آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری: مردم برازجان با شعارهای ضد حکومتی دست به تظاهرات زدند
سه شنبه, ۱۹ام تیر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

روزهای شنبه و یکشنبه ۱۶ و ۱۷ تیرماه مردم برازجان در استان بوشهر بدلیل چهار روز قطع آب دست به تظاهرات در خیابان های شهر زدند. مردم که عامل بی آبی و همه مشکلات زندگی را حکومت اسلامی میدانند شعار میدادند مرگ بر دیکتاتور، یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه، سوریه را رها کن فکری به حال ما کن، دشمن ما همین جاست دروغ میگن آمریکاست و نترسید نترسید ما همه با هم هستیم.

مردم شهر وحدتیه در استان بوشهر نیز در اوایل تیرماه بدلیل کمبود آب جاده اصلی بوشهر شیراز را چندین ساعت مسدود کردند. هفته قبل نیز مردم آبادان و خرمشهر در اعتراض به بی آبی به خیابان ها ریختند و علیه جمهوری اسلامی تظاهرات کردند.

حدود نیمی از جمعیت کشور به گفته مقامات جمهوری اسلامی با مشکل بی آبی و کم آبی مواجهند و همه مردم میدانند که مسبب این وضعیت جمهوری اسلامی و سیاست های ضد مردمی حکومت و بی توجهی کامل به نیازهای اولیه زندگی است. با صرف بخش کوچکی از هزینه هایی که صرف موسسات مذهبی و ارگان های سرکوب و یا کمک به جریانات و دولت های اسلامی و تروریست در منطقه میشود،‌ با صرف بخش کوچکی از دزدی های میلیاردی مقامات و آیت الله ها و آقازاده ها مشکل آب و هوا و بسیاری مشکلات دیگر مردم قابل حل بود. بی جهت نیست که با هر مشکلی مردم به خیابان میایند و شعار مرگ بر دیکتاتور میدهند و میگویند دشمن ما همین جاست.

جامعه ایران از دیماه وارد فاز تازه ای شده و اعتراضات مردم تعرضی تر شده و هر روز در شهری از سر گرفته میشود. در دیماه ۹۶ مردم با شعار اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمامه ماجرا و شعار مرگ بر جمهوری اسلامی در صد شهر شیپور سرنگونی حکومت را به صدا درآوردند و با تعرض به ارگانهای سرکوب اعلام کردند که این حکومت باید برود. حکومتی که نه تنها مشکل آب و هوا و برق، یعنی ابتدایی ترین نیازهای مردم را نمیتواند حل کند، بلکه خود مسبب تشدید این مشکلات بوده و سیاستی جز سرکوب مردم ندارد، باید هرچه زودتر گورش را گم کند.

اعتراضات باید سازماندهی شود. در هر شهر و محله ای باید شوراهای سازماندهی اعتراضات را تشکیل داد تا اعتراضات با آمادگی بیشتری سازمان داده شود. باید شوراهای سازماندهی را همه جا تشکیل داد تا امکان دخالت توده های وسیع مردم محروم و معترض حول خواست های عادلانه و آزادیخواهانه شان فراهم شود و سرنگونی حکومت با سرعت بیشتری به پیش رود.

 

پیش بسوی ایجاد شوراهای سازماندهی اعتراضات

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۸ تیر ۱۳۹۷، ۹ جولای ۲۰۱۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
برنامه اول ماه مه در تورنتو اخبار و گزارشات سیل یکشنبه اول اردیبهشت: محور ریلی خرمشهر – اهواز مسدود شد.جاده خرمشهر به اهواز غرق در سیلاب .آبگرفتگی در محور اهواز – آبادان فراخوان معلمان به تجمعات سراسری در مقابل مراکز آموزش و پرورش خلاصه برخی از مهمترین خبر های مربوط به سرکوب و اعدام  و اعتراض علیه آن در ایران- پنجشنبه ۲۹ فرودین ۱۳۹۸ برابر با ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری: زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه! تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری:زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com