آخرین اطلاعیه ها
روز والنتاین، روز همبستگی با زندانیان سیاسی بیمار و محروم از درمان!
پنجشنبه, ۲۵ام بهمن, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

در آستانه روز والنتاین، روز عشاق، دهها تن از زندانیان سیاسی بیمار، محروم از دارو و درمان، ملاقات و مرخصی، بیرحمانه و عامدانه در شرایط بسیار اسفناکی بسر می‌برند.

در روز والنتاین، روز عشق و دوستی،  پیام حمایت و همبستگی عمیق خود را به انسانهای شریف و مبارزی که در راه آزادی و دفاع از حقوق انسانی، درد و رنج زندان و دوری از خانواده را تحمل می‌کنند، برسانیم.

با یک شاخه گل به‌ دیدار زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان برویم. در مقابل زندانها، سازمان زندانها و مراکز قضایی با شعار زندانی سیاسی آزاد باید گردد! تجمع کنیم و به هر طریق و شکل ممکن از زندانیان سیاسی و آزادی آنان دفاع کنیم.

آرش صادقی، فعال دانشجوئی و زندانی سیاسی، زیر فشار شکنجه و شرایط نامناسب زیستی، امروز با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند وی هم اکنون از عفونت مزمن و خطرناکی در ناحیه دست، پس از عمل جراحی در ماههای قبل‌تر و عدم رعایت ابتدایی‌ترین استانداردهای پزشکی، رنج می‌برد و سلامت جانی او در خطر جدی است.

علیرضا گلی‌پور، پس از هفت سال زندان و انواع فشارهای جسمی و روانی مبتلا به چندین بیماری خطرناک از جمله  بیماری قلب و سرع مبتلا شده است. وی هم اکنون از امکانات دارو و درمان با وجود تشخیص پزشکان برای اعزام به خارج از بیمارستان جهت درمان، با مخالفت دادستانی روبرو است.

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی، فعال سرشناس دفاع از حقوق کودکان علاوه بر صدمه جدی به هر دو کلیه‌اش در اثر نبود درمان، از ناحیه ستون فقرات نیز دچار دیسک کمر گردیده است و علیرغم نظر متخصص مغز و اعصاب و نیاز به انجام فیزیوتراپی‌های مستمر، هیچگونه اقدامی جهت انجام مراحل درمانی وی صورت نگرفته است. با وجود تقبل تمام هزینه‌های درمان از طرف خانواده، دادستانی از صدور مجوز درمان امتناع می‌ورزد.

در زندانها عامدانه و بعنوان سرکوب و فشار، امکانات اولیه  پزشکی از زندانیان سیاسی دریغ می‌شود حبس‌های تنبهی در انفرادی، بی خبری خانواده، صدور احکام شنبع شلاق، عدم تفکیک جرائم، محرومیت از ملاقات و مرخصی و تحمیل مشقت اعاده وثیقه‌های سنگین به خانواده‌ها نمونه بارز شکنجه سازمان یافته است. در مقابلِ اعتراضِ زندانیان و خانواده‌ مضطرب و نگران، مسئولین زندان و قوه قضائیه با گستاخی و بی‌شرمی تمام به زندانیان اعلام می‌کنند “ما اجازه نمی‌دهیم شما از زندان خارج شوید”

در روز عشاق روز همدلی و همبستگی عاطفی و پاک‌ترین احساسات انسانی، فریاد رسای زندانیان سیاسی باشیم. روزی که همه این دیوارهای قطور فرو بریزد و بساط زندان سیاسی جمع شود به زودی فراخواهد رسید!

 

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

۲۲ بهمن ۱۳۹۷

۱۱ فوریه ۲۰۱۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری ایران:اعتراضات کارگران و بخشهایی از معلمان به نپرداختن حقوق مردم کردستان از تجمعات اعتراضی کارگران شهرداری ها حمایت کنید! کارگران شهرداری ها شایسته زندگی انسانی هستند دو اطلاعیه کمیته اذربایجان حزب کمونیست کارگری: تجمع اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی جهان در زنجان & تجمعات اعتراضی معلمان در شهرهای ارومیه و اردبیل حزب کمونیست کارگری ایران:اعتصاب کارگران راه آهن در چندین شهر در آذربایجان کمیته مبارزه برای ‌آزادی زندانیان سیاسی: جمهوری اسلامی به جرم جنایت علیه بشریت، باید از شورای حقوق بشر سازمان ملل اخراج شود! حزب کمونیست کارگری ایران:تجمعات اعتراضی کارگران روغن جهان و کارتن ایران و تبرئه ١۵ کارگر هپکو
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com