نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران:اعتصاب مداوم کارگران شهرداری مریوان
اشتراک گذاری

اعتصاب مداوم کارگران شهرداری مریوان.کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به هفت ماه حقوق نگرفتن، زباله‌ها را جمع نکردند.

٢٣ دی ماه ١٣٩٨  برای سومین بار کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به عدم دریافت حقوق، از جمع‌آوری زباله‌های شهری اجتناب کردند.  کارگران می‌گویند: در اعتراض به عدم پرداخت هفت ماه دستمزد، دست از کار کشیدیم و زباله‌های شهری را جمع نکردیم. کارگران مریوان هفته گذشته با حضور در استانداری کردستان خواستار توجه به وضعیت نامناسب خود شدند و استاندار وعده داد که دستمزدها ظرف روزهای آینده پرداخت شود. کارگران می‌گویند فقط یک ماه پایه حقوق گرفتیم و بعد از آن دیگر خبری از پرداخت نشد.

طبق اخبار منتشر شده حقوق کارمندان شهرداری مریوان نیز عقب افتاده است و آنها نزدیک به شش ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

کارگران شهرداری مریوان  دز سوم دی ماه(٩٨)  در اعتراض به عدم دریافت دستمزد در هشت ماه گذشته،  دست از کار کشیدند و سطل‌های زباله خالی نشد.

کارگران می‌گویند: هرچه اعتراض کردیم به جایی نرسیده‌ایم، الان هشت ماه است که ما دستمزد نگرفته‌ایم؛ وضع ما از کولبران بدتر است؛ آنها یکباره می‌میرند، ما محکومیم به مرگ تدریجی! نان خالی هم در سفره نداریم!.

کارگران شهرداری مریوان!

شما با اعضای خانواده هایتان جمع بزرگی هستید. مردم شهر نیز با شما هستند. آنها را به میدان بیاورید. کلید رسیدن به خواست هایتان اتحاد شما،‌ پیگیری مبارزه و بویژه به میدان آمدن مردم شهر و کارگران سایر مراکز کارگری و بویژه خانواده های شما هستند و این شما هستید که میتوانید آنها را به میدان بیاورید. تجربه کارگران هپکو اراک، هفت تپه و فولاد اهواز نشان داد که تنها راه جلب همبستگی دیگران و حضور فعال آنها در تجمعات اعتراضی شما در مرکز شهر است. اعتصاب و اعتراض شما باید با پیگیری و حمایت خانواده هایتان، کارگران و مردم شهر مریوان اینبار به تنیحه برسد. باید با به میدان آوردن مردم و خانواده هایتان حقوقهای دریافت نشده را از حلقوم شهردار و فرمانداری بگیرید.

 کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری مردم شهر مریوان و در پیشاپیش آنها خانواده های کارگران شهرداری  را به حمایت از مبارزه کارگران شهرداری  و پیوستن به اعتراضات آنها  فرامیخواند!

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران

٢٣ دی ماه ١٣٩٨

١٣ ژانویه ٢٠بیست

 
 
http://rowzane.com/announcements/article=178529