آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری ایران:اعتراض معلمان، تحصن سپیده قلیان، اعتراضات دستفروشان در تبریز و چند خبر دیگر
دوشنبه, ۱۷ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

 

تجمع اعتراضی دستفروشان و حمایت مردم از آنها در تبریز

– روز ١۶ تیر دستفروشان تبریز در اعتراض به جمع آوری بساط کارشان دست به تجمع اعتراضی زدند. در این حرکت اعتراضی با حمله وحوش شهرداری به دستفروشان مردم حاضر در محل در همبستگی با آنان به سمت سرکوبگران شهرداری یورش برده و آنها را فراری دادند. این حرکت در ادامه خود به تظاهرات علیه گرانی در مقابل بازار تبدیل شد. بازاریان خیابان جمهوری تبریز نیز در اعتراض به وضعیت دستفروشان، مغازه های خود را بستند. گفتنی است که هفته گذشته نیز دستفروشان به دلیل ممنوعیت فعالیت، دست به تجمع زده بودند.

اعتراض  شمار بیشتری از معلمان به حکم شلاق برای حمید رحمتی

– روز ١٧ تیر تعدادی از معلمان در کرمانشاه با در دست گرفتن بنرهایی در اعتراض به صدور احکام وحشیانه شلاق و زندان برای حمید رحمتی عضو کانون صنفی معلمان در شهرضا دست به تجمع زدند. در همین رابطه قبل از آن نیز شماری از معلمان در شهر مریوان دست به حرکت اعتراضی مشابهی زده بودند. شعبه ی ۱۰۳ دادگاه کیفری شماره ٢ شهرضا او را به حکم وحشیانه ٧۴ ضربه شلاق، ٣۶ ماه زندان و ۲ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرده است. این حکم با اعتراضات بسیاری در میان معلمان روبرو شده است. حمید رحمتی بخاطر مبارزاتش در دهه ی ۸۰ به استان مازندارن تبعید شد. در دوره تبعید هنگام مراجعه به محل کار در داخل مینی بوس تصادف شدیدی کرد  و  در پی این حادثه ۱۷ روز در بیهوشی به سر برد و معالجه ی وی سالها طول کشید. او در زمستان گذشته در اعتراض با دستگیری معلمان در  اداره آموزش و پرورش شهرضا تحصن کرد. در ادامه این مبارزات و اعتراضاات است که حمید رحمتی به چنین حکم جنایتکارانه ای محکوم شده است. احکام صادر شده برای او باید فورا لغو شود. مجازات شنیع و وحشیانه اسلامی شلاق باید در همه جا ممنوع گردد.

علی نجاتی و کارگران شرکت واحد بر آزادی کارگران زندانی تاکید کردند

– روز ١۴ خرداد علی نجاتی عضو سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران دیداری داشت. در این دیدار اعضای حاضر، حمایت خود را از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر، بازداشت شدگان نیشکر هفت تپه، کارگران و معلمان زندانی اعلام  داشته و خواهان آزادی آنان شدند.

تحصن سپیده قلیان در زندان در اعتراض به ضرب و شتم ندا ناجی

– روز ۱۶ تیرماه سپیده قلیان که به جرم دفاع از کارگران نیشکر هفت تپه و کیفرخواست اسماعیل بخشی علیه شکنجه و زندان از سی ام دیماه در بازداشت بسر میبرد، در اعتراض به ضرب و شتم ندا ناجی و عاطفه گلریز در زندان قرچک ورامین که او نیز در آنجا است و در اعتراض به قطعی آب و نبود کولر در این زندان مقابل دفتر مدیریت زندان تحصن کرد. بنا بر خبرهای منتشر شده  روز ١۵ تیر ندا ناجی و عاطفه در راه مراجعه به بهداری، به بهانه نداشتن چادر توسط پرسنل زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. در این ضرب و شتم به غیر از ضربه ای که به سر ندا ناجی خورده است، کتف و پای عاطفه رنگریز دچار آسیب دیدگی شده است. قبل از آن نیز ندا ناجی در چهاردهم تیرماه هنگامی که قصد داشت در درگیری میان زندانیان میانجیگری کند مورد تهاجم زندانیان قرار گرفت. ندا ناجی و عاطفه رنگریز در این رابطه به معاونت زندان اعلام شکایت کرده اند. ندا ناجی و عاطفه گلریز ، مرضیه امیری و آنیشا اسداللهی از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر هستند. حزب کمونیست کارگری حمایت قاطع خود را از اعتراض سپیده قلیان، ندا ناجی و عاطفه گلریز اعلام میدارد.  حزب بر آزادی فوری و بدون قید و شرط سپیده قلیان، اسماعیل بخشی و همه بازداشت شدگان نیشکر هفت تپه، دستگیر شدگان روز جهانی کارگر، جعفر عظیم زاده، معلمان دربند و تمامی زندانیان سیاسی تاکید دارد.

دو خبر دیگر از اعتراضات کارگران

– روز ١٧ تیر  چند تن از رانندگان شرکت واحد در اعتراض خود از کار در  مقابل وزارت کار تحصن کرده و خواستار بازگشتشان به کار شدند.

– روز ١۶ خرداد کارگران کارخانه آب معدنی داماش در شهرستان رودبار به خاطر تعویق پرداخت سه ماه دستمزد خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

 

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

١٧ تیر ٩٨، ٨ ژوئیه ٢٠١٩

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری؛اطلاعیه شماره ۶ :یاد جانباختگان اعتراضات را به مراسم های بزرگ اعتراضی تبدیل کنیم حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه شماره ۴: دانشجویان هم آمدند! “ملت ما عاصیه، برده‌داری کافیه” رانندگان کامیون سوخت رسانی در خوزستان وارد اعتصاب شدند. در برخی شهرهای خوزستان مردم محلات را تحت کنترل گرفته اند علیه گرانی همه جا اعتراض کنیم! حزب کمونیست کارگری: اعتراض علیه حکومت در سراسر کشور ادامه دارد پخش مستقیم جمعه ۲۴ آبان ۹۸ اعتراضات به گران‌تر شدن بنزین
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com