آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری:حکومت قاتل مردم ایران باید در سطح جهان منزوی شود!
سه شنبه, ۲۵ام شهریور, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

قتل نوید افکاری حکومت اسلامی را بیش از پیش در سطح جهانی رسوا و بی آبرو کرد. برای نوید  با پرونده سازی و مستندسازی های مسخره و بی اساس حکم اعدام صادر کردند و علیرغم اعتراضات وسیع در ایران و در سطح جهانی اورا کشتند. این جنایت باید پاسخ کوبنده ای بگیرد.

 جامعه ایران یاد نوید و نویدها را با گسترش و تقویت کارزار لغو مجازات اعدام و آزادی همه زندانیان سیاسی، و کلا  گسترش اعتراضات و اعتصابات علیه حکومت آدمکشان  گرامی خواهد داشت.  قتل نوید تنها بر نفرت و انزجار عمومی از حکومت اعدام  و کشتار افزود و عزم مردم برای بزیر کشیدن آنرا جزم تر کرد. این نبرد را باید به سطح جهان کشاند. باید جمهوری اسلامی را در سطح جهانی طرد و منزوی کرد.

اکنون جمهوری اسلامی بیش از هر زمان بعنوان یک حکومت جنایتکار تحت فشار رسانه ها و افکار عمومی مردم جهان قرا گرفته است. عفو بین الملل اخیرا در گزارش مشروح و مستندی   جنایات جمهوری اسلامی علیه معترضین خیزش آبان ماه را در مرکز توجه جهانیان قرار داد و بدنبال آن در یک اطلاعیه مطبوعاتی از همه کشورهای عضو سازمان ملل خواست که خواهان لغو محکومیتها و آزادی همه دستگیر شدگان خیزش آبان ماه شوند. این سازمان پس از اعدام نوید افکاری از دولتها خواسته است که قاطعانه به این جنایت برخورد کنند. در دو روز اخیر ورزشکاران سرشناس و نهادهای ورزشی متعددی نیز اعدام نوید را محکوم کرده و خواهان حذف جمهوری اسلامی از رقابتهای بین المللی شده اند. پنج کارشناس حقوق بشر سازمان ملل طی بیانیه ای اعدام نوید افکاری را اقدامی برای مرعوب کردن مردم معترض ایران نامیده و از جامعه بین اللملی خواسته اند به این جنایت جمهوری اسلامی شدیدا واکنش نشان دهد. بسیاری از سلبرتی ها و چهره های ورزشی و هنری در ایران و در سراسر جهان نیز اعدام نوید افکاری را محکوم کرده اند. هم چنین دولتهای آلمان و فرانسه سفر از پیش برنامه ریزی شده محمد جواد ظریف به این کشورها را لغو کردند، و اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای اعدام نوید افکاری را به شدت محکوم کرد.

نباید اجازه داد این موج فروبنشیند. نباید اجازه داد این محکوم کردنها در سطح اعلام موضع باقی بماند و دولتها به سیاستهای مماشات جویانه خود با جمهوری اسلامی ادامه بدهند. نباید اجازه داد حکومت اسلامی در رقابتهای ورزشی بین المللی و در فستیوالها و جشنواره های سینمائی و بین االمللی حضور بهم برساند.

کشتار وحشیانه مردم در خیزش آبان سال گذشته و بدنبال آن شلیک عامدانه به هواپیمای مسافربری تشت رسوائی جمهوری اسلامی را از بام جهان بزیر افکند و اکنون اعدام جوانان معترض و کل بازداشتها و شکنجه ها و جنایاتی که بخشی از آن در گزارش اخیر سازمان عفو بین الملل مستند و افشا شده است، یکبار دیگر توجه جهانیان را به فجایعی که در ایران جریان دارد جلب کرده است. اکنون بر متن این شرایط و در آستانه سالگرد خیزش آبان ماه باید با صدای بلند اعلام کرد: جمهوری اسلامی نماینده مردم ایران نیست، قاتل مردم ایران است، آنرا برسمیت نشناسید!

ما همواره خواستار انزوا و بایکوت سیاسی دیپلماتیک جمهوری اسلامی درسطح جهانی بوده ایم. امروز زمان تحقق این امر فرا رسیده است. ما از هر دولت و سازمان و نهاد سیاسی و ورزشی و هنری که ادعای دفاع از حقوق بشر دارد میخواهیم که روابط خود را با جمهوری اسلامی قطع کند و خواهان محاکمه سران و مقامات این حکومت به جرم جنایت علیه بشریت شود. همانطور که حکومت آپارتاید نژادی در آفریقای جنوبی از جانب دولتها و نهادهای بین المللی تحریم شد حکومت آپارتاید جنسی در ایران نیز میتواند و باید با تحریم بین المللی روبرو بشود. حزب کمونیست کارگری فعالانه و با همه امکانات خود برای بایکوت سیاسی- ورزشی- هنری حکومت قاتل مردم ایران در سطح جهان مبارزه میکند و همه نیروهای اپوزیسیون را به مبارزه در این راه فرا میخواند. 

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۵ شهریور ۱۳۹۹، ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
نامه سرگشاده تشکلها و گروه‌های فعالین کارگری، بازنشستگان، دانشجویان و فعالین کارگری و لغو کار کودکان به عفو بین الملل کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: تمام دولتهای اروپائی سفیران رژیم اسلامی را در اعتراض به نقض حقوق انسانی فرا بخوانند! فیلمی در گرامیداشت زندگی و مبارزه رفیق عزیز جان باخته بهروز مهرآبادی حزب کمونیست کارگری:هدف از تبرئه موسوی تبرئه حکومت است شکنجه گران باید محاکمه شوند! درباره سرنوشت شاهین ناصری شاهد شکنجه شدن نوید افکاری مادران پارک لاله ایران: جلوی جنایت های حکومت را بگیریم، جان زندانیان سیاسی در خطر است!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی