آخرین اطلاعیه ها
دبیر کل فدراسیون اتحادیه های کارگری عراق قطعنامه “فری دم ناو” علیه جمهوری اسلامی را تایید کرد
یکشنبه, ۲۵ام فروردین, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

سعید نعما دبیر کل فدراسیون اتحادیه های کارگری عراق و عضو شبکه همبستگی کارگران در خاورمیانه و شمال آفریقا طی تماسی حمایت خود را از قطعنامه “کمپین برای آزادی کارگران” و اولویت های فوری این کمپین اعلام کرده است. این قطعنامه قبلا نیز از سوی شورای اتحادیه های کارگری ونکوور و حومه VDLC در برگیرنده ۶٠ هزار عضو و اتحادیه کارگران خدامات و دولتی بریتیش کلمبیا BCGEU در برگیرنده ٧٧ هزار عضو به امضا رسیده است. اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار، ممنوعیت شلاق و شکنجه و امنیتی کردن مبارزات و آزادی فوری کارگران زندانی و تمامی زندانیان سیاسی خطوط برجسته این قطعنامه را تشکیل میدهد.  فری دم ناو” کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران از همه تشکلها و اتحادیه های کارگری میخواهد که با پیوستن به این قطعنامه، پایمال کردن حقوق پایه ای کارگران در ایران توسط حکومت اسلامی را محکوم کنند.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران

Shahla.daneshfar2@gmail.com

http://free-them-now.com

٢٣ فروردین ٩٨، ١٢ آپریل ٢٠١٩

***

قطعنامه مشترک دبیر کل فدراسیون اتحادیه های کارگری عراق و “فری دم ناو”

جای جمهوری اسلامی در سازمان جهانی کار نیست

١- صدور احکام شنیع شلاق برای فعالین کارگری، معلمان و مردم معترض را شدیدا محکوم میکنیم. این مجازات ضد انسانی و اسلامی باید توسط همه سازمانهای کارگری و مردم متمدن جهان محکوم شود. اخیرا برای جعفر عظیم زاده رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران تحت عنوان غیبت از مرخصی سی ضربه شلاق صادر شده است. این درحالیست که او بخاطر مبارزاتش در دفاع از حقوق کارگران با ۶ سال زندان نیز محکوم شده است. همچنین برای نسرین ستوده وکیلی که از زندانیان سیاسی دفاع کرده است، ١۴٨ ضربه حکم شلاق و ٧ سال حبس حکم داده شده است. قبلتر نیز محمد حبیبی معلم زندانی که ده سال و نیم سال حکم زندان دارد به ٧۴ ضربه شلاق محکوم شده است. تمامی این احکام وحشیانه باید لغو شوند. ما جمهوری اسلامی را بخاطر صدور چنین احکام وحشیانه ای شدیدا محکوم میکنیم.

٢-ما از کیفرخواست اسماعیل بخشی رهبر محبوب کارگران نیشکر هفت تپه علیه شکنجه های حکومت اسلامی در زندانها حمایت و پشتیبانی میکنیم. اسماعیل بخشی که بخاطر دفاع از حقوق کارگران در جریان مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود، دو باره بخاطر اعتراضش به شکنجه های درون زندان دستگیر شد. او و سپیده قلیان خبرنگاری که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه دستگیر شده و برگفته های اسماعیل بخشی صحه گذاشت نیز در زندان است. آنها زیر فشار قرار دارند که گفته های خود در مورد شکنجه در زندان را تکذیب کنند. اسماعیل بخشی و سپیده قلیان خواستار دادگاه علنی شده اند. وضعیت آنان اضطراری است. خواستار توقف آزار و شکنجه آنان، پایان دادن به شکنجه ها در زندان و آزادی فوری و بدون قید و شرط بخشی و قلیان هستیم.

٣- ما از کارزار علیه امنیتی کردن مبارزات کارگران در ایران حمایت کرده و خواستار لغو تمامی احکام امنیتی صادر شده برای فعالین کارگری، معلمان معترض و فعالین اجتماعی هستیم. جمهوری اسلامی کارگران را به خاطر مبارزاتشان در دفاع از زندگی و معیشتشان تحت عناوینی چون “اخلال در نظر و امنیت ملی” دستگیر و زندانی میکند. محکوم کردن کارگر به حبس و زندان بخاطر اعتراض برای حق و حقوقش یک بردگی آشکار است و ما آنرا قاطعانه محکوم میکنیم.

۴- ما اعتراض خود را به سازمان جهانی کار بخاطر سکوت و مماشاتش با سرکوبگری های حکومت اسلامی و نقض حتی همان کنوانسیون های اعلام شده این سازمان از سوی رژیم ایران بعنوان عضوی از این سازمان اعلام میکنیم.

جمهوری اسلامی کارگران و مردم را از پایه ای ترین حقوق خود چون حق تشکل، حق اعتصاب، حق تجمع، حق گرامیداشت روز جهانی کارگر، حق آزادی بیان محروم کرده است. چنین رژیمی نباید جایی در سازمان جهانی کار داشته باشد.

ما همراه با دیگر نهادهای بین المللی کارگری و انساندوست جهانی که صدای اعتراض خود را علیه سرکوبگری های وحشیانه حکومت اسلامی بلند کرده اند، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، جعفر عظیم زاده، محمد حبیبی، اسماعیل عبدی، محمود بهشتی، روح الله مردانی، آتنا دائمی، و تمامی زندانیان سیاسی در ایران هستیم. ما حمایت خود را از کارزار فری دم ناو اعلام میکنم.

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com