آخرین اطلاعیه ها
کمیته بین المللی علیه اعدام: گوش به زنگ باشید! یکی از بنیانگذاران حکومت تروریست اسلامی به تورنتو می‌آید!
سه شنبه, ۱۹ام تیر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

همشهریان تورنتوئی!

عبدالکریم سروش یکی از پایه‌گذاران حکومت جنایتکار و ترویست اسلامی چند روز دیگر برای سخنرانی در کتابخانه فرویو به تورنتو می‌آید.

اما عبدالکریم سروش دقیقا کیست؟  او از اعضای سابق  «ستاد انقلاب فرهنگی» جنایتکار منفور در ایران است. این ستاد در سال  ۱۳۵۹و بفرمان خمینی تشکیل شد. بنا بر فرمان خمینی هدف از تشکیل این ستاد «اسلامی کردن» دانشگاه‌ها بود؛ یا به زبان آخوندی خود سروش قرار این بود که از آن ببعد «هرگاه کسی … وارد دانشگاه می‌شود از همان ابتدا مشامش به این  بوی دلنواز [یعنی به بوی اسلام] عطرآگین بشود» !!

https://www.youtube.com/watch?v=tXVLDxigioI

 

اما در جائی که مردم دانشگاه را در خلال انقلاب ۵۷ بحق «سنگر آزادی» نام نهاده بودند، این هدف در عمل معنائی جز درآوردن این سنگرها از دست توده‌های مردم انقلابی و فرزندان دانشجوی آنها نمی‌توانست داشته باشد. و این معنا بزودی بر همه آشکار شد. معلوم شد این انقلاب «فرهنگی» اسلامی، این بقول خود عوامل جنایتکار رژیم «پاک سازی(cleansing) » دانشگاه‌ها از وجود دانشجویان چپ و انقلابی، در حقیقت چیزی جز طرحی برای برداشتن اولین قدم در راه سرکوب انقلاب و مردمی که برای آزادی و برابری انقلاب کرده بودند نبوده است! رژیمی که اساسا برای سرکوب انقلاب سر کار آمده بود، سنگرهای بعدی انقلاب را هم بهمین ترتیب از دست توده‌های انقلابی در آورد و به حوش آدمکش حزب الله سپرد.

این «پاکسازی» اسلامی، این سرکوب، که تا امروز هم ادامه دارد، در سه سال اول (۵۹ تا ۶۲) منجر به این نتایج جنایتکارانه شد: اخراج بیش از ۵۸ هزار دانشجو و ۸۶۰۰ استاد دانشگاه؛ بسته شدن چندین دانشگاه و مدرسه عالی؛ تصفیه کلی همه مواد و مفاد آموزشی ”غیراسلامی” از برنامه درسی دانشگاه‌ها و پر کردن کتاب‌ها از خرافات اسلامی؛ کشته، اعدام، ناپدید و زخمی شدن صد ها تن از دانشجویان و مردم انقلابی که به دفاع از دانشجویان و دانشگاه‌ها، و در واقع به دفاع از انقلاب، برخاسته بودند. این سلاخی انقلاب و انقلابیون در شهرهای تهران، تبریز، اهواز، زاهدان، شیراز و سایر شهرهای دانشگاهی به انجام رسید. در اهواز جسد چند تن از دانشجویان را مردم تا چند روز بعد از رود کارون می‌گرفتند. گزارشات موجود تعداد کشته، اعدام و مفقود الاثر شدگان را متجاوز از صد نفر تخمین می زنند، اما اجساد فقط ۵۶ نفر از آنها پیدا شد، و از این تعداد هم چند نفر بصورت گمنام و بدون احراز هویت زیر خاک رفتند.

درماه مارس امسال سروش، این فیلسوف فاشیسم اسلامی، دو بار کوشید در کتابخانه فرویو در تورنتو جلسه سخنرانی برگذار کند، اما موفق نشد؛ به این دلیل که قربانیان مستقیم تصفیه دانشجویان، همراه با اعضای خانواده‌ و دوستان قربانیان زنده و مردۀ این جنایت، جلسه سروش را تبدیل به جلسه اعلام کیفر خواست علیه خود او و جمهوری اسلامی کردند و اجازه سخنرانی به این شریک جرم کشتارها و تصفیه‌ها ندادند. سروش برای بار سوم تلاش کرد جلسه خود را بی سر و صدا و باصطلاح مخفیانه در یک مکان بسیار کوچکتر برگذار کند، اما باز هم با مقاومت دادخواهان این جنایت روبرو و مجبور به تعطیل جلسه شد.

این بار هم ما در کمیته بین المللی علیه اعدام همراه با سایر آزادیخواهان با برپایی تظاهرات در مقابل ساختمان کتابخانه فرویو اجازه برگذاری سخنرانی به این شریک جرم بیکار کردن و آواره کردن و به زیر خاک فرستادن هزاران انسان بیگناه و حقیقتا انقلابی نخواهیم داد. ما با آزادی بیان کسی مخالف نیستیم، اما کسی که هزاران شاکی خصوصی در زمینه این جنایت‌ها را دارد، باید اول در یک دادگاه صالح عادل مردمی محاکمه شود، تا بعد اجازه سخنرانی پیدا کند؛ به این دلیل ساده که ما مردم، جنایت‌ها و جنایتکارهای این رژیم را نه می‌بخشیم و نه فراموش می کنیم!

شهروندان کانادائی!

 

ما در کمیته بین المللی علیه اعدام، همراه با سایر مدافعین آزادی و حق و حقیقت، مصرانه از شما میخواهیم که با شرکت در این تظاهرات و یا بهر طریق ممکن، نظیر تلفن و اعتراض کردن به کتابخانه فرویو، ما را در این امر خطیر، در این اقدام برای دفاع از حقیقت و انسانیت، همراهی کنید. این یک امر حیاتی است که ما گریختگان از شر دیکتاتوری اسلامی اجازه ندهیم کشور کانادا هم به محل امنی برای جولان کسانی تبدیل شود که خون عزیزان ما در ایران بر دستان‌شان خشکیده است.

 

شماره تلفن تماس با کتابخانه فرویو: ۴۱۶ – ۴۹۳ – ۷۰۱۰

 

زمان تظاهرات: ساعت ۸ شب پنجشنبه آینده، ۱۲ ژوئیه

مکان تظاهرات: جلوی کتابخانه فرویو

 

کمیته بین المللی علیه اعدام

۸ ژوئیه ۲۰۱۸

 

رونوشت: دفتر باب فورد، نخست وزیر استان انتاریو؛ سازمان عفو بین المللی؛ کتابخانه فرویو

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
برنامه اول ماه مه در تورنتو اخبار و گزارشات سیل یکشنبه اول اردیبهشت: محور ریلی خرمشهر – اهواز مسدود شد.جاده خرمشهر به اهواز غرق در سیلاب .آبگرفتگی در محور اهواز – آبادان فراخوان معلمان به تجمعات سراسری در مقابل مراکز آموزش و پرورش خلاصه برخی از مهمترین خبر های مربوط به سرکوب و اعدام  و اعتراض علیه آن در ایران- پنجشنبه ۲۹ فرودین ۱۳۹۸ برابر با ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری: زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه! تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری:زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com