نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
آخرین اطلاعیه ها
ارسال گزارش و نامه به دولت‌های نشست شورای حقوق بشر که رژیم اسلامی را محکوم کردند
اشتراک گذاری

اطلاعیه شماره ۶ کارزار # صدایمعترضین آبانماه
طوفان تویتری با خواست بایکوت سیاسی رژیم
درتاریخ ۴ مهر- ۲۵ سپتامبر در چهل و پنجمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل ۴۷ دولت طی بیانیه ای به نقض حقوق انسانی، مجازات اعدام، شکنجه و بدرفتاری با زندانیان سیاسی وسرکوب معترضین توسط رژیم اسلامی اعتراض کرده و از رژیم خواستند تا “ با انجام تحقیقات مستقل، شفاف و قابل اعتمادی در زمینه استفاده نامتناسب از زور علیه معترضان و اعتراضات غیر‌خشونت‌آمیز تضمین کند و همه مرتکبان را مسیٔول بداند.”
اسامی کشورهای امضا کننده بیانیه به قرار زیر میباشد: آلبانی، استرالیا، اتریش، بلژیک، برزیل، بلغارستان، کانادا، کاستاریکا، کرواسی، جمهوری چک، قبرس، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، هندوراس، مجارستان، ایسلند، ایرلند، اسرایٔیل، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، جزایر مارشال، مولداوی، موناکو، هلند، نیوزیلند، مقدونیه شمالی، نروژ، پالایٔو، لهستان، پرتغال، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سویٔد، سویٔیس، اوکراین و بریتانیا. صدور این بیانیه اقدام مهمی جهت تحت فشار گذاشتن رژیم اسلامی در ایران می‌باشد و امکان جلب همبستگی برای آزادی زندانیان سیاسی را هر چه بیشتر فراهم می‌کند.
در همین رابطه کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در روز ۲۸ سپتامبر گزارشی سی صفحه ای شامل وضعیت دستگیرشدگان و تعداد کشته شدگان آبانماه، فشار بر خانواده ها، احکام اعدام برای معترضین آبانماه ۹۸ ،دیماه ۹۶ و اعتراضات پس از آن، شیوه های سرکوب معترضین ، ویدیوهایی از سرکوب معترضین آبانماه، لیست بیش از ۲۰۰ نفر از دستگیرشدگان آبانماه و گزارش اخیر عفو بین‌الملل در رابطه با آبانماه را به همراه نامه ای به کشورهای امضا کننده این بیانیه ارسال داشت و از آنها خواست که سفیران رژیم در کشور خود را فراخوانده و خواستاراحقاق موارد زیر شوند:

 • آزادی تمام بازداشت شدگان اعتراضات آبانماه ۹۸ و دیماه ۹۶ و اعتراضات پس از آن
 • آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی
 • برخورداری بازداشت شدگان و تمامی زندانیان سیاسی از دارو و درمان
 • خانواده های کشته شدگان این اعتراضات حق تحقیق و دادخواهی در رابطه کشته شدن فرزندانشان را داشته باشند
 • توقف تهدید و دستگیری فعالین و خانواده هایشان و توقف حمله با اعتراضات
  اقدام قبلی دولت‌های انگلیس، فرانسه و آلمان در فراخواندن سفیران رژیم و صدور بیانیه توسط ۴۷ کشور اروپایی باید هر چه وسیعتر گردد. ما باید در سراسر دنیا دولت‌ها و سازمانهای جهانی را مجبور به بایکوت سیاسی و اخراج رژیم از مجامع جهانی کنیم. رژیم باید بداند که جنبشی وسیع و جهانی در حمایت از زندانیان سیاسی و خانواده هایشان، علیه اعدام و شکنجه و سرکوب در جریان است و این جنبش اجازه نمیدهذ دولت‌ها و سازمانهای جهانیشان چشمانشان را بر جنایات رژیم ببندند.
  طوفان تویتری
  در ادامه فشار بر دولت‌ها، کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی از شما دعوت می‌کند تا در طوفان تویتری روز پنجشنبه ۱ اکتبر برابر با ۱۰ مهر ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران و ۳ بعداظهر به وقت اروپای مرکزی با خواست بایکوت سیاسی رژیم شرکت کنید. آدرس‌های تویتری تمام کشورهای امضا کننده بیانیه در تویتر کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی موجود می‌باشد. آدرس تویتر :
  @IranCfppi
  کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی از شما مدافعین آزادی زندانیان سیاسی، از شما مدافعین انسانیت و رهایی دعوت می‌کند تا از هر طریق ممکن در اعتراضات اعلام شده شرکت و همبستگی جهانی با زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را تقویت و‌وسیعتر کنید.
  کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
  هشتم مهرماه ۱۳۹۹ برابر با ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۰
  گزارش
  http://cfppi.org/…/HumanRights-Iran-Report-July2020-8.pdf
  ویدیوهای مربوط به کارزار
  https://youtu.be/hgyR97Bs6q4
  https://youtu.be/ygwENdsXO6w
  https://youtu.be/UbJcRz8OO8A
  برای تماس با کمیته و دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با کارزار #صدایمعترضینآبانماه و افیشهای برنامه هااز کانالها و سایتهای زیر دیدن نمایید.
  فیسبوک
  Facebook/IranZendaniSiasi
  ‏‌‎@cfppi : تلگرام
  :اینستاگرام
  @CFPPI
  تویتر:
  @IranCfppi
  ایمیل:‏
  ‏cfppiiran2006@gmail.com
  pouyandeparisa@gmail.com
  shiva.mahbobi@gmail.com
  تلفن و واتساپ
  +۳۱۶۸۲۱۹۸۳۴۷
  وبسایت
  www.cfppi.org
 
 
http://rowzane.com/announcements/article=201075