آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری: تجمع و راهپیمایی کارگران آذر آب در محوطه کارخانه & اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه در پانزدهمین روز
دوشنبه, ۱۵ام مهر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

تجمع و راهپیمایی کارگران آذر آب در محوطه کارخانه

روز دوشنبه ۱۵ مهر بار دیگر کارگران کارخانه آذرآب در اراک در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه شان و تعیین تکلیف نشدن سهامدار و نداشتن امنیت شغلی و سه ماه دستمزد پرداخت نشده در محل کارخانه دست به تجمع زدند. در این حرکت اعتراضی کارگران با حرکت در محوطه کارخانه و سردادن سرود “زیر بار ستم نمی کنیم زندگی، جان فدا میکنیم در ره آزادگی” بار دیگر عزم خود را برای ادامه مبارزه متحدانه علیه بساط دزدی و چپاول مفتخوران حاکم در این کارخانه اعلام کردند.

از ساعات اولیه این روز نیروهای سرکوبگر حکومت در محل حضور یافته و با وارد شدن به پارکینگ کارخانه از ورود دیگر کارگران به شرکت جلوگیری میکردند. از سوی دیگر درحالیکه کارگران داخل شرکت برای برگزاری تجمع اعتراضی قصد خروج از کارخانه را داشتند، نیروی انتظامی در هراس از کشیده شدن اعتراض به خیابان با محاصره کارخانه از خروج کارگران جلوگیری کرده و در برابر مقاومت آنان اقدام به شلیک گاز اشک آور در میان آنان کردند.

کارگران آذر آب روز گذشته در میدان ورودی شهر، سه راه خمین – اراک تجمع داشتند. دور جدید اعتراضات کارگران آذر آب از شهریور ماه شروع شده است. و اکنون بعد از پایان اولتیماتوم ده روزه ای که کارگران به مدیریت داده بودند و گذشت بیست روز از آن کارگران برای دومین روز دست به تجمع زده اند. در این مدت تعدادی از کارگران آذر آب احضار و تهدید شده اند. اما کارگران متحدانه پیگیر خواستهایشان هستند.

حزب کمونیست کارگری ضمن محکوم کردن قاطعانه حمله به صف کارگران، کارگران کارخانجات دیگر در این شهر را به همبستگی مبارزاتی با این کارگران فرا مخواند. حزب بر دخالت فعال خانواده ها در این اعتراضات و حمایت مردم شهر اراک و همبستگی سراسری کارگری تاکید دارد.

پیش بسوی شوراها

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۵ مهر ٩٨، ٧ اکتبر ٢٠١٩

————–

اطلاعیه خبری شماره ۱۵:

۱۵ مهرماه: اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه در پانزدهمین روز

جدال و مبارزه کارگران نیشکر هفت تپه با کارفرما و نیروهای کثیف حکومتی ادامه دارد. کارگران امروز نیز دست از کار کشیدند و در محوطه شرکت تجمع کردند و بر خواستهای خود از جمله آزادی تمام همکاران دستگیر شده خود و بازگشت به کار کارگران اخراجی تاکید کرند. کارگران به دزدی های پشت پرده و چوب حراج زدن به سهام شرکت و نا امنی شغلی خود اعتراض دارند. کارگران اعلام کردند که در اعتراض به دستگیری همکارانشان در روز گذشته امروز و فردا در همان محوطه شرکت تجمع خود را ادامه خواهند داد. در اطلاعیه شماره قبل گزارش کردیم که تعدادی از کارگران نیشکر هفت تپه که برای ملاقات با نمایندگان مجلس اسلامی در تهران عازم سفر بودند در بزرگ راه تهران خرم آباد بازداشت شدند. بنا به آخرین خبرها تعداد کارگران بازداشت شده چهارده نفر بوده است اما بعدا تعدادی از آنها آزاد شده اند. محمد خنیفر، ابراهیم عباس منجزی، امان اخضری، محمود خدایی و یوسف بهمنی همچنان در بازداشت بسر میبرند و کارگران بر آزادی آنها تاکید دارند.

کارگران نیشکر هفت تپه خواستار آزادی تمام همکاران بازداشتی و اخراجی خود، خلع ید از بخش خصوصی و کنار رفتن اسدبیگی، داشتن امنیت شغلی، آزادی اسماعیل بخشی و خاتمه دادن به پرونده سازیهای امنیتی برای کارگران هستند. در تجمع این روز کرامت پام و حسین چهارلنگ در جمع کارگران سخنرانی کردند. یک نکته مورد تاکید آنها در این سخنرانی ها این بود که معضل آنها تنها حقوق نیست که با پرداخت آن با خیال آسوده به خانه هایشان بروند. بلکه آنها امنیت شغلی ندارند و تاکیدشان اینست که چه خصوصی و چه دولتی باید خواستهایشان اجرایی شود و برای این باید اسد بیگی برود. در این سخنرانی ها کارگران با توضیح اینکه چگونه با چوب حراج زدن به سهام این مجتمع شغل و معیشت آنان به خطر افتاده است و در اعتراض به پرونده سازی های امنیتی، بر ادامه اعتراض و مبارزه خویش تاکید کردند.

حزب کمونیست کارگری تعرض و حمله به کارگران نیشکر هفت تپه را شدیدا محکوم میکند. خواستهای کارگران باید عملی شود و تمام کارگران دستگیر شده فورا آزاد شوند. ما همه کارگران و مردم را به حمایت و پشیتبانی فعال از کارگران نیشکر هفت تپه فرا میخوانیم. نباید اجازه داد که حکومت کثیف اسلامی با لشکر کشی و دستگیری، باندهای مفتخور و چپاولگرش را بر این مرکز کارگری مسلط کند.

پیش بسوی ایجاد شوراها

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۵ مهر ٩٨، ٧ اکتبر ٢٠١٩

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
انجمن مارکس برگزار میکند: کمونیسم کارگری در کوران تحولات سیاسی، مروری بر جهتگیری، متد و عملکرد حزب کمونیست کارگری در یکسال اخیر. سخنران: حمید تقوائی . جمعه ۹ اسفند، ۲۸ فوریه اعتراض کارگران راه آهن به عدم اجرای عملیات پیشگیری از کرونا. اعتصاب عمومی یک پاسخ فوری حزب کمونیست کارگری: اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه و سه خبر اعتراضی دیگر حزب کمونیست کارگری: فاجعه انسانی شیوع کرونا در ایران و دو بیانیه و اعتراض کارگری میزگرد: کرونا و فاجعه جمهوری اسلامی! مراسم و سخنرانی های ۸ مارس روز جهانی زن امسال در تورنتو, ونکوور و گوتنبرگ سوئد
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com