آخرین اطلاعیه ها
کمیته بین المللی علیه اعدام:حکم اعدام هوشمند علیپور لغو شد!
سه شنبه, ۲۵ام شهریور, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

بنا به اطلاعیه  منتشر شده از سوی خانواده هوشمند علیپور حکم اعدام این زندانی سیاسی لغو شده است. حکم  اعدام هوشمند پس از ارجاع این پرونده به دیوان عالی از سوی این نهاد قضایی جمهوری اسلامی لغو گردید. قرار است دادگاه جدیدی برای هوشمند علیپور به تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ در شعبه دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج تشکیل شود تا در مورد پرونده وی تصمیم جدیدی بگیرد.

کمیته بین المللی علیه اعدام خوشحالی خود را از لغو حکم اعدام هوشمند علیپور اعلام می دارد و این موفقیت را به  خانواده وی و همه کسانی که برای نجات هوشمند تلاش و مبارزه کردند تبریک می گوید.

این موفقیت نتیجه تلاشهای شبانه روزی انسانهای زیادی در ایران و جهان و بویژه خانواده هوشمند علیپور است که برای لغو فوری حکم اعدام وی مبارزه کردند. دهها تظاهرات و اعتراض برای نجات جان هوشمند در کشورها و شهرهای مختلف دنیا برگزار شد. پرونده وی از سوی مراجع جهانی نظیر عفو بین الملل مورد توجه قرار گرفت و نام هوشمند و سرنوشت و زندگی او در هر دیدار با مقامات دولتهای غربی از سوی نهاد ما و ارگانهای دیگر مورد توجه قرار گرفت.

اتهاماتی که به هوشمند نسبت دادند  بر اساس اعترافات اجباری زیر شکنجه بود و  حالا حتی از نظر حکومت معلوم شده است که حکم اعدام در باره وی اعتباری ندارد. ما امیدواریم هوشمند علیپور نیز همچون محمد استاد قادر که به همراه هوشمند دستگیر شد و مدتی پیش از زندان آزاد گردید، بلافاصله از زندان آزاد شود و به آغوش گرم خانواده خود باز گردد.

بنا به گزارشات  موجود شماری از زندانیان سیاسی و جوانان معترض زیر حکم اعدام و خطر ابتلا به کرونا قرار دارند و ما  باید تلاش خود را برای لغو احکام این عزیزان و آزادی آنها دو چندان کنیم. اعدام قتل عمد دولتی است و جمهوری اسلامی جمهوری اعدامی است و باید با بساط سرکوب و آدمکشی اش به زیر کشیده شود. نیروی مان را برای توقف فوری اعدامها، لغو تمامی احکام اعدام و پایان دادن به شکنجه و اعترافات اجباری و به منظور آزادی فوری کلیه زندانیان سیاسی هرچه وسیع تر به میدان بیاوریم.

کمیته بین المللی علیه اعدام

۲۵ شهریور ۱۳۹۹- ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
نامه سرگشاده تشکلها و گروه‌های فعالین کارگری، بازنشستگان، دانشجویان و فعالین کارگری و لغو کار کودکان به عفو بین الملل کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: تمام دولتهای اروپائی سفیران رژیم اسلامی را در اعتراض به نقض حقوق انسانی فرا بخوانند! فیلمی در گرامیداشت زندگی و مبارزه رفیق عزیز جان باخته بهروز مهرآبادی حزب کمونیست کارگری:هدف از تبرئه موسوی تبرئه حکومت است شکنجه گران باید محاکمه شوند! درباره سرنوشت شاهین ناصری شاهد شکنجه شدن نوید افکاری مادران پارک لاله ایران: جلوی جنایت های حکومت را بگیریم، جان زندانیان سیاسی در خطر است!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی