آخرین اطلاعیه ها
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: یک زندانی سیاسی دیگر را در زندان کشتند. جمهوری اسلامی مسئول مستقیم قتل علیرضا شیرمحمدعلی۲۱ساله است
چهارشنبه, ۲۲ام خرداد, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی ۲۱ ساله، تنها نان آور خانواده که به اتهام نخ نمای “توهین به مقدسات وخمینی و خامنه‌ای و تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال زندان محکوم شده بودبدون رعایت اصل تفکیک جرائم در۲۴ تیر۱۳۹۷ پس از ۳۶ روز بازجویی وحشیانه و زندان انفرادی به زندان فشافویه، بند دربسته مشهور به سوئیت دربسته،تیپ ۱ سالن ۱۱ زندان تهران بزرگمنتقل شد. اودر ساعات پایانی شب گذشته دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸، در پی حمله  دو تن از ارازل و اوباش گماشتهمسئولین زندان به نام‌های محمدرضا خلیل زادهو حمیدرضا شجاع زاده، معروف به “حمید خروس”، بیرحمانه با ضربات چاقو بشدت مجروح شد و جانش را از دست داد.

علیرضا در ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۷ به همراه زندانی دیگر به نام (برزان محمدی) در اعتراض به وضعیت غیر انسانی و فشارهای عامدانه مسئولین زندان فشافویه، ۳۴ روز دست به اعتصاب غذا زدند و در ۲۷ فروردین ماه با پذیرش وعده انتقال به زندان اوین یا رجایی‌شهر، به اعتصاب خود پایان دادند.

 

علیرضا در نامه سرگشاده‌ای در باره دوران بازجویی و زندان خودش می‌گوید: “۲۱سال سن دارم و تک فرزند هستم،  نان‌آور خانواده و مادرم محسوب می‌شوم. قرار تأمین ۸۰ میلیون تومان کفالت برایم صارد شد اما دادسرا و دادگاه انقلاب بدون دلیل موجه و قانونی از قبول کفالت امتناع کردند. به دلیل ناتوانی مالی امکان گرفتن وکیل و پیگیری امور پرونده‌ام را ندارم.در زندان تهران بزرگ به سختی گذران دوران حبس می‌نمایم. نظام جمهوری اسلامی فشار روحی و روانی‌ای بر من وارد کرده است. از حقوق اجتماعی یک زندانی محروم هستم و خواسته‌های مکررم برای قبول وثیقه و تسریع در انتقال به زندان دیگر بی‌پاسخ مانده است.در جریان اعتصاب غذا، هیچ رسیدگی‌ای به خواسته‌هایم نشده است و هر یک از مسئولان زندان و مراجع قضایی، مسئولیت رعایت حقوق مرا بر عهده دیگری گذاشته است تا به این ترتیب از خود رفع تکلیف کرده باشند”.

 

قتل سازمان یافته علیرضا شیرمحمدعلی به دست عوامل اوباش جمهوری اسلامی، انجام گرفته است. همه قرائن و شواهد نشان می‌دهد که نقشه این جنایت از پیش طراحی شده است. تلفن‌های سالن در موقع درگیری قطع شده‌ بود، هیچ مأموری در سالن زندان نبود. جانیان حرفه‌ای با تبانی مسئولین زندان او را وحشیانه به قتل رساندند.

جان زندانیان سیاسی در همه زندانها در خطر جدی است! جمهوری اسلامی افسار پاره کرده است و مذبوحانه به هرجا حمله می‌برد. احکام سنگین زندان و شلاق و اخراج و وثیقه‌‌های چند صد میلیونی صادر می‌کند! با این توهم که صدای اعتراض مردم را خاموش کند!

جهان متمدن باید قاطعانه مقابل این درندگی و توحش بایستد! خواهان آزادی بی قید وشرط کلیه زندانیان سیاسی شود! باید زندانهای سیاسی تعطیل گردد!

مبارزه بی‌وقفه کارگران، زنان، معلمان، جوانان و دانشجویان و بازنشستگان و همه مردم جان به لب رسیده این ماشین مخوف آدمکشی را متوقف خواهد کرد!

از همه مردم شریف بویژه اهالی نازی‌آباد می‌خواهیم که با اعتراض وسیع خود در حمایت از مادر تنها و داغدار علیرضا، سوگواری او را به صحنه اعتراض به حکومت تبدیل کنند! جمهوری اسلامی باید پاسخ این جنایت وحشیانه خود را بگیرد!

 

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

۲۱ خرداد ۱۳۹۸

۱۱ ژوئن ۲۰۱‍۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری: اعتراضات کارگری علیه نپرداختن دستمزدها، قراردادهای موقت و اخراجها جلسات اینترنتی پاتوق استکهلم از طریق آپ زوم هر پنجشنبه از ساعت هشت شب برگزار میگردد. بحث این پنجشنبه تامین معیشت همگانی در ایران میباشد اطلاعیه پایانی پلنوم ۵۱ کمیته مرکزی حزب کمونیست کارگری کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی:صدای زندانیان سیاسی وخانواده هایشان باشیم!نامه به رسانه ها کمیته بین المللی علیه اعدام:در باره دستگیری فرهاد زاهدان شهروند اهل رشت حزب کمونیست کارگری: اخباری از اعتراضات کارگری علیه نپرداختن دستمزدها و قراردادهای موقت
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com