگیرند و تاثیر میگذارند.

 این مبارزه را باید با تمام قوا تقویت کرد. خواست رسیدگی به خواست های بحق بازنشستگان باید به خواست همه کارگران شاغل هم تبدیل شود. باید به خواست دانشجویان و نهادها و تشکل های مختلف مردمی هم تبدیل شود. این عرصه ای است برای همبستگی سراسری، برای تبدیل شدن مبارزات پراکنده به مبارزاتی سراسری، برای تبدیل شدن خواست های بخش های مختلف مردم به خواستهایی عمومی، از طب رایگان و تحصیل رایگان تا حقوق بالای ۴ میلیون، از آزادی تشکل و تجمع تا آزادی کارگران و معلمان و دانشجویان و فعالین زندانی و لغو اتهامات امنیتی.

 حزب کمونیست کارگری همه مردم را، کارگران و پرستاران را،‌ دانشجویان و همه انسانهای آزاده و متنفر از نظام نکبت و دزدسالار اسلامی را به همبستگی با مبارزات بازنشستگان در سراسر کشور فرامیخواند.

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

یک پاسخ به “حزب کمونیست کارگری ایران:بازنشستگان کوتاه نمی آیند”

  1. مرسی از اطلاع رسانیتون

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری:چند خبر از اعتراضات وسیع کارگری نهاد کودکان مقدمند: ۴ کودک دانش‌آموز در آتش سوزی مدرسه سوختند! آموزش و پرورش مسئول مستقیم جان باختن این کودکان است! کارگران فولاد اهواز خواستار آزادی فوری همکاران خود هستند. ۴١  نفر از کارگران فولاد در بازداشت بسر میبرند تجمع قریب سه هزار نفر از بازنشستگان مقابل مجلس اسلامی معلم زندانی، کارگر زندانی آزاد باید گردد حزب کمونیست کارگری: اعتصاب اخطاری رانندگان کامیون و کامیونداران کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: امیر چمنی، فعال کارگری بازداشت شد!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com