آخرین اطلاعیه ها
کمیته بین المللی علیه اعدام: جان آرش صادقی در خطر است
پنجشنبه, ۱۶ام آبان, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

جمعی از فعالین مدنی و سیاسی، زندانیان سیاسی و خانواده برخی محبوسین با انتشار نامه ای ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت جسمی آرش صادقی، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج، خواهان رسیدگی فوری به وضعیت درمانی وی شدند.

 در بخشی از این نامه آمده است “مشخصا و واضحا اعتراض ما به از دست رفتن سلامت آرش و قرار گرفتن او در شرایط خطرناکی ست که هر لحظه امکان دارد منجر به اتفاق جبران ناپذیری شود. لذا خواهانیم بی فوت وقت و بدون دست آویز قرار دادن تشریفات اداری، جهت اعزام درمانی آرش اقدامات لازم انجام شود و تا بهبودی کامل، روند درمان ادامه پیدا کند”.

آرش صادقیدر رندان به نوع بدخیم سرطان استخوان دچار شد و با تاخیر زیادی در شهریورماه سال گذشته مورد عمل جراحی سنگین قرار گرفت.علیرغم دستورات اکید پزشکان مبنی بر ادامه بستری بودن وی در بیمارستان برای انجام مراقبت های ویژه پرشکی، او را سه روز بعد از عمل جراحی به زندان بازگرداندند. از آن به بعد دستگاه قضایی جمهوری اسلامی و مقامات و مسئولین زندان از فراهم آوردن مراقبت های پزشکی برای آرش صادقی بطور عامدانه امتناع کرده اند. این اقدام جمهوری اسلامی مصداق بارزبکارگیری شکنجه علیه آرش است چرا که درد و رنج زیادی را به وی تحمیل کرده و جان و هستی وی را در مخاطره جدی قرار داده است.

کمیته بین المللی علیه اعدام همانطور که بارها اعلام کرده است قبل ار هر چیر خواهان آزدای بی قید و شرط آرش صادقی و کلیه زندانیان سیاسی است. نفس زندانی کردن کسی که به خاطر ابراز عقیده و یا فعالیت سیاسی و اجتماعی آزادی وی سلب شده است، جرم باید تلقی شود و کسانی که مرتکب به انجام چنین جرمی شده اند باید زندانی شوند و نه آرش صادقی و هزاران انسان شریف و مبارز دیگری که در حال حاضر در زندان بسر می برند. افزون بر این، جمهوری اسلامی و مقامات زندان و دستگاه قضایی رژیم اسلامی مسئول جان زندانیان در بند هستند و هر گونه قصور در رسیدگی به درمان و مراقبت های پزشکی زندانیان معنایی جز مرگ تدریجی آنها در برندارد. جمهوری اسلامی می خواهد با در پیش گرفتن چنین رویه ای روحیه زندانیان را در هم بشکند و برای رسیدن به مقاصد شوم و ضد انسانی خود با حیات و زندگی آنهابازی کند.

کمیته بین المللی علیه اعدام این شیوه ضد انسانی را شدیدا محکوم می کند و خواهان فراهم آوردن فوری امکانات پزشکی لازم برای آرش صادقی و کلیه زندانیان سیاسی است. ما همگان را برای نجات جان آرش صادقی و آرش های دیگری که در رندان ها اسیر جمهوری اسلامی هستند و رنج می کشند به مبارزه و اعتراض فرامی خوانیم. کمیته بین المللی علیه اعدام به سهم خود تلاش می کند که جامعه جهانی را متوجه وضعیت خطیر آرش صادقی کند و بیشترین نیرو را در سطح بین المللی برای تحت فشار گذاشتن جمهوری اسلامی به جریان بیاندازد.

کمیته بین المللی علیه اعدام

۱۶ آبان ۱۳۹۸- ۷ نوامبر ۲۰۱۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
سوئد: تداوم بازداشت یکی ازعوامل قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷.مجازات و محاکمه در انتظار همه مسببین قتل عام زندانیان سیاسی است حزب کمونیست کارگری: ادامه اعتصاب کارگران پالایشگاه بید بلند ٢ و سه خبر اعتراضی دیگر حزب کمونیست کارگری: ٢٢ آبان: کارگران نیشکر هفت تپه دست به راهپیمایی زدند مینا احدی سخنگوی حزب کمونیست کارگری: دستگیری حمید نوری دادیار جنایتکار جمهوری اسلامی در سوئد دستگیری عامل قوه قضاییه در ارتباط با اعدام‌های۶۷ در سوئد جعفر عظیم زاده صدای رسای اعتراض علیه امنیتی کردن مبارزات. پرونده سازی جدید علیه او محکوم است!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com