آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری: فراخوان کارگران راه آهن هآ به تجمع سراسری در ٢٠ مرداد
پنجشنبه, ۱۸ام مرداد, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

“شورای هماهنگی کارگران خط و ابنیه راه آهن” طی بیانیه ای کارگران تمامی مناطق راه آهن را برای پیگیری هفت خواست اعلام شده شان به تجمع اعتراضی سراسری در مقابل مجلس اسلامی در تهران فراخوانده است. این تجمع برای ساعت هشت صبح روز شبنه ۲۰ مرداد داده شده است.

در این فراخوان بر هفت خواست مهم حق تشکیل تشکلهای مستقل کارگری، حق تجمع، لغو قراردادهای موقت و انعقاد قراردادهای دائمی، پرداخت بموقع حقوقها و حق بیمه کارگران و یکسان سازی حقوق کارگران رسمی و غیر رسمی و پرداخت به موقع حقوق کارگران در پایان هر ماه و توقف اخراجها تاکید شده است.

اعتراضات کارگران راه آهن از بیست و نهم تیرماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. بنا بر آخرین گزارشها بدنبال اعتراضات و اعتصاب کارگران، روز هفدهم مرداد یک ماه از حقوق کارگران پرداخت شده است. اما کارگران خواهان عملی شدن تمام مطالبات خود و از جمله پرداخت کامل طلبهایشان شده اند.

خواستهای اعلام شده از سوی کارگران راه آهن میتواند و باید به پرچم اعتراضات همه کارگران در سراسری ایران تبدیل شود. مبارزات متحدانه کارگران راه آهن و اعلام فراخوان تجمع روز بیستم مرداد ماه از سوی آنها با خواستهای اعلام شده فوق در فضای مبارزاتی کنونی اقدامی مهم است که میتواند جنبش کارگری را در موقعیت قوی تری قرار دهد و اعتصابات و تجمعات سراسری کارگری در سایر مراکز را گسترش دهد.

حزب کمونیست کارگری از خواستها و حرکت کارگران راه آهن قاطعانه حمایت میکند و همه کارگران و مردم را به پشتیبانی از تجمع اعتراضی آنها در روز بیست مرداد فرا میخواند. شرکت وسیع خانواده های کارگری در این تجمع بسیار ضروری است و یک گام مهم در موفقیت این حرکت خواهد بود. کارگران راه آهن سزاوار بیشترین حمایتها هستند.

 

پیش بسوی اعتصابات سراسری کارگری

 

حزب کمونیست کارگری ایران

١٨ مرداد ۱۳۹۷- ٩ اوت  ۲۰۱۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com