آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه مشترک درمورد بند و بست احزاب ناسیونالیست کرد با جمهوری اسلامی
چهارشنبه, ۲۶ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

مردم مبارز کردستان، آزادیخواهان

همانطور که اطلاع دارید، در روزهای اخیر برملا شد که چهار حزب و سازمان ناسیونالیست در کردستان شامل دو حزب دمکرات کردستان و دو سازمان زحمتکشان  با مامورانی از جمهوری اسلامی نشست داشته و بیشرمانه اعلام کرده اند که قصد دارند به این نشست ها ادامه دهند. این جریانات چنان زبونانه  به این نشست ها رفته اند که جرئت و شهامت طرح آنرا نه به جامعه و نه حتی به اعضای خود نداشته اند و تنها پس از اینکه خبرها به بیرون درز کرد مجبور به تایید آن شدند. این نشست ها چیزی جز کرنش وتسلیم درمقابل جمهوری اسلامی و توطئه علیه مبارزات آزادیخواهانه مردم نیست.

این جریانات در شرایطی وارد این بند و بست ها شده اند که خواست سرنگونی جمهوری اسلامی به خواست دهها میلیون نفر از مردم در سراسر کشور تبدیل شده و مردم معترض بخصوص از  دیماه ٩۶ متحدانه به میدان آمده اند و با شعار اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا عزم خود را برای سرنگونی حکومت اعلام کرده اند.

مردم کردستان نیز که چهل سال جنایات حکومت را با گوشت و پوست تجربه کرده اند خواستی جز سرنگونی بی کم و کاست حکومت ندارند و از هر فرصتی برای ابراز خشم و نفرت خود و خلاصی از شر این حکومت استفاده میکنند.

مذاکره با چنین حکومتی جز دشمنی با مبارزه آزادیخواهانه مردم و جز سازش و تسلیم در مقابل این حکومت نیست. این سیاست رسوا این بار بیش از هر زمان ضدیت این جریانات با جنبش سرنگونی و آزادیخواهانه مردم را نشان میدهد.

 

ما امضا کنندگان این بیانیه هر نوع مذاکره و نشست پنهانییا علنی با جمهوری اسلامی، با شرایطیا بدون شرایط، را اقدامی آشکار علیه مردم و علیه مبارزات انقلابی مردم میدانیم و شدیدا آنرا محکوم میکنیم . ما از همه فعالین و مردم آزادیخواه میخواهیم این موضوع را جدی بگیرند و با تمام قوا و به هر شکل که میتوانند  این سیاست ضد مردمی  را افشا و محکوم کنند و مردم هرچه بیشتری را علیه این سیاست ننگین به میدان آورند و نشان دهند که هر جریانی قصد سازش با حکومت اسلامی داشته باشد مطلقا از جانب مردم طرد و رسوا خواهد شد. مردم کردستان تجارب گرانبهایی از مقابله با این سازش ها و توطئه ها دارند و همراه با مردم آزادیخواه در سراسر کشور این تشبثات را در نطفه خفه خواهند کرد.

 

متاسفانه کومه له (سازمان کردستان حزب کمونیست ایران) بعنوان یک جریان چپ و سرنگونی طلب در مقابل این مذاکرات نرمش زیادی نشان داده و نشست با نهاد دلال نروژی که هدفش کشاندن کومه له به مذاکره با جمهوری اسلامی بوده است را، یکسال و نیم مخفی نگهداشته است . با اینحال اکنون هم کومه له حاضر به محکوم کردن بند و بست احزاب نامبرده با جمهوری اسلامی نیست. ما امضا کنندگان این بیانیه از کومه له میخواهیم که علیه هر نوع بند و بست این احزاب  با جمهوری اسلامی موضع قاطعی بگیرد و بدون اما و اگر و بدون هیچ توجیهی  سیاست ارتجاعی آنها را محکوم کند.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ـ حکمتیست

٢۶ تیر ١٣٩٨ –  ١٧ ژوئیه٢٠١٩

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
هفت تپه: شماره ٣٣: اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه وارد بیست و هشتمین روز خود شد حزب کمونیست کارگری: اعتراضات کارگران شهرداری به شهرهای بیشتری کشیده میشود حزب کمونیست کارگری: اعتراضات معلمان، کارگران پیمانی نفت، کنتور سازی قزوین و چند خبر دیگر حزب کمونیست کارگری: هفت تپه: شماره ۳۲: بیست و هفتمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه حزب کمونیست کارگری،بیست و هفتمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه کمیته بین المللی علیه اعدام: اعدام به جرم نوشیدن مشروبات الکلی
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی