آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری: خطاب به مردم دنیا: از اعتراضات مردم بپاخاسته ایران حمایت کنید!
یکشنبه, ۱۰ام دی, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

از روز پنجشنبه ۲۸ دسامیر مردم ایران دست به اعتراضات وسیع و گسترده ای علیه حکومت استبداد مذهبی در ایران زده اند که همچنان نیز با قدرت ادامه دارد. این اعتراضات در دهها شهر ایران از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب جریان دارد.این اعتراضات با شعارهایی علیه فقر و گرانی و بیکاری شروع شد و به سرعت  کل جمهوری اسلامی را بعنوان عامل اصلی تباه کردن زندگی مردم مورد حمله قرار داد.

در سومین روز این اعتراضات میان نیروهای حکومتی و مردم معترض درگیری هایی رخ داده است و در شهر دورود در استان لرستان چند نفر در اثر تیراندازی مامورین پلیس کشته و زخمی شده اند و صدها نفر بازداشت شده اند. مردم معترض جواب این خشونت ها را با حمله به مراکز سرکوب حکومتی میدهند و عکس های خامنه ای و خمینی را بعنوان سمبل های نظام به آتش میکشند و علیه خامنه ای و روحانی و کل حکومت و هر دو جناح آن شعار میدهند.

واقعیت این است که مردم ایران، جمهوری اسلامی را نمی خواهند و این را در این اعتراضات با شعارهای جمهوری اسلامی نابود باید گردد و مرگ بر خامنه ای و روحانی و مرگ بر دیکتاتور و شعار نان، کار،‌ آزادی فریاد میزنند. اقشار مختلف مردمی که از فشارهای اقتصادی و ستم سیاسی و مذهبی به ستوه آمده اند و زنانی که از ساده ترین حقی محروم شده اند، در این تظاهرات شرکت دارند. این اعتراضات پاسخ عادلانه مردم به ۳۹ سال محرومیت،‌ بیحقوقی، فقر و بیحرمتی و اعدام و شکنجه است. مردم میخواهند این حکومت را سرنگون کنند و حکومتی غیر مذهبی، آزاد و سکولار برقرار کنند که تضمین کننده رفاه مردم، برابری زن و مرد و تضمین کننده کلیه آزادی های سیاسی و مدنی باشد.

حضور فعال زنان در این اعتراضات یک وجه مهم و درخشان این اعتراضات است. در خیزش میلیونی مردم در سال ۲۰۰۹ نیز زنان در صف اول اعتراضات حضور داشتند تا حکومت آپارتاید جنسی را به چالش بکشند. یک روز قبل از شروع اعتراضات اخیر در ایران زن جوانی در خیابان انقلاب دررمرکز شهر تهران در اعتراض به حجاب اجباری، روسری خود را برداشت و به پرچمی تبدیل کرد و در هوا تکان داد.  و امروز فراخوان مدافعین زنان این است که زنان حجاب هایشان را که سمبل بیحقوقی آنها است بردارند.

از شما می خواهیم که از اعتراضات حق طلبانه زنان و مردان جسور در ایران حمایت کنید.با ارسال پیام و یا با شرکت در تجمعاتی که در شهرهای مختلف در حمایت از مبارزات مردم ایران سازمان داده میشود همبستگی تان را نشان بدهید. به دول اروپایی فشار بیاورید که از هر نوع مماشات با جمهوری اسلامی خودداری کنند و روابط دیپلماتیک خود را با این حکومت قطع کنند و سفارت هایش را ببندند. خواهان آزادی زندانیان سیاسی و دستگیرشدگان اجتماعات اخیر شوند و مقابله خشونت آمیز جمهوری اسلامی با معترضین را محکوم کنند.جمهوری اسلامی یک رکن مهم جنبش ارتجاعی و تروریستی اسلام سیاسی است و سرنگونی آن در ایران، عمر این جنبش سیاه را در همه جا به سرعت کوتاه خواهد کرد. مردم ایران شایسته حمایت شما در سطح جهان هستند.

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۳۱ دسامبر ۲۰۱۷

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
هه ژار علیپور: در مورد برادر عزیزم هوشمند علیپور کمیته بین المللی علیه اعدام: به کارزار یک دقیقه علیه اعدام بپوندید! کمپین برای آزادی کارگران زندانی: از کارزار معلمان برای آزادی معلمان زندانی حمایت و پشتیبانی کنیم کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی:رضا شهابی در بیمارستان بستری شد حزب کمونیست کارگری: چند اعتراض و تجمع کارگری علیه نپرداختن دستمزدها کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: حمله به زندانیان سیاسی ارومیه را محکوم میکنیم! این جنایت نباید بی پاسخ بماند!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com