آخرین اطلاعیه ها
نمایشگاه کتاب فرانکفورت جای جمهوری اسلامی نیست. بساط رژیم در خارج کشور باید برچیده شود!
دوشنبه, ۱۵ام مرداد, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

محمد علی جعفریه مدیر”نشر ثالث” از ناشران جمهوری اسلامی درمورد اعتراض سال گذشته حزب کمونیست کارگری به غرفه جمهوری اسلامی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفته است: “ما مذاکرات مهمی با رئیس نمایشگاه کتاب ایتالیا داشتیم. اما حزب کمونیست کارگری در مذاکرات اخلال ایجاد کرد. چنانچه ما امسال به این نمایشگاه برویم و در آن حاضر باشیم و باز هم این بازی‌های تکراری را شاهد باشیم پیشنهاد بنده این است که غرفه جمهوری اسلامی ایران را به نشانه اعتراض تعطیل کنیم اما گمان می‌کنم امسال دیگر شاهد چنین اخلال‌هایی نباشیم”!علی موجانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در آلمان نیز ضمن اشاره به اعتراض ما،از دست اندرکاران نمایشگاه کتاب فرانکفورت خواسته است تا جلوی فعالیتهای مخالفان رژیم را بگیرند.

فعالین حزب کمونیست کارگری حداقل ۶ سال است در نمایشگاه جهانی کتاب فرانکفورت حضور دارند و هر سال با دایر کردن یک هفته غرفه، علیه حکومتی که کتاب میسوزاند، قاتل آزادی بیان است و نویسندگان و ناشران منتقد و مخالف را میگیرد و میکشد، رژیمی که مدام در حال احضار و ا‌‌ذیت و آزار اعضای کانون نویسندگان است، دست به افشاگری می زنند و روزهای آخر نمایشگاه، به همراه دیگر مخالفان رژیم در مقابل غرفه جمهوری اسلامی، دست به تجمع اعتراضی زده و خواهان بستن غرفه جمهوری اسلامی و اخراج رژیم از نمایشگاه میشوند. تاثیر فعالیت ما چنان بوده که امسال دو ماه قبل از برگزاری نمایشگاه، مقامات جمهوری اسلامی و مدیران انتشاراتی اش از احتمال عدم حضور خود صحبت میکنند.

حضور فعالین حزب کمونیست کارگری در نمایشگاه کتاب فرانکفورت با استقبال گرم نویسندگان و بازدید کنندگان مواجه شده است، جزوات و بیانیه های ما را میگیرند و درمورد تحولات سیاسی در ایران سوال میکنند و اطلاعات میگیرند. نویسندگان پیشرو و مردمی نیز که طعم سرکوب و سانسور حکومتهایی نظیر جمهوری اسلامی را دیده و چشیده اند، از فعالیتهای ما به گرمی استقبال میکنند و از خواستهای برحق ما دفاع میکنند.

امسال در حالیکه خیزش مردم در سراسر کشور برای بزیر کشیدن جمهوری اسلامی در جریان است، ما نیز چنانچه جمهوری اسلامی جرات کند نمایشگاهش را دایر کند، قدرتمندتر از همیشه در مقابل آن خواهیم ایستاد و فضا را بیش از همیشه علیه حکومت آدمکش اسلامی تنگ خواهیم کرد.

بساط جمهوری اسلامی در خارج کشور باید برچیده شود. به همه مخالفان حکومت فراخوان میدهیم که پابپای مردم انقلابی در ایران، در مقابل نهادهای جمهوری اسلامی در خارج و از جمله در نمایشگاه کتاب فرانکفورت که حدود دو ماه دیگر برگزار میشود، حضور بهم رسانند و فشار بر جمهوری اسلامی را تشدید کنند. برنامه حضور حزب کمونیست کارگری در نمایشگاه بزودی به اطلاع خواهد رسید.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران- آلمان

۶ اوت ٢٠١٨

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
دیدار نمایندگان «شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران»  و دیگر فعالین با نمایندگان پارلمان اروپا در بروکسل اطلاعیه خبری کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: حکم زندان برای امیر شاه محمدی را محکوم میکنیم! به حزب کمونیست کارگری کمک مالی کنید تورنتو: انجمن مارکس کانادا برگزار میکند: کمونیسم چگونه در ایران پیروز میشود؟ ارائه دهنده: حمید تقوایی حزب کمونیست کارگری: اعتراضات گسترده کارگران راه آهن و دیگر کارگران علیه تعویق پرداخت دستمزدها کمیته بین المللی علیه اعدام:خطر اعدام دو جوان که در سن زیر ۱۸ محکوم به اعدام شده اند!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com