آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری: چند اعتراض و اعتصاب کارگری در روزهای گذشته
یکشنبه, ۲۶ام خرداد, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

بخشهای مختلف کارگران در ایران مورد تعرضات هر روزه مفتخوران سرمایه و حکومت اسلامی شان هستند و برای دفاع از زندگی خود با اعتصابات و اعتراضات و تجمعات هرروزه، با اخراج، نپرداختن دستمزدها و تشدید فشار کار و امثال اینها مقابله میکنند. سراسری شدن و بهم پیوستن اعتصابات و مبارزات، حمایت از مبارزات بخشهای مختلف و طرح خواستهای روشن و اثباتی یک شرط مهم تثبیت دستاوردها و پیشروی مبارزات است. خلاصه خبر برخی مبارزات کارگران در دو روز گذشته را اینجا اشاره میکنیم :

– روز ٢۶ خرداد شماری از مربیان پیش دبستانی در خوزستان با خواست استخدام رسمی خود در آموزش و پرورش برای چندمین بار دست به تجمع زدند.

– روز ٢۵ خرداد اعتصاب کارگران شهرداری کوت عبدالله در اهواز در اعتراض به تعویق پرداخت سه ماه مزد ادامه یافت. این کارگران اکنون ١٨ روز است که به اعتصاب و اعتراض خود ادامه میدهند.

– روز ٢۵ خرداد کارگران داربست ‌بند پتروشیمی بندر امام در اعتراض به اخراج خود از شرکت دست به تجمع زدند.

– روز ٢۵ خرداد کارگران کاشی نیلوفر بیرجند در اعتراض به عدم پرداخت ٩ ماه دستمزد خود بار دیگر دست به تجمع زدند.

– روز ٢۵ خرداد کارگران شرکت خدمات هوایی سامان فرودگاه خمینی دراعتراض به اخراج ها و تشدید فشار کاری بر روی کارکنان باقی مانده در شرکت دست به اعتراض زدند.

– روز ٢۵ خرداد کارگران کارخانه سیمان سپاهان مبارکه در اعتراض به تعویق پرداخت دو ماه مزد و استخدام پیمانی و پرداخت حقوق نابرابر در برابر کار برابر با کارگران رسمی و اساسا سطح نازل دستمزدها دست از کار کشیدند. بیش از ٧٠٠ کارگر پیمانی سیمان سپاهان مارکه بصورت پیمانی به کار اشتغال دارند و در رابطه با این وضعیت برده وار کاری خود بارها دست به اعتراض زده اند.

– روز ٢۵ خرداد کارگران شهرداری اشنویه در استان اذربایجان غربی در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهایشان برای چندمین بار دست از کار کشیدند. بنا بر خبر این کارگران حقوق ۴ ماه آخر سال ٩٧ خود را هنوز دریافت نکرده اند.

 

پیش بسوی اعتصابات سراسری کارگری

حزب کمونیست کارگری ایران

٢۶ خرداد ٩٨، ١۶ ژوئن ٢٠١٩

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com