آخرین اطلاعیه ها
مینا احدی، سخنگوی حزب کمونیست کارگری ایران: اطلاعیه مطبوعاتی; پاسخی به بیانیه رفراندوم ١۵ نفره
چهارشنبه, ۲۵ام بهمن, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

اخیرا ١۵ نفر از فعالین سیاسی با صدور بیانیه ای خواهان برگزاری رفراندوم برای تعیین نوع حکومت آینده ایران شده اند. این رفراندوم قرار است زیر نظر سازمان ملل و خامنه ای و روحانی و  سپاه پاسداران و کلیت حکومت اسلامی برای “گذار مسالمت آمیز” از نظام اسلامی انجام شود!

فراخوان دهندگان   خودشان اذعان میکنند این طرح برای اجراشدن نیست، پس شان نزول این طرح چیست؟

علت اصلی صدور این بیانیه ترس فراخوان دهندگان از طوفانی است که در آسمان سیاست در ایران وزیدن گرفته است. اینان که تا دیروز طرفدار استحاله حکومت یعنی حفظ نظام جمهوری اسلامی با ظاهری دیگر بوده اند و برخی از آنان خود در برپائی این نظام سهم داشته اند، نگران آن هستند که طوفان زیر و روکننده ای که آغاز شده دامن خود آنان را نیز بگیرد.

هدف دیگر آنان حفظ پایه های دستگاه حاکم در برابر طوفان انقلاب است. بخش بزرگی از امضا کنندگان مدافعین “اسلام بهتر” و ” اسلام با حقوق زنان تناقضی ندارد” و حکومت مرمت شده اسلامی، و تعدادی خود از پایه گذاران سپاه پاسداران بوده اند. طرح رفراندوم اینان تلاش دیگری برای مصون داشتن ماشین سرکوب حکومت، زندانها و وزارت اطلاعات و امنیت و کل ماشین دولتی، از گزند انقلاب مردم است. تاکید آنها به “مسالمت آمیز” بودن رفراندوم کذائیشان نیز از همین رو است. کسی که در برابر مردم معترض به خشونت و توحش حاکم را به مسالمت فرامیخواند دوست مردم نیست، حامی نظام حاکم است. رفراندوم اینان در واقع چیزی بجز تداوم خط استحاله تحت فشار انقلاب مردم نیست.

این تلاشها در مقابل جنبش انقلابی ای که  فی الحال پایان ماجرای اصلاح طلب – اصولگرا را اعلام کرده است بجائی نخواهد رسید. انقلاب عظیمی که آغاز شده است تا در هم کوبیدن کل دستگاه حکومتی جمهوری اسلامی  به پیش خواهد رفت. این عملی ترین، مسالمت آمیز ترین و متمدنانه ترین راه  تغییر نظام حاکم است.

 

مینا احدی، سخنگوی حزب کمونیست کارگری ایران

١۴ فوریه ٢٠١٨

٢۵ بهمن ماه ١٣٩۶

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
دیدار نمایندگان «شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران»  و دیگر فعالین با نمایندگان پارلمان اروپا در بروکسل اطلاعیه خبری کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: حکم زندان برای امیر شاه محمدی را محکوم میکنیم! به حزب کمونیست کارگری کمک مالی کنید تورنتو: انجمن مارکس کانادا برگزار میکند: کمونیسم چگونه در ایران پیروز میشود؟ ارائه دهنده: حمید تقوایی حزب کمونیست کارگری: اعتراضات گسترده کارگران راه آهن و دیگر کارگران علیه تعویق پرداخت دستمزدها کمیته بین المللی علیه اعدام:خطر اعدام دو جوان که در سن زیر ۱۸ محکوم به اعدام شده اند!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com