آخرین اطلاعیه ها
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: گزارشگران سازمان ملل در دفاع از زندانیان سیاسی به میدان آمدند!
چهارشنبه, ۲ام مهر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

اطلاعیه شماره ۲۶ کارزار #کرونا_زندان

جانشاندرخطر_است

مبارزه و کارزار جهانی #جانشاندرخطر_است در دفاع از آزادی زندانی سیاسی در آستانه به ثمر نشستن است!

کارشناسان سازمان ملل متحد در ژنو بتاریخ ۱۶ سپتامبر از ایران خواستند که مدافعان حقوق بشر را در زمان شیوع کرونا از زندان آزاد کند. این گزارش و فراخوان توسط ده نفر از گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل از جمله جاوید رحمان تهیه و تایید شده است.

مری لاولور دراین ارتباط گفته است : مدافعان حقوق بشر ایرانی در زندان در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند زیرا دولت موفق نشده است اقدامات موثری در جهت محافظت از سلامت و تندرستی آنها انجام دهد و یا آنها به صورت مشروط آزاد کند در صورتیکه ۱۰۰،۰۰۰ زندانی دیگر به طور مشروط آزاد شده اند.

وی افزود ؛ که آنها در وهله اول هم نباید زندانی می شدند، بنابراین من از دولت می خواهم که قبل از اینکه بی توجهی منجر به عواقب ناگوار شود، زندانیان سیاسی را آزاد کند.

در این فراخوان مری لاولور همچنین گفت: نه تنها مدافعان حقوق بشر تحت ظلم و محرومیت قرار دارند، بلکه در طول دوران زندان نیز همواره در معرض اتهامات دیگری قرار گرفته اند ، به سلولهای انفرادی فرستاده شده و خانواده های آنها هدف مقامات قرار دارند.

وی به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در پی شرایط سخت آنها و همچنین به زندانیانی چون آرش صادقی، اسماعیل عبدی، آتنا دائمی، نسرین ستوده و جعفر عظیم زاده که از آزادی مشروط محروم شده اند، اشاره کرد.

گزارش بالا یکبار دیگر عزم ما را برای مبارزه منسجم و رادیکال علیه رژیم آدمکش و متعلق به دوران بربریت اسلامی راسختر میکند. در ایران جامعه دارد آخرین بندها را از پا می کند. دارد برای رهائی از شر جمهوری اسلامی دور خیز نهائی را بر میدارد.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی تلاش می کند در یک همبستگی بین المللی جوامع و مراجع بین المللی را در حمایت از مبارزات مردم ، زندانیان سیاسی و خانواده هایشان بسیج کند و از شما مردم شریف، آزادیخواه و انساندوست میخواهد در این شرایط سخت و اسفناک پس از شیوع کرونا در ایران، به هر طریق و شکل ممکن خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی شوید.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

۲ مهر ۱۳۹۹

۲۳ سپتامبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
درباره صدور احکام زندان و شلاق برای معترضین آبان ۹۸ در بهبهان احضار و بازجویی و پرونده سازی برای پنج تن از کارگران هفت تپه, جدال در نیشکر هفت تپه ادامه دارد بیش از یک هفته اعتصاب در پتروپالایش کنگان حزب کمونیست کارگری: بیانیه تشکلهای مختلف در اعتراض به دستگیریها ،تجمع معلمان یزد و چند خبر دیگر تهدید به مرگ اعضای خانواده های جانباختگان پرواز PS752 باید با اعتراض وسیع روبرو شود! کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: برگزاری برنامه ای در بزرگداشت سالگرد اعتراضات آبانماه
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی