آخرین اطلاعیه ها
کمیته بین المللی علیه اعدام:اعتصاب عمومی در کردستان پاسخ جنایت و آدمکشی جمهوری اسلامی است!
سه شنبه, ۲۰ام شهریور, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

جمهوری اسلامی سه جوان مبارز و آزادیخواه، زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین پناهی را صبح روز شنبه ۱۷ شهریور اعدام کرد به این خیال که مردم معترض را پس بزند و به تسلیم وادارد. ولی بلافاصله با کابوس فراخوان یک اعتصاب عمومی متحدانه در شهرهای کردستان مواجه شده است. در اعتراض به اعدام این سه جوان و در اعتراض به حملات موشکی مرگبار جمهوری اسلامی به محل استقرار نیروهای  “حزب دموکرات کردستان” و “حزب دموکرات کردستان ایران” در شهر “کویه” ‌در شرق اربیل عراق، روز چهارشنبه ۲۱ شهریور برابر ۱۲ سپتامبر از سوی نیروهای مختلف اپوزیسیون یک اعتصاب عمومی در شهرهای کردستان فراخوانده شده است. کمیته بین المللی علیه اعدام از فراخوان به این اعتصاب قویا حمایت می کند و این را یکی از موثرترین راه های به فلج کشاندن ماشین آدمکشی و جنایت جمهوری اسلامی می داند.

 

جمهوری اسلامی پس از تحرک انقلابی شهرهای کردستان در اعتراض رادیکال به کشته شدن چهار فعال و محافظ محیط زیست، بیمناک شد و برای پوشاندن ترس و نگرانی خود و زهر چشم گرفتن از مردم دست به اعدام و جنایات تازه زد. اعدام زانیار و لقمان مرادی که از  مرداد ماه سال ۱۳۸۸ به اتهامات واهی در اسارت جمهوری اسلامی بودند و همچنین رامین حسین پناهی که از تیرماه ۱۳۹۶ دستگیر شده بود بهمراه موشک باران مرگبار مقرهای حزب دمکرات کردستان پاسخ جمهوری اسلامی به مردمی بود که قدرت و اراده جمعی خود را در شهرهای مریوان و سنندج و نقاط دیگر به نمایش گذاشته بودند. اما رژیم باید بداند که با هیچ ترفند و سرکوبی چه در کردستان و یا هر نقطه دیگری از ایران موفق نخواهد شد جلوی حق خواهی و مبارزات مردم را سد کند. جمهوری اسلامی نتوانست با کشتارهای خونین دهه شصت جامعه و مردم آزادیخواه را به زانو در آورد و اکنون در شرایطی که با بحرانی مرگبار مواجه است و مردم از همه طرف علیه اش به اعتراض برخاسته اند نخواهد توانست جامعه تشنه آزادی را سرکوب کند.

 

تلاش های داخلی و جهانی برای نجات سه جوان اعدام شده، زانیار، لقمان و رامین، بذری را کاشته است که ثمره اش تنها می تواند برچیدن بساط آدمکشی جمهوری اسلامی و لغو مجازات اعدام باشد. مبارزه ما برای نجات این سه جوان بسیاری  را متوجه شنیع و ضد انسانی بودن این مجازات کرد. برای نجات آنها صدها حرکت اعتراضی در مخالفت با آدمکشان جمهوری اسلامی و در دفاع از زندگی براه افتاد که بی نظیر بود. دستهای زیادی به هم چفت شدند و اتحاد پرشوری در میان مردم برای نجات جان این سه جوان براه افتاد. جمهوری اسلامی نمی تواند این دستاوردهای شکوهمند را با اعدام این سه جوان از ما بگیرد. بطور قطع جمهوری اسلامی با کشتن این سه جوان منفورتر و چهره کریه اش برای جهانیان بیشتر بر ملا خواهد شد. مردم ایران و جهانیان به جمهوری اسلامی بعنوان حکومتی می نگرند که اگر اعدام و سرکوب از آن گرفته شود نخواهد توانست به حیات ننگین خود ادامه دهد. چرا که این رژیم نه فقط جایی در بین مردم ندارد که مورد نفرت و اعتراض میلیونها نفر مردم به جان آمده قرار دارد.

بیائید که با مشارکت فعال در اعتصاب عمومی روز چهارشنبه ۲۱ شهریور برابر ۱۲ سپتامبر در شهرهای مختلف کردستان یکبار دیگر قدرت و اراده جمعی خود را در مقابل جمهوری اسلامی به نمایش بگذاریم. لازم است که این اعتصاب عمومی از سوی فعالین اجتماعی و مدنی در دیگر نقاط ایران نیز مورد حمایت قرار گیرد.  همچنین لازم است که در خارج کشور در همراهی با این اعتصاب گردهمایی های اعتراضی در شهرهای مختلف دنیا برگزار شود. جمهوری اسلامی باید پی ببرد که با اعدام هر انسان مبارز با موجی از نفرت و اعتراض روبرو خواهد شد تا دیگر به خود جرات آدمکشی ندهد. سلاح جمهوری اسلامی سرکوب و کشتار است و سلاح ما قدرت جمعی ما برای به زیر کشاندن جمهوری اسلامی. این قدرت را در همه جا در روز  چهارشنبه به نمایش بگذاریم.

 

کمیته بین المللی علیه اعدام

۱۹ شهریور ۱۳۹۷- ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
دعوت به تظاهرات بزرگ در مقابل نمایشگاه دفاع از برقع روز جمعه ٢١ ماه ژوئن از ساعت ١٨.٠٠ محل Hospelt str 69 شهر کلن آلمان  مینا احدی: دیگر بس است! در شهر کلن نمایشگاهی از نقاب و برقع و حجاب کامل اسلامی… کمپین برای آزادی کارگران زندانی: اعلام همبستگی  اگ متال کاسل با کارگران زندانی در ایران کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: به حمایت از زندانیان سیاسی برخیزیم! اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران: گزارش اجمالی و تصویری از تظاهرات مقابل سازمان جهانی کار در ژنو گزارش از مقابل سازمان جهانی کار! جمهوری اسلامی باید از سازمان جهانی کار اخراج شود!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com