آخرین اطلاعیه ها
کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران:جنایت شهرداری ارومیه را محکوم میکنیم! باید در مقابل تخریب سرپناه مردم ایستاد!
یکشنبه, ۲۰ام اسفند, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

 

شهرداری ارومیه در یک اقدام ضد انسانی، سرپناه یک پیرزن با دو فرزند سندروم داون در شهرک ایثار را تخریب کرد. در تاریخ ۱۸ اسفند ماموران شهرداری که کارشان تخریب منازل مردم در مناطق حاشیه شهر ارومیه است، خانه این پیرزن و دو فرزندش را تخریب کردند. انتشار این خبر در فضای مجازی و رسانه ها انزجار و نفرت وسیعی در جامعه را بدنبال داشت. در مقابل این واکنش انسانی مردم، شهردار ارومیه ناگزیر شد در محل حاضر شود و با رقت و ریاکاری از مردم ارومیه معذرت خواهی کند!

شغل دائم حکومت اسلامی پایمال کردن دائمی حقوق ابتدایی مردم است. این ماهیت رژیم جمهوری اسلامی و دوایر دولتی اش در برابر مردمی است که در نتیجه  سیستم اقتصادی سرمایه داری و نظام چپاول و غارت آیت الله های میلیاردر، جز فقر و نداری و بدبختی، چیزی نصیب شان نشده است.

در شرایطی که مردم در ابعاد گسترده در بیش از صدشهر به خیابان آمده اند تا علل و ریشه این نکبت، یعنی جمهوری اسلامی را از صحنه سیاسی ایران جارو کنند، شهردار ارومیه به عبث با این نوع معذرت خواهی ها و قول دروغین احداث سرپناه به این خانواده، در صدد کم کردن نفرت عمومی مردم از رژیم و شهرداری هایش است.

حرف دل مردم، امروز از زبان آن خبرنگاری بیان شده است که در پای عکس بالا نوشته است: “خوب کسی جرات داره خونه این اختلاسگرها رو به این سرعت تخریب کنه یا دو تا گردن کلفت جیره خوار رو”؟! مردم پاسخ این سئوال را میدانند. میدانند که شهرداریها بخشی از حکومتی هستند که در دست چپاولگران و اختلاسگرها و دزدهاست.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران، از مردم محلات و حاشیه شهر ارومیه و سایر شهرهای آذربایجان میخواهد که در برابر هجوم نیروهای مزدور شهرداری برای تخریب خانه های مردم، دست به مقاومت دسته جمعی و اعتراض بزنند. در شرایط امروز نیروهای شهرداری در برابر مقاومت مردم متحد، قادر به  تعرض و تخریب خانه های مردم نیستند.

شهردار ارومیه و مقامات حکومتی باید خوب بدانند که کار از عذرخواهیهای قلابی گذشته است. این نظام باید گورش را گم کند. این رژیم بدست مردم به زیر کشیده شده و به  زباله دان تاریخ سپرده خواهد شد تا بر ویرانه های آن نظامی روی کار آید که حفظ حرمت و تامین رفاه همه انسانها وظیفه اصلیش است.

مرگ بر جمهوری اسلامی!

زنده باد آنقلاب انسانی برای جامعه انسانی!

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

۱۹ اسفند ۱۳۹۶ – ۱۰ مارس ۲۰۱۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
کمپین برای آزادی کارگران زندانی: نشست مشترک دبیر کل اتحادیه کانادایی با هیئت “فری دم ناو”, محکومیت شلاق و شکنجه علیه زندانیان در ایران گزارشات سیل در شمال کشور؛ راههای آق قلا مسدود شد. حرکت سیلاب به سوی گمیش تپه پیام نوروزی مینا احدی، سخنگوی حزب کمونیست کارگری ایران درباره سال نو ۱۳۹۸ شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران: نوروتان فرخنده و پیروز باد مادران پارک لاله ایران: بهاران خجسته باد! آخر سال و اعتراضات کارگری علیه نپرداختن دستمزدها و دیگر اجحافات
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com