آخرین اطلاعیه ها
کمپین برای آزادی کارگران زندانی: پروین محمدی در بند ٢٠٩زندان اوین است
دوشنبه, ۲۲ام بهمن, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

پروین محمدی نایب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران و از چهره های سرشناس کارگری به بند ٢٠٩ اوین منتقل شده است. بند ٢٠٩ بند نگهداری به بند زندانیان زیر بازجویی مشهور است. بنا بر خبرهای منتشر شده از سوی محمد علی جداری فروغی وکیل پروین محمدی و به نقل از مریم محمدی خواهر پروین، بعد از هفت روز بیخبری، امروز نیز به آنها ملاقاتی داده نشد و تنها پس از پافشاری خواهر پروین مبلغی پول و لباس را برای رساندن به وی تحویل گرفته اند. همچنین در پاسخ به درخواست آنان برای ملاقات، به آنها گفته شده است که شنبه آینده پیگیری کنند و به وقتش پروین تماس تلفنی خواهد گرفت. وضعیت پروین محمدی نگران کننده است. محروم کردن او از حق ملاقات و انتقال به بند ٢٠٩ از مصادیق بارز شکنجه و فشار بر روی زندانیان سیاسی و بر روی خانواده آنهاست. با کارزاری گسترده در برابر این بساط شکنجه و زندان باید ایستاد. پروین محمدی باید فورا و بدون قیدو شرط آزاد شود. 


پروین محمدی و جعفر عظیم زاده در نهم بهمن ماه بازداشت شدند. جعفر عظیم زاده با حکم ۶ سال زندان به زندان اوین منتقل شده است و برای پروین محمدی قرار بازداشت موقت یکماهه تحت عنوان اتهامات امنیتی صادر شده است.
پروین محمدی و جعفر عظیم زاده همچون اسماعیل بخشی از رهبران محبوب کارگران نیشکر هفت تپه و سپیده قلیان، بهنام ابراهیم زاده، آتنا دائمی، معلمان زندانی و تمامی فعالین سیاسی تحت عنوان اتهامات امنیتی همچون “اخلال در نظم و امنیت ملی”، “تبلیغ علیه نظام”، نشر اکاذیب” و نمونه هایی از این دست دستگیر و زندانی شده اند. جرم همه اینها دفاع از حقوق پایه ای و بدیهی کارگران و حقوق انسانها و مبارزه برای داشتن یک زندگی انسانی برای همه مردم است. جرم اینها دفاع از آزادیخواهی و اعتراض علیه زندان و شکنجه است. در قاموس حکومت مفتخوران حاکم دفاع از کارگر جرم است. دفاع از حقوق کودک جرم است. دفاع از حقوق زنان و دفاع از آزادی مردم جرم است.


با کارزرای قدرتمند علیه کل ماشین سرکوب و جنایت جمهوری اسلامی باید به پا خاست. جمهوری اسلامی در هراس از سر بلند جنبش قدرتمند کارگری و فضای پر تلاطم جامعه بر احضارها و دستگیری ها شدت داده است. این تهاجم حکومت را با گسترش اعتراضات در سطحی سراسری میتوان و باید عقب راند. 


کمپین برای آزادی کارگران زندانی
Shahla.daneshfar2@gmail.com
http://free-them-now.com
٢٠ بهمن ۱۳۹۷، ٩ فوریه ۲۰۱۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
برنامه اول ماه مه در تورنتو اخبار و گزارشات سیل یکشنبه اول اردیبهشت: محور ریلی خرمشهر – اهواز مسدود شد.جاده خرمشهر به اهواز غرق در سیلاب .آبگرفتگی در محور اهواز – آبادان فراخوان معلمان به تجمعات سراسری در مقابل مراکز آموزش و پرورش خلاصه برخی از مهمترین خبر های مربوط به سرکوب و اعدام  و اعتراض علیه آن در ایران- پنجشنبه ۲۹ فرودین ۱۳۹۸ برابر با ۱۸ آوریل ۲۰۱۹ تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری: زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه! تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری:زنده باد اول مه، نابود باد بردگی سرمایه!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com