آخرین اطلاعیه ها
کمیته بین المللی علیه اعدام:فروغ تاجبخش، از مادران خاوران، درگذشت!
دوشنبه, ۲۲ام بهمن, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

 

فروغ تاجبخش، مادر انوشیروان لطفی از زندانیان سیاسی اعدام شده دهه ۶۰ در ایران، معروف به مادر لطفی درگذشت.به گزارش منابع خبری فروغ تاجبخش، معروف به مادر لطفی، یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ چشم از جهان فروبست.او که فرزندش پیش از انقلاب بهمن ۵۷ و پس از انقلاب در رژیم پهلوی و جمهوری اسلامی به زندان و اعدام محکوم شد، یکی از پیگیران محل دفن زندانیان سیاسی اعدام شده سال ۱۳۶۷ بود.

مادر لطفی روایت کرده بود: پس از شنیدن خبر اعدام فرزندش – انوشیروان لطفی- «راهی خاوران شدم، با دست خاکها را کنار زدم، خاک را شکافتم پیراهن چهارخانه تن پسرم بود دیگر نمی‌خواستم بیشتر از این ببینم».

مادرلطفی به رود جوشان و خروشان جنبش  دادخواهی در ایران تعلق دادشت. دادخواهی نه فقط به خاطر کشتن فرزندش توسط جمهوری اسلامی بلکه دادخواهی برای همه قتل و جنایات و ستمی که جمهوری اسلامی مرتکب شده و در پرونده سیاه خود ثبت کرده است.

مادرلطفی در تمام این سالها بهمراه هزاران مادر دیگر به دنبال آن بود که آمران و عاملان تمام جنایات صورت گرفته توسط جمهوری اسلامی محاکمه  شوند. او همچون همه مادران داغدیده می خواست که مسببین این جنایات محاکمه شوند تا هیچکس دیگری اجازه نیابد حق آزادی بیان و عقیده و دیگر آزادیهای سیاسی و همچنین حق مبارزه برای یک دنیای بهتر را لگدکوب کند.

کمیته بین المللی علیه اعدام درگذشت مادر لطفی، فروغ تاجبخش، را به همه مبارزان راه آزادی و عدالت و بویژه به خانواده و بستگان این عزیز از صمیم قلب تسلیت می گوید.

یاد مادر لطفی  همیشه  عزیز و گرامی است.

کمیته بین المللی علیه اعدام

۲۱ بهمن ۱۳۹۷- ۱۰ فوریه ۲۰۱۹

 

۲ Anhänge

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
برنامه اول ماه مه در تورنتو اخبار و گزارشات سیل یکشنبه اول اردیبهشت: محور ریلی خرمشهر – اهواز مسدود شد.جاده خرمشهر به اهواز غرق در سیلاب .آبگرفتگی در محور اهواز – آبادان فراخوان معلمان به تجمعات سراسری در مقابل مراکز آموزش و پرورش خلاصه برخی از مهمترین خبر های مربوط به سرکوب و اعدام  و اعتراض علیه آن در ایران- پنجشنبه ۲۹ فرودین ۱۳۹۸ برابر با ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری: زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه! تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری:زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com