آخرین اطلاعیه ها
ادامه حرکت شکوهمند کارگران فولاد اهواز در بیست و ششمین روز
چهارشنبه, ۱۴ام آذر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

اعتصاب و اعتراضات کارگران گروه ملی فولاد اهواز با قدرت ادامه دارد. امروز ١۴ آذر کارگران گروه ملی فولاد اهواز در بیست و ششمین روز از اعتراضاتشان در سطح شهر دست به راهپیمایی زدند و در مقابل مراکز مختلف دولتی شعارهای اعتراضی سر دادند.

کارگران فولاد اهواز مصممانه در کنار کارگران نیشکر هفت تپه ایستاده اند و شعارهای “زندانی هفت تپه آزاد باید گردد”، “کارگر زندانی آزاد باید گردد” را با صدای رسا فریاد میزدند و خواهان آزادی اسماعیل بخشی و علی نجاتی و سپیده قلیان این بازداشت شدگان هفت تپه شدند.  یکی از صحنه های شورانگیز اعتراضات کارگران گروه ملی در این روز سخنرانی کریم سیاحی از فعالین کارگری فولاد اهواز در میان کارگران بود. او ضمن تاکید بر ادامه مبارزات این  کارگران شاخه گلی را به دست گرفت و اعلام کرد “این شاخه گل تقدیم میشود به همه دانشجویانی که در این مدت از مبارزات ما کارگران حمایت کردند. تقدیم به دانشجویانی است که صدای حق ما را شنیدند و کنار ما ایستادند. و این خار به چشم کسانیکه جلوی شما را گرفتند و میخواستند مانع شوند. ما هم خار میشویم توی چشمشان”. این سخنان با هورا و کف زدن کارگران پاسخ گرفت.

شعارهای اعتراضی کارگران در این روز عبارت بودند از: “مشکل ما حل نشه، اهواز قیامت میشه”، “مرگ بر مافیا”، “مردمو ذله کردن، اسلامو پله کردن”، “نه حاکم ،نه دولت، نیستن به فکر ملت”. این شعارها با همراهی هزاران نفر از کارگران و مردمی که در صفوف آنها بودند فریاد زده میشد و به فضای شهر اهواز شور و التهاب ویژه ای داده بود.

کارگران فولاد اهواز نیز همچون کارگران نیشکر هفت تپه خواهان پرداخت تمامی طلبهای مزدی خود، قطع دست بخش خصوصی و نظارت کارگران بر شرایط کارشان و آزادی دستگیر شدگان نیشکر هفت تپه هستند.

اعتراضات کارگران فولاد اهواز یک فاز مهم از جنبش اعتراضی و کارگری را در ایران رقم زده و به موجی از همبستگی در میان بخشهای مختلف جامعه از جمله کارگران، معلمان، دانشجویان و بازنشستگان دامن زده است. صدای این کارگران اکنون از رسانه ها و مدیای متنوعی بازتاب داده میشود و همراهی و سمپاتی وسیعی را برانگیخته است.

ما همه کارگران و مردم را به حمایت و پشتیبانی هرچه فعالتر و گسترده تر از خواستها و اعتراضات کارگران فولاد اهواز و نیشکر هفت تپه و دفاع از آزادی اسماعیل بخشی و علی نجاتی و سپیده قلیان فرا میخوانیم.

 

پیش بسوی اعتصابات سراسری

پیش بسوی ایجاد شورا ها

حزب کمونیست کارگری ایران

١۴ آذر ۱۳٩۷، ۵ دسامبر ۲۰۱۸

 

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
برنامه اول ماه مه در تورنتو اخبار و گزارشات سیل یکشنبه اول اردیبهشت: محور ریلی خرمشهر – اهواز مسدود شد.جاده خرمشهر به اهواز غرق در سیلاب .آبگرفتگی در محور اهواز – آبادان فراخوان معلمان به تجمعات سراسری در مقابل مراکز آموزش و پرورش خلاصه برخی از مهمترین خبر های مربوط به سرکوب و اعدام  و اعتراض علیه آن در ایران- پنجشنبه ۲۹ فرودین ۱۳۹۸ برابر با ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری: زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه! تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری:زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com