آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری: اعتراضات کارگری در سراسر کشور ادامه دارد!
یکشنبه, ۲۶ام فروردین, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

٢١ فروردین

تجمع کارگران چاپخانه جام‌جم مازندران

روز ۲۱ فروردین کارگران بیکارشده چاپخانه جام‌جم مازندران مقابل استانداری مازندران دست به تجمع اعتراضیپزدند. سهمیه روزنامه چندین استان کشور در این چاپخانه چاپ می‌شد. گفته میشود که افزایش قیمت دلار و افزایش هزینه مواد چاپ و کاهش تیراژ روزنامه ها موجب تعطیلی این چاپخانه و بیکاری ۴۵ کارگر شده است.

 

٢٢فروردین

اعتصاب و تجمع کارگران کارخانه ماشین سازی اراک
کارگران پیمانی ماشین سازی اراک در اعتراض به تعویق پرداخت دستمزدهایشان دست از کار کشیده و ابتدا به طرف دفتر مدیریت رفتند و سپس تصمیم گرفتند به سه راه خمین بروند و جاده را مسدود کنند.

 

 جنبش علیه بیکاری گسترده تر میشود!
متقاضیان کار عسلویه و کنگان دراعتراض به بیکاری و با خواست اشتغال در مقابل اداره اشتغال منطقه ویژه پارس جنوبی تجمع کردند. متقاضیان کار عسلوینه کمپینی با به راه انداختن “کمپین بیکاران پارس جنوبی” خواهان اشتغال در پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی هستند. آنها میگویند از اینهمه مراکز کاری در این منطقه فقط آلودگی محیطی نصیبشان شده است.

ادامه اعتراضات کارگران پالایشگاه گاز ایلام
کارگران “شرکت پالایش گاز ایلام” با پهن کردن سفره خالی ‏ اعتراض خود را به اخراجها ، به عدم پرداخت طلبهایشان و به فقر و بیکاری اعلام داشتند.

 

٢٣ فروردین

تجمع کارگران راه اهن دامغان و جلوگیری از حرکت قطار

کارگران راه آهن دامغان در اعتراض به عدم دریافت حقوق سال ۹۶ دست به تجمع زدند و جلوی عبور قطار را گرفتند.

 

اعتصاب کارگران واحد لوله سازی گروه ملی فولاد
کارگران واحد لوله سازی گروه ملی اولتیماتوم داده اند که درصورت ادامه ارعاب و سرکوب کارگران، دست به اعتراضات گسترده تری خواهند زد. در سال جدید مدیریت این کارخانه با ایجاد فضای امنیتی تلاش میکند کارگران را از ادامه اعتراض برای پیگیری سایر خواستهای خود عقب بزند. از جمله روز ٢٢ فروردین یکی از کارگران گروه ملی اهواز به نام حافظ کنعانی به پلیس اطلاعات و امنیت احضار و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد. روز ٢٣ فروردین نیز پلیس به درب منزل سه نفر از کارگران گروه ملی فولاد اهواز مراجعه کرد که هر سه آنان در منزل حضور نداشتند. از سوی دیگر کارفرما برای فشار به کارگران از روز ٢٢ فروردین کارت ورود به شرکت تعدادی از کارگران از جمله کریم سیاحی، پیمان شجراتی، رحیم سعیدی و حامد باصری را مسدود کرده و حراست مانع از ورود آنها به کارخانه شد.

 

٢۴ فروردین
اعتراض کارگران پالایشگاه گاز ایلام برای بازگرداندن به کار همکاران اخراجی

کارگران پالایشگاه گاز ایلام سه روز دست به اعتصاب و تجمع زدند و موفق شدند ۷ همکار اخراجی شان را به کار بازگردانند. اعتراض کارگران برای بازگشت به کار ۴ کارگر اخراجی دیگر ادامه دارد. به کارگران وعده داده شده است که در جلسه روز یکشنبه ۲۶ فروردین این موضوع با مدیریت مطرح خواهد شد. کارگران پالایشگاه همچنین به م قراردادهای موقت کاری اعتراض دارند و خواهان تغییر وضعیت استخدامی خود هستند.

 

تجمع کارگران بیکار در عسلویه و کنگان
جوانان بیکار عسلویه و کنگان در روستای زهیریه شهر هویزه دست به تجمع زدند و خواهان کار در شرکتهای نفتی شدند.

 

حزب کمونیست کارگری کارگران را فرامیخواند که خود را برای دست زدن به تجمعات و اعتصابات سراسری علیه دستمزدهای چندبار زیر خط فقر و علیه بیکاری و بیحقوقی آماده کنند.

 

زنده باد اول ماه مه

سرنگون باد رژیم اسلامی سرمایه

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۶ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴ آاوریل ۲۰۱۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری: حمله به دو مسجد در نیوزیلند را شدیدا محکوم میکنیم! حزب کمونیست کارگری: استقبال وسیع از  طومار آزادی اسماعیل بخشی در نیشکر هفت تپه تجمعات اعتراضی کارگران پارس جنوبی، سد چمشیر، کشتارگاه نهاوند و شهرداریهای سنندج، توحید، اراک و سرابله کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: تجمع اعتراضی کارگران بلبرینگ سازی تبریز و اعتصاب رانندگان تاکسی اردبیل Worker-communist Party of Iran condemns heinous sentences of imprisonment and flogging against Nasrin Sotoudeh حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه خبری: چند اعتراض کارگری
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com