آخرین اطلاعیه ها
کارگران کوتاه نمیایند . اعتصابات امری همه روزه و گسترده است
دوشنبه, ۱۶ام بهمن, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

اعتراضات و اعتصابات گسترده کارگری ادامه دارد. امروز ۱۶ بهمن کارگران چندین مرکز کارگری و بازنشستگان در شهرهای اراک، اهواز، اصفهان،‌ هفت تپه،‌ سمنان، تهران و برخی شهرهای دیگر دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی زدند. خبرهای زیر گوشه ای از اعتصابات و تجمعات اعتراضی کارگران است.

 

 • کارگران صنایع فولاد دست به تجمعات سراسری زدند

روز ۱۶ بهمن بازنشستگان صنایع فولاد و معدن اصفهان در مقابل ساختمان بازنشستگی در این شهر تجمع کردند و خواهان پرداخت فوری حقوق معوقه و درمان رایگان شدند. موضوع دیگر اعتراض بازنشستگان، پرداخت های پلکانی و اختلاس ها است. بازنشتسگان فولاد اصفهان اعلام کردند که دوشنبه ها ی هرهفته دست به تجمع خواهند زد.

 

 • بازنشستگان فولاد اهواز با خواست های مشابهی در مقابل استانداری دست به تجمع اعتراضی زدند.
 • بازنشستگان استان البرز نیز در میدان شهر زیرآب دست به تجمع زدند.

 

تجمعات بازنشستگان در اصفهان، اهواز و زیرآب، بنا بر فراخوان از قبل اعلام شده صورت گرفت و بازنشستگان خواستهایشان را با شعارها و دست نوشته هایی اعلام کردند. حقوق بازنشسته چرا به گل نشسته، حقوق و درمان ما مشکل الان ما، صنعتگران دیروز آوارگان امروز، حقوقهای نجومی فلاکت عمومی، یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه از جمله شعارها و دست نوشته های آنها بود.

 

 • کارگران نیشکر هفت تپه
  کارگران نیشکر هفت تپه به دنبال اعتراضات چند روز گذشته و علیرغم یورش وحشیانه گارد ویژه به آنان در روز قبل، به اعتصاب متحدانه خود ادامه دادند. اعتراض کارگران هفت تپه به تعویق پرداخت حقوقها، قراردادهای موقت کاری و امنیتی کردن مبارزاتشان از جمله یورش روز گذشته گارد ویژه و دستگیری دهها نفر از همکارانشان بود که زیر فشار اعتراض کارگران چند ساعت پس از بازداشت آزاد شدند. سندیکای کارگران نیشکر هفته طی گزارشی از این حرکت اعتراض تحت عنوان”صدای حق خواهی کارگران هفت تپه با تهدید و ارعاب خاموش نخواهد شد” گزارش میدهد که امروز تمام قسمت های شرکت نیشکر هفت تپه، برای دستیابی به مطالبات خود دست به اعتصاب زدند. در این حرکت اعتراضی کارگران بازنشسته نیز که بیش از یکسال است بازنشست شده و سنوات خود را دریافت نکرده اند، در کنار کارگران شاغل برای رسیدن به خواستهای خود به جمع کارگران اعتصابی پیوستند. کارگران اعلام کرده اند که اعتصاب و تجمع آنان تا رسیدن به مطالباتشان ادامه خواهد داشت.

 

کارگران هپکو در اراک

 • کارگران هپکو بار دیگر با سرود زیر بار ستم نمیکنیم زندگی، در مرکز اراک دست به راهپیمایی زدند و با پلاکاردهایی که در دست داشتند بر خواست های خود تاکید کردند. یک شعار دیگر کارگران درود بر ستمگر مرگ بر کارگر بود که به شیوه ای طنزگونه، حکومت را به چالش میکشید و توجه مردم را بخود جلب میکرد. عدم پرداخت حقوق معوقه، وضعیت نابسامان کار و عملی نشدن وعده‌های داده شده توسط وزیر کار و استاندار، موضوع اعتراض ۱۱۰۰ کارگر هپکو است.

 

 • کارگران کارخانه چوکا در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه حقوق تجمع اعتراضی بر پا کردند.

 

 • حدود چهل نفر از کارگران کارخانه رنگین نخ سمنان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود مقابل استانداری تجمع کردند.

 

 • کارگران مترو نو بنیاد در تهران در اعتراض به عدم پرداخت ۸ماه حقوق عقب افتاده خود دست به اعتصاب و تجمع اعتراضی زدند.

 

 • کارگران شهرداری آبادان در ادامه اعتراضاتشان به تعویق پرداخت چند ماه حقوق دست به تجمع زدند.

 

اعتصابات و تجمعات کارگری یک رکن مهم جنبش آزادیخواهانه مردم ایران برای سرنگونی جمهوری اسلامی است. حزب کمونیست کارگری همه مردم را به همبستگی هرچه بیشتر با کارگران فرامیخواند.

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۵ فوریه ۲۰۱۷

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
دیدار نمایندگان «شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران»  و دیگر فعالین با نمایندگان پارلمان اروپا در بروکسل اطلاعیه خبری کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: حکم زندان برای امیر شاه محمدی را محکوم میکنیم! به حزب کمونیست کارگری کمک مالی کنید تورنتو: انجمن مارکس کانادا برگزار میکند: کمونیسم چگونه در ایران پیروز میشود؟ ارائه دهنده: حمید تقوایی حزب کمونیست کارگری: اعتراضات گسترده کارگران راه آهن و دیگر کارگران علیه تعویق پرداخت دستمزدها کمیته بین المللی علیه اعدام:خطر اعدام دو جوان که در سن زیر ۱۸ محکوم به اعدام شده اند!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com