آخرین اطلاعیه ها
نامه سرگشاده ایرانیان آزادیخواه آلمان به مدیریت دویچه وله جهت اعتراض به اعطای جایره به صادق زیبا کلام!
چهارشنبه, ۱۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

چند هفته قبل در آلمان اعطای جایزه اشو Echo به خوانندگان و موزیسین ها به این خاطر زیر سئوال قرار گرفت که خواننده ای چون آقای فرید بنگ در سطوری از اشعار رپ خود قربانیان هلاکاست در آلمان را مورد توهین قرار داده بود. گروه برگزار کننده اشو بدرستی اعلام کرد که مارک اشو در نتیجه چنین اشعاری چنان ضربه دیده است که دیگر حتی ادامه این برنامه چندین ساله مقدور نیست. رسانه ها از قول حامیان و برپادارندگان اشو اعلام کردند که نمیخواهند به این وسیله پلاتفرمی ایجاد کنند که آنتی سمتیستی، ضد حقوق زن، ضد حقوق همجنسگرایان و توجیه خشونت باشد. بسیاری از هنرمندان به نشانه اعتراض جوایز خود را پس دادند.

متاسفانه باید از طرف امضا کنندگان این نامه اعلام کنیم که اعطای جایزه آزادی بیان به آقای صادق زیبا کلام در ایران دومین سکویی است که بایست اینجا زیر سئوال برود.
آقای زیبا کلام جایزه اش را به گفته کسانی که برایش در دویچه وله لابیگری کردند به خاطر « آزادی بیان» یعنی آزادی نقد و به عنوان مخالف و منتقد نظام جمهوری اسلامی گرفته است. ما صراحتن اعلام میکنیم که این دروغی بیش نیست. آقای زیبا کلام چهل سال است به شیوه های مختلف از این نظام در مقابل مردم ایران دفاع کرده است. صادق زیبا کلام شریک این حکومت است. چهره مخالف درست کردن از کسانی که خودشان در هلاکاست اسلامی در ایران شریکند فقط و تنها ایستادن در مقابل خواست و اراده مردم ایران است.
صادق زیبا کلام تنها چند روز پس از دریافت این جایزه به عمد اعلام میکند که مدافع تام و تمام نظام جمهوری اسلامی است. مدافع علی خامنه ای است. مدافع شورای نگهبان است. مدافع روزنامه کیهان است که مستقیمن در سازماندهی ترور هم علیه مردم ایران و هم در خاورمیانه شریک و سهیم است. زیبا کلام در مصاحبه خود با سایت ایران وایر به تاریخ ششم ماه مای یعنی تنها چند روز بعد از گرفتن جایزه میگوید اگر این نظام فی المثل از طریق مبارزه مردم در معرض سقوط قرار بگیرد، اسلحه دست گرفته و بر علیه مردم و برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی خواهد ایستاد.
ما از مدیریت دویچه وله و لیست حامیان آن، از شورای نظارت بر این رسانه و همچنین هیئت رئیسه تلویزیون سراسری کانال یک که دویچه وله جزو آن میباشد میپرسیم آیا این سخنان تبلیغ مستقیم خشونت نیست؟ بالاخره شما جایزه را به منتقد این نظام یا به مدافع تمام عیار آن داده اید؟ آیا حمایت از علی خامنه ای که دستش به خون مردم ایران آلوده است، دفاع علنی از خشونت نیست؟ روزنامه کیهان جزو ارگانهای رسمی حکومت برای سازمان دادن تحمیل حجاب اجباری در ایران میباشد. آیا حجاب اجباری خشونت سیستماتیک به زنان نیست؟ّ نظام جمهوری اسلامی حکومت زورگویی به زنان است، نظام اعدام است، نظام دزدیهای میلیاردی و تحمیل فقر به مردم است. نظام صدور تروریسم اسلامی به دنیاست، آیا کسی که چهل سال از این نظام حمایت و به فاصله دو روز بعد از جایزه وفاداری مجدد خود را به آن اعلام میکند، شایسته دریافت جایزه آزادی بیان است؟ آیا دویچه وله همراه این تمسخر آقای زیبا کلام و نظام جمهوری اسلامی است؟
از نظر ما اعطای جایزه به این فرد به عنوان « منتقد و مخالف نظام» یک آبروریزی بزرگتر از ماجرای جایزه اشو میباشد.
ما ایرانیان ساکن آلمان که خود بعلاوه شهروند آلمان نیز محسوب میشویم خواهان:

۱. پس گرفتن جایزه آزادی بیان از کسی که رسمن طرفدار دیکتاتوری میباشد هستیم.

۲. ما خواهان بررسی نحوه اعطای این جایزه، گزارش آن به مردم و جلوگیری از دخالت و فشار سیاسی عوامل جمهوری اسلامی در این رسانه هستیم.

۳.ما خواهان عذرخواهی رسمی مدیریت دویچه وله از مردم ایران هستیم. دویچه وله خوب میداند که مردم ایران این حکومت مذهبی، ضد زن، خشونت طلب و تروریسم اسلامی را نمیخواهند. باید دویچه وله به خاطر جایزه دادن به کسی که میگوید با اسلحه جلو اعتراضات مردم می ایستد عذرخواهی کند.

امضا کنندگان:
۱. مینا احدی
۲. مهرنوش موسوی
۳. رضا خباز
۴. کاظم موسوی ( حزب سبزهای ایران)
۵. جهانبخش رشیدیان
۶. سیاوش مدرسی
۷. حسن اعتمادی
۸. محمد آسنگران
۹. خسرو مینو
۱۰.حسن صالحی
۱۱.آذر موسوی
۱۲. میترا درویشیان
۱۳. افسر عزیزیان
۱۴. جمیله میرکی
۱۵. نسرین رمضانعلی
١۶. مازیار پدرام
١٧. سیامک زارع
١٨. اندیشه علیشاهی
١٩. سیامک بهاری

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد :نمایش “طراحی سوخته” بهانه ای برای سرکوب مطالبات و اعتراضات کارگران تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران- واحد استکهلم: دعوت به تظاهرات در میدان مینت توریت, شنبه ٢۶ ژانویه کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: از تجمع و اعتراضات کارگران شهرداری مریوان وسیعا حمایت کنید! بیانیه کانون نویسندگان ایران: اعتراف‌گیری عین سرکوب آزادی بیان است صفحه ویژه اسماعیل بخشی کمیته بین المللی علیه اعدام:نمایش فیلم “طراحی سوخته” نشانه ورشکستگی جمهوری اسلامی است!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com