آخرین اطلاعیه ها
شورای کارگری ونکوور کانادا حکم شلاق برای حمید رحمتی را محکوم کرد
پنجشنبه, ۲۷ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

این شورا بر اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار  تاکید کرد

بدنبال تماسهای مسعود ارژنگ عضو کمپین برای آزادی کارگران زندانی(Free Them Now)، استفان وان سیچوفسکی  دبیر کل شورای کارگری ونکوور و حومه (VDLC) که یک فدراسیون اتحادیه ای است و در برگیرنده ۶٠ هزار عضو است، در پاسخ به نامه این کمپین صدور حکم شنیع شلاق و زندان برای حمید رحمتی عضو کانون صنفی معلمان در شهرضا را شدیدا محکوم کرد. این اتحادیه که از امضا کنندگان قطعنامه “فری دم ناو” است در نامه سرگشاده خود به حسن روحانی بار دیگر بر نکات مورد اشاره در آن قطعنامه که هم اکنون بصورت کارزاری جهانی به جلو میرود اشاره کرده و در بخشی از آن چنین آمده است:” ما به همه آنهایی می پیوندیم که خواستار پایان دادن به ظلم و ستم بر فعالین کارگری در ایران هستند و از جمله خواهان پایان دان به مجازات شلاق، لغو پرونده های امنیتی علیه فعالین، و آزادی فوری و بی قید و شرط تمام فعالین کارگری هستند. ما مطلع هستیم که فشار بر کارگران در ایران در سطح بین المللی انعکاس وسیعی پیدا کرده و به این منجر شده است که کارزاری برای اخراج حکومت اسلامی از سازمان جهانی کار به جریان بیفتد”.

کمپینFree Them Now  در راستای قطعنامه اعتراضی خود با محوریت اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار  که تا کنون به امضای اتحادیه های کارگری مختلفی در سطح جهان رسیده است و یک بند آن تاکید بر ممنوعیت حکم شلاق است، تلاش دارد صدای اعتراض حمید رحمتی و کارزار اعتراضی معلمی در اعتراض به احکام شنیع شلاق و زندان برای وی در سطح جهانی باشد.

متن اصلی نامه استفان جاوسکی دبیر کل شورای کارگری ونکوور و حومه به حسن روحانی ضمیمه است.

 

کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران

Shahla.daneshfar2@gmail.com

http://free-them-now.com

١٨ تیر ٩٨، ١٨ ژوئیه ٢٠١٩

***

 

 

 

به حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

به حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی

 

آقای رئیس جمهور

این نامه را امروز از جانب شورای کارگری ونکوور و حومه (VDLC) که یک فدراسیون اتحادیه ای است که ۶٠ هزار کارگر را در کانادا بر میگیرد برای شما مینویسم. ما اخیرا از محکومیت حمید رحمتی یکی از اعضای انجمن صنفی معلمان که در ۲۹ دسامبر ۲۰۱۸ دستگیر شده است مطلع شدیم. دستگیری او در رابطه با تحصن در برابر وزارت آموزش و پرورش شهرضا در استان اصفهان صورت گرفته است. آقای حمید رحمتی به دستگیری و زندانی کردن همکاران معلمش از جمله اسماعیل عبدی و محمود بهشتی اعتراض داشت. در نوامبر سال گذشته من نامه ای در مورد دستگیریهای معلمان و همچنین رانندگان کامیون در آن زمان برای شما نوشتم.

در اول ژانویه ۲۰۱۹ آقای رحمتی با وثیقه آزاد شد اما سپس از جانب دادگاه جنائی اسلامی شهرضا به سه سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم گردید. او باید ۱۰ ماه این مدت را در زندان شهرضا در اصفهان زندانی شود و در آنجا در حیاط زندان در برابر چشم دیگر زندانیان و با حضور یک قاضی شلاق زده شود. نیازی به استدلال نیست که این رفتار ضد انسانی، وحشیانه، و شرم آور است. این رفتار خشم معلمان و مردم شریف را در ایران برانگیخته و به اعتراضات و اعتصاباتی منجر شده است. همچنین این رفتار در سطح بین المللی باعث محکومیت حکومت اسلامی شده است.

باید همچنین بیاد آورد که حمید رحمتی اولین معلمی نیست که به چنین مجازاتهایی محکوم میشود. قبلا محمد حبیبی به ۷۴ ضربه شلاق و هفت سال و نیم زندان محکوم شد. ما در مورد این رفتار وحشیانه با آقای محمد حبیبی نیز به شما نامه اعتراضی نوشتیم.

ما به همه آنهایی می پیوندیم که خواستار پایان دادن به ظلم و فشار بر فعالین کارگری در ایران هستند و از جمله خواهان پایان دان به مجازات شلاق، لغو پرونده های امنیتی علیه فعالین، و آزادی فوری و بی قید و شرط تمام فعالین کارگری هستند. ما مطلع هستیم که فشار بر کارگران در ایران در سطح بین المللی انعکاس وسیعی پیدا کرده و به این منجر شده است که کارزاری برای اخراج حکومت اسلامی از سازمان جهانی کار به جریان بیفتد. دخالت شما میتواند کمک کند که این تصویر  از حکومت اسلامی بهبود یابد.

استفان وان سیچوفسکی

رئیس شورای اتحادیه های کارگری ونکوور و حومه – کانادا

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
هفت تپه: شماره ٣٣: اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه وارد بیست و هشتمین روز خود شد حزب کمونیست کارگری: اعتراضات کارگران شهرداری به شهرهای بیشتری کشیده میشود حزب کمونیست کارگری: اعتراضات معلمان، کارگران پیمانی نفت، کنتور سازی قزوین و چند خبر دیگر حزب کمونیست کارگری: هفت تپه: شماره ۳۲: بیست و هفتمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه حزب کمونیست کارگری،بیست و هفتمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه کمیته بین المللی علیه اعدام: اعدام به جرم نوشیدن مشروبات الکلی
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی