آخرین اطلاعیه ها
کمپین برای آزادی کارگران زندانی: احضار کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را محکوم میکنیم
پنجشنبه, ۱۷ام خرداد, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، بدنبال دور تازه اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که از  هشتم خرداد ماه آغاز شده است، ۵ نفر از فعالین کارگری در این کارخانه به اسامی مصطفی عبیات، امین علوانی، کریم صیاحی، حسن حمودی و طارق خلفی  را احضار کرده است. درادامه این احضارها صبح روز ۱۶ خرداد ماه پیمان شجراتی و میثم قنواتی نیز احضار شدند.  میثم قنواتی از جمله کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز است که در اعتصاب اسفند سال گذشته این کارگران نیز بازداشت شده بود.

در برابر این فشارها، کارگران احضار شده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز اعلام کرده اند، از آنجا که این احضارها از طریق تماس تلفنی انجام گرفته است و کتبی نبوده است از حضور در محل احضار تا زمان دریافت احضاریه کتبی خودداری خواهند کرد.

زیر فشار اعتراضات قدرتمند کارگران گروه ملی فولاد اهواز در پایان اسفند سال ۹۶، مالکیت این واحد بزرگ صنعتی در اردیبهشت سال جاری تغییر یافت و به بانک ملی داده شد. اما کارفرمای سابق مدعی‌ست همچنان مالک گروه ملی فولاد اهواز است و در این بین کارگران را پاسکاری میکنند. کارگران گروه ملی فولاد اهواز  سه ماه دستمزد خود را طلب دارند. بعلاوه حق بیمه آنان از بهمن ماه سال ۹۶ پرداخت نشده است. همچنین پرداخت بیمه تکمیلی کارگران از شهریور ماه سال ۹۶ با مشکل روبروست.

اعتراضات قدرتمند کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اسفند سال گذشته، مارش عظیم آنها در شهر اهواز و به تحرک درآوردن این شهر، یک نقطه عطف مهم در جنبش کارگری بود. مبارزاتی از نوع مبارزات کارگران گروه ملی فولاد اهواز وزن سنگینی به جنبش اعتراضی کارگری داده و اوضاع جامعه را به جلو کشیده است.

در چنین شرایطی است که حکم احضار  ۵ کارگر معترض گروه ملی فولاد اهواز صادر شده است و این خود یکی دیگر از مصادیق بارز امنیتی کردن مبارزات کارگران و مردم معترض است. سالهاست که رژیم اسلامی مبارزات کارگران و کل جامعه را با اتهامات امنیتی ای چون اخلال در نظم و امنیت ملی سرکوب کرده است  و معنای واقعی اخلال در نظم و امنیت ملی، اخلال در امنیت نظام سرمایه داری حاکم و امنیت مشتی سرمایه دار دزد و مفتخور است. چندین سال است که کارگران با کارزار علیه امنیتی کردن مبارزات، اعتراض خود را به کل این بساط بردگی اعلام داشته اند و یک خواست مشخص این کارزار لغو احکام زندان امنیتی برای کارگران، معلمان و مردم معترض است. برای دفاع از مبارزاتمان و حفظ اتحاد و همبستگی مان وسیعا به این کارزار بپیوندیم و احضار فعالین کارگری در گروه ملی فولاد اهواز را قاطعانه محکوم کنیم و از خواستها و مبارزات کارگران گروه ملی فولاد اهواز حمایت کنیم.

کارگران گروه ملی فولاد اهواز همانطور که در جریان اعتراضات قدرتمند خود در سال گذشته در صفی هزاران نفره و همراه با خانواده هایشان به خیابان آمدند و با مارش عظیم خود و  شعار نه تهدید، نه زندان، دیگر فایده ندارد، جلوی سرکوبگری های حکومت ایستادند و موفق با آزادی همکاران بازداشت شده خود شدند، اکنون نیز میتوانند نه تنها به این احضارها و سرکوبگریها خاتمه دهند، بلکه خواستهای فوری خود را تحمیل کنند. از مبارزات و خواستهای کارگران گروه ملی فولاد اهواز حمایت و پشتیبانی کنیم.

هدف حکومت اسلامی از احضار کارگران معترض در گروه فولاد ملی اهواز، ایجاد فضای رعب درمیان کارگران و عقب راندن اعتراضات قدرتمند آنان است. کمپین برای آزادی کارگران زندان قاطعانه این احضارها را محکوم کرده  و حمایت و پشتیبانی خود را از خواستها و اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز اعلام میکند.

شهلا دانشفر

کمپین برای آزادی کارگران زندانی

١۵ خرداد ٩٧

http://free-them-now.com

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
بیانیه مشترک دهها تشکل کارگری بین المللی در همبستگی با جنبش و فعالان کارگری ایران در پنجاه و دومین کنگره کنفدراسیون عمومی کار – س ژ ت، دیژون فرانسه حزب کمونیست کارگری: آزادی زندانیان سیاسی را به شعار هر تجمع و اعتراضی تبدیل کنیم! تجمع علیه قتل های ناموسی در مریوان کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: از اعتصاب رانندگان شرکت واحد زنجان حمایت کنیم! حزب کمونیست کارگری:هزاران نفر از جوانان در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زدند حزب کمونیست کارگری: بالا گرفتن گفتمان و تنش جنگی میان دولت آمریکا و جمهوری اسلامی  
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com