آخرین اطلاعیه ها
دبیر کل سازمان ملل از ایران به دلیل نقض حقوق بشر و قتل معترضان به شدت انتقاد کرد
جمعه, ۲۵ام مهر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

اطلاعیه شماره ۷
کارزار #صدایمعترضینآبانماه

خواست و مطالبه بایکوت سیاسی جمهوری اسلامی را به جنبش جهانی تبدیل کنیم!

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، طی گزارشی در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از رژیم ایران به دلیل آنچه “نقض‌ شدید و وحشتناک حقوق بشر” در این کشور خواند، به شدت انتقاد کرد.

دبیر کل سازمان ملل روز چهارشنبه ۱۴ اکتبر در گزارش خود به “قتل معترضان، ادامه سرکوب، اعمال شکنجه، بازداشت‌های غیرقانونی، تبعیض علیه زنان، دختران و اقلیت‌های دینی و قومی در ایران، خشونت مفرط اقدام به سرکوب معترضان سراسری آبانماه توسط نیروهای امنیتی، شلیک مستقیم به سر تظاهر کنندگان و آمار ۱۵۰۰ کشته و بی خبری از سرنوشت ۷۰۰۰ بازداشتی آبانماه و زنان زندانی در زندان قرچک، محروم بودن معترضان بازداشت شده آبانماه از خدمات پزشکی و بهداشتی، شکنجه و بدرفتاری جهت اعترافات اجباری از آنان، آمار بالای اجرای حکم اعدام در تمام سالهای گذشته بویژه کودکان، صدور احکام “تهدید امنیت ملی” برای فعالان مدافع حقوق انسانی، وکلا و روزنامه نگاران و اعترافات اجباری زندانیان تحت شکنجه، اعتراضات ژانویه ۲۰۲۰ که به دنبال سرنگون کردن هواپیمای مسافربری اوکراینی توسط سپاه پاسداران و کشته شدن ۱۷۶ سرنشین آن ،سرکوب معترضان و عدم مجازات مرتکبان و عاملان سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکرانی، مرگ زندانیان در سلول‌های انفرادی ایران که برخی از آنها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا و عدم دسترسی آنها به معالجه جان خود را از دست دادند و از مستثنی کردن زندانیان سیاسی و عقیدتی از آزادی موقت ۱۲۰ هزار زندانی از ۳۰۰ هزار زندانی به دلیل بیماری همه گیری کرونا، اشاره و انتقاد کرد.

گزارش و اقدام دبیر کل سازمان ملل قدمی دیگر جهت فشار و محکومیت رژیم اسلامی به دلیل جنایاتی که مرتکب شده است بوده و به تحقق خواست بایکوت سیاسی رژیم در جهان کمک میکند.

امروز شاهد این هستیم که بدنبال بیش از چهل سال مبارزه بی امان مردم، دولتهای غربی و مراجع بین المللی دیگرقادر به نادیده گرفتن نقض حقوق انسانی در ایران نیستند.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ماه جولای/مرداد کارزار #صدایمعترضینآبانماه را اعلام و اقدامات وسیعی از جمله ارائه گزارش به سازمانهای جهانی به اجرا درآورد.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی به اقدامات جهانی خود جهت جلب توجه سازمانهای جهانی به جنایات رژیم ادامه خواهد داد. از شما مدافعین آزادی زندانیان سیاسی، از شما مدافعین انسانیت و رهایی دعوت می‌کنیم تا از هر طریق ممکن در اعتراضات اعلام شده شرکت و همبستگی جهانی با زندانیان سیاسی و خانواده هایشان را تقویت و‌وسیعتر کنید.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۲۵ مهر ۱۳۹۹
۱۶ اکتبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
درباره صدور احکام زندان و شلاق برای معترضین آبان ۹۸ در بهبهان احضار و بازجویی و پرونده سازی برای پنج تن از کارگران هفت تپه, جدال در نیشکر هفت تپه ادامه دارد بیش از یک هفته اعتصاب در پتروپالایش کنگان حزب کمونیست کارگری: بیانیه تشکلهای مختلف در اعتراض به دستگیریها ،تجمع معلمان یزد و چند خبر دیگر تهدید به مرگ اعضای خانواده های جانباختگان پرواز PS752 باید با اعتراض وسیع روبرو شود! کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: برگزاری برنامه ای در بزرگداشت سالگرد اعتراضات آبانماه
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی