آخرین اطلاعیه ها
کمیته بین المللی علیه اعدام: آزادی اسماعیل بخشی ثمره مبارزه و اتحاد همگی ما بود!
پنجشنبه, ۲۲ام آذر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

اسماعیل بخشی نماینده محبوب کارگران نیشکر هفت تپه از زندان آزاد شد. آزادی وی را به خانواده وی و همه دوستان و همکارانش در نیشکر هفت تپه و همه کارگران و  مردم ایران شادباش می گوئیم.

جای هیچ شکی نیست که آزادی اسماعیل بخشی نتیجه مبارزه و اعتراض مردمی در ایران و جهان بود. کارگران کارخانجات مختلف، دانشجویان دانشگاههای کشور و بسیاری از نهادها و سازمانهای کارگری در ایران و جهان در کمپینی به وسعت میلیونی برای آزادی اسماعیل بخشی به حرکت در آمدند و خواستار آزادی وی شدند. جمهوری اسلامی در مقابل این فشار وسیع و گسترده عقب نشست و اسماعیل بخشی را با قید وثیقه آزاد کرد. اما این هنوز پایان ماجرا نیست. از اسماعیل بخشی باید فورا رفع اتهام شود و آزادی او تضمین شود. اسماعیل بخشی به دلیل دفاع از حقوق پایه ای کارگران بازداشت و زندانی شد. اگر کسی جرمی مرتکب شده باشد این جمهوری اسلامی است که آزادی وی را سلب کرد و او را مورد اذیت و آزاد فراوان قرار داد.

در عین حال سه نفر دیگر یعنی علی نجاتی فعال کارگری نیشکر هفت تپه و سپیده قلیان و عسل محمدی که در ارتباط با مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه دستگیر شده اند، همچنان در زندان بسر می برند که باید فورا و بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند.

کمیته بین المللی علیه اعدام بر ادامه مبارزه تا رفع اتهام کامل از اسماعیل بخشی و آزادی علی نجاتی، سپیده قلیان و عسل محمدی تاکید دارد و همه را به این مبارزه و همچنین همبستگی با کارگران نیشکر هفت تپه برای دستیابی به خواستهایشان فرا می خواند.

 

کمیته بین المللی علیه اعدام

۲۱آذر ۱۳۹۷- ۱۲ دسامبر ۲۰۱۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
بسیجیان! پاسداران! ارتشیان! افراد نیروهای انتظامی! بیانیه ـ ۲۰۱۹: در مورد مدارس مذهبی برای کودکان، حجاب برای دختران، ختنه پسران و کنوانسیون حقوق کودک حزب کمونیست کارگری،مارش میلیونی مردم عراق علیه حکومت و دستجات اوباش قومی اسلامی پیام حمید تقوائی بمناسبت پنجم دی، روز بزرگداشت جانباختگان خیزش آبان ماه حزب کمونیست کارگری: اخباری از اعتراضات کارگری کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: مردم مبارز سنندج! توطئه های استانداری و شهرداری سنندج علیه دستفروشان، وانتبار فروشان و مردم حاشیه نشین سنندج را خنثی کنید!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com