آخرین اطلاعیه ها
کمیته بین المللی علیه اعدام:فروغ تاجبخش، از مادران خاوران، درگذشت!
دوشنبه, ۲۲ام بهمن, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

 

فروغ تاجبخش، مادر انوشیروان لطفی از زندانیان سیاسی اعدام شده دهه ۶۰ در ایران، معروف به مادر لطفی درگذشت.به گزارش منابع خبری فروغ تاجبخش، معروف به مادر لطفی، یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ چشم از جهان فروبست.او که فرزندش پیش از انقلاب بهمن ۵۷ و پس از انقلاب در رژیم پهلوی و جمهوری اسلامی به زندان و اعدام محکوم شد، یکی از پیگیران محل دفن زندانیان سیاسی اعدام شده سال ۱۳۶۷ بود.

مادر لطفی روایت کرده بود: پس از شنیدن خبر اعدام فرزندش – انوشیروان لطفی- «راهی خاوران شدم، با دست خاکها را کنار زدم، خاک را شکافتم پیراهن چهارخانه تن پسرم بود دیگر نمی‌خواستم بیشتر از این ببینم».

مادرلطفی به رود جوشان و خروشان جنبش  دادخواهی در ایران تعلق دادشت. دادخواهی نه فقط به خاطر کشتن فرزندش توسط جمهوری اسلامی بلکه دادخواهی برای همه قتل و جنایات و ستمی که جمهوری اسلامی مرتکب شده و در پرونده سیاه خود ثبت کرده است.

مادرلطفی در تمام این سالها بهمراه هزاران مادر دیگر به دنبال آن بود که آمران و عاملان تمام جنایات صورت گرفته توسط جمهوری اسلامی محاکمه  شوند. او همچون همه مادران داغدیده می خواست که مسببین این جنایات محاکمه شوند تا هیچکس دیگری اجازه نیابد حق آزادی بیان و عقیده و دیگر آزادیهای سیاسی و همچنین حق مبارزه برای یک دنیای بهتر را لگدکوب کند.

کمیته بین المللی علیه اعدام درگذشت مادر لطفی، فروغ تاجبخش، را به همه مبارزان راه آزادی و عدالت و بویژه به خانواده و بستگان این عزیز از صمیم قلب تسلیت می گوید.

یاد مادر لطفی  همیشه  عزیز و گرامی است.

کمیته بین المللی علیه اعدام

۲۱ بهمن ۱۳۹۷- ۱۰ فوریه ۲۰۱۹

 

۲ Anhänge

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
دیدار نمایندگان «شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران»  و دیگر فعالین با نمایندگان پارلمان اروپا در بروکسل اطلاعیه خبری کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: حکم زندان برای امیر شاه محمدی را محکوم میکنیم! به حزب کمونیست کارگری کمک مالی کنید تورنتو: انجمن مارکس کانادا برگزار میکند: کمونیسم چگونه در ایران پیروز میشود؟ ارائه دهنده: حمید تقوایی حزب کمونیست کارگری: اعتراضات گسترده کارگران راه آهن و دیگر کارگران علیه تعویق پرداخت دستمزدها کمیته بین المللی علیه اعدام:خطر اعدام دو جوان که در سن زیر ۱۸ محکوم به اعدام شده اند!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com