آخرین اطلاعیه ها
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: تخلیه اجباری شش روستای مرزی شهرستان سردشت را محکوم و خنثی کنید!
چهارشنبه, ۹ام مهر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

مردم مبارز سردشت!
شورای عالی امنیت ملی حکومت اسلامی دستور داده است تا شش روستای مرزی(“نوکان”، “هەرزنه”، “گاکی”، “گوره شێر”، “بەردان” و “تێتێ خوارێـ”) شهرستان سردشت تخلیه شود. طبق اطلاعیه این نهاد روستاهای نامبرده در “حریم قرمز مرز” قرار دارند!.

باید در مقابله با دستور نهاد سرکوب(شورای عالی امنیت) حکومت اسلامی ایستاد. و نگذاریم سرنوشت و زندگی هزاران نفر از ساکنین این روستاها بازیچه دستورات نهادهای امنیتی و سرکوب شود.

این اولین بار نیست که رژیمهای دیکتانور در مرزهای کردستان ایران و عراق دست به تخلیه و ویرانی روستاها میزنند. صدام حسین با دبکتاتوری لجام گسیخته صدها روستا در کردستان عراق را تخلیه و نسل کشی ساکنین این روستاها را به فاجعه ای انسانی در دوره در قدرت بودنش به ثبت رساند.

رژیم جنایتکار اسلامی در چهار دهه گذشته صدها بار مناطق و روستاهای مرزی کردستان ایران را با بمب و توپ و حملات زمینی با خاک یکسان کرده و در جنگ ایران و عراق ده ها روستا را تخلیه و ساکنین این روستاها را آواره شهرها و دیگر مناطق کرده است. در شهر سردشت بر اثر بمباران در جنگ ایران و عراق ١١٠ نفر جانباختند و ٨٠٠٠ نفر مسموم و ده ها نفر معلول شده اند.

دستورات امنیتی و تقسیم بندی مرزها به رنگ “قرمز” را باید با اعتراض و مبارزه ای جمعی خنثی کرد. اعمال اراده مردم شش روستای نامبرده برای تعین محل زندگیشان امری مهم و تعین کننده است. این مردم شش روستا هستند که تصمیم میگیرند در روستاهایی که سالیان طولانی زندگی کرده اند بمانند و یا روستاها را ترک کنند. در صورتیکه مردم با تصمیم جمعی بخواهند روستاها را ترک کنند این وظیفه جمهوری اسلامی است که محل زندگی و مسکن و حقوق برای تامین معیشت و ادامه تحصیل فرزندانشان تضمین و خسارت کامل مسکن و زمین های زارعی و باغ های آنها را پرداخت کنند.

مردم مبارز سردشت، نباید اجازه دهند روستاهای مرزی تحت نام حریم قرمز تخلیه شوند.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران مردم سردشت و روستاها و فعالین اجتماعی را برای سازماندهی گروه های کمک و همیاری و حمایت از ساکنین شش روستا فرا میخواند.
سازماندهی دفاع از مردم شش روستا در میدیای اجتماعی و نوشتن بیانیه و جمع آوری نامه ها حمایتی اقدامات موثر و تاثیر گذاری خواهند بود.
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران
٨ مهر ١٣٩٩
٢٩ سسپتامبر ٢٠٢٠

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
درباره صدور احکام زندان و شلاق برای معترضین آبان ۹۸ در بهبهان احضار و بازجویی و پرونده سازی برای پنج تن از کارگران هفت تپه, جدال در نیشکر هفت تپه ادامه دارد بیش از یک هفته اعتصاب در پتروپالایش کنگان حزب کمونیست کارگری: بیانیه تشکلهای مختلف در اعتراض به دستگیریها ،تجمع معلمان یزد و چند خبر دیگر تهدید به مرگ اعضای خانواده های جانباختگان پرواز PS752 باید با اعتراض وسیع روبرو شود! کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: برگزاری برنامه ای در بزرگداشت سالگرد اعتراضات آبانماه
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی