آخرین اطلاعیه ها
صادق زیبا کلام خلع سلاح شد! عقب نشینی کافی نیست، جایزه باید پس گرفته بشود! اطلاعیه مطبوعاتی شماره یک کمپین علیه جایزه دویچه وله به صادق زیبا کلام.
پنجشنبه, ۲۰ام اردیبهشت, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

 صادق زیبا کلام در اظهارات اخیر خود که پس از اعتراضات به جایزه دادن به وی صورت گرفته میگوید که اولن مصاحبه کننده اش « بی اخلاقی » کرده که حرفهای ایشان را تمامن بازتاب داده است! در ثانی منظور وی از اسلحه گرفتن و ایستادن در مقابل مردم که مترصد سقوط این نظام میباشد، اینی نیست که منعکس شده است. ایشان قسم و آیه میخورد که میداند بخش اعظمی از مردم حکومت را نمیخواهند و همچنین برای جلوگیری از آبروریزی به رخ میکشد که به عنوان یک « لیبرال» که لابد با همین کلک جایزه را گرفته است، از سلاح و فشنگ بیزار است. زیبا کلام با زرنگی آخوندی میگوید تازه به خاطر سخنانش تهدید به زندان و دادگاه شده است. اگر یادتان باشد چندی قبل این آقازاده رفسنجانی میگفت اگر زندانی اش کنند آنجا خاویار سفارش خواهد داد!

پاسخ کمپین ما علیه جایزه دادن به زیبا کلام در مورد این عقب نشینی این است:

۱. دستگاه آخوند در ایران فرهنگ عذرخواهی کردن ندارد. لیبرالیسم اروپا و غرب در مقابل نیم درصد این اظهارات برای احترام به مردم به جای بند کردن به روزنامه نگار و مخالفین حکومت، خیلی راحت اگر پستی داشت استعفا میداد. زیبا کلام ترجیح میدهد اول به روزنامه نگار و اخلاق ژورنالیستی بند کند که لابد مانند اخلاق حوزه علمیه نیست، بعد هم مخاطب را ابله فرض کرده میگوید بقیه برداشتشان اشتباه است. این عذرخواهی نیست. نیم قدم عقب نشینی به خاطر آبروباختگی و ورشکستگی سیاسی است. این کلک آخوندی است. اخلاق جهان سومی، شرقزده و پوسیده است.

۲. صادق زیبا کلام محال ممکن بود عقب نشینی کند اگر ما و مردم اعتراض نمیکردیم. اگر در سال ۶۰ یا ۶۷ بودیم، ما بودیم که بوسیله ایشان و نظامش به خاطر اعتراض قتل عام میشدیم، در خارج کشور ترور میشدیم. الان ورق برگشته است. الان از پنجره اتاق زیبا کلام میشود راهروهای مملو از دستگیرشدگان سران نظام را در دادگاههای رسیدگی به جرائمشان دید. گذشت دوره ای که سبز و زرد و بنفش در خارج کشور به خاطر عوض کردن قمه با قلم ، لباس لیبرالی به تن و لبخند به لب جایزه میگرفتند. خارج کشور سکوی مبارزه مردم ایران است. همان اعتراضی که زیبا کلام قرار بود مقابلش بایستد، هنوز از جا خیز برنداشته خلع سلاحش کرد. تا دیگر احدی جرئت این غلط خوردنها را جلو مردم ایران نکند.

۳.این عقب نشینی کافی نیست. اگر راست میگوید باید جایزه را پس بدهد.

۴. ایشان عقب نشینی کرده است، ایشان کلک آخوندی میرند، ریاست دویچه وله اما آخوند نیست. ما خواهان پس گرفتن این جایزه از زیبا کلام و عذرخواهی دویچه وله از مردم ایرانیم. همه کسانی که در بخش فارسی این رسانه برای وی لابیگری کردند، به جای دادن جایزه به رضا شهابی، به جعفر عظیم زاده، به مادر ستار بهشتی، به دختران انقلاب، به دانشجویان دربند، به رامین جسین پناهی، به مادر فرزاد کمانگر، به شعله پاکروان و…. به صادق زیبا کلام جایزه دادند، اینها بایست حساب پس بدهند. دویچه وله بایست پاسخگو باشد. این بساط را ما به لحاظ سیاسی و حقوقی جمع میکنیم.

 

۵. و نکته آخر اینکه هر نوع دفاع از حکومت اسلامی و نظام نص صریح دفاع از خشونت است. حکومتی که میکشد و جوان معترض را به خودکشی وادار میکند، حکومتی که هر صدای اعتراضی را در نطفه خفه میکند حکومتی که نان و امنیت و زندگی میلیونها نفر را به گروگان گرفته است، باید برود. اسم این  عمل نه فروپاشی و هرج مرج، بلکه سرنگونی حکومت  اسلامی است.

دهم ماه مه  ۲۰۱۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد :نمایش “طراحی سوخته” بهانه ای برای سرکوب مطالبات و اعتراضات کارگران تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران- واحد استکهلم: دعوت به تظاهرات در میدان مینت توریت, شنبه ٢۶ ژانویه کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: از تجمع و اعتراضات کارگران شهرداری مریوان وسیعا حمایت کنید! بیانیه کانون نویسندگان ایران: اعتراف‌گیری عین سرکوب آزادی بیان است صفحه ویژه اسماعیل بخشی کمیته بین المللی علیه اعدام:نمایش فیلم “طراحی سوخته” نشانه ورشکستگی جمهوری اسلامی است!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com