آخرین اطلاعیه ها
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: برگزاری برنامه ای در بزرگداشت سالگرد اعتراضات آبانماه
شنبه, ۳ام آبان, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

خیزش آبانماه برای سرنگونی حکومت فقر، زندان و اعدام را گرامی میداریم!

در برنامه آنلاینی گرامیداشت یاد عزیزان جان باخته و اعتراضات آبانماه وسیعا شرکت کنیم!

در آبانماه ۹۸ شاهد بی نظیرترین اعتراضات مردم علیه فقر و محرومیت و کلیت رژیم اسلامی بودیم. هزاران تن از مردمی که جانشان به لب رسیده بود، جوانانی که در سایه حاکمیت رژیم سهمشان فقر و بیکاری و محرومیت از یک زندگی انسانی بود، زنانی که بیش از چهل سال تمام جوانب زندگیشان مورد تجاوز رژیم قرار گرفته بود بی باکانه به خیابان‌ها ریختند و پر شورترین صحنه های مبارزه و استقامت را در شهرهای ایران در مقابل جهانیان قرار دادند و یکبار دیگر به رژیم اعلام کردند که از شکنجه و زندان و اعدام نمی هراسند. صدای معترضین آبانماه و شعارهای پر شورشان همچنان در گوشمان طنین انداز و صحنه های اعتراضات خیابانی همچنان در اذهان مان زنده است. اعتراضات آبانماه نقطه عطفی در مبارزات مردم علیه کلیت حکومت اسلامی بود.

بیش از هشت هزار نفر در اعتراضات آبان ماه دستگیر شدند. بیش از ۱۵۰۰ نفر از جمله ۲۲ کودک زیر هجده سال توسط جانیان اسلامی کشته شدند. هزاران نفر در اثر شلیک گلوله و ضرب و شتم زخمی شدند و تعدادی از این زخمیها نه تنها مداوا نشدند بلکه دستگیر و تحت شکنجه در زندان قرار گرفته اند.

ما این خشم عظیم و اندوه بیکران از دست دادن عزیزانمان را به نیرویی عظیم برای اعتراض و مبارزه برای آزادی بازداشت شدگان آبانماه، لغو احکام اعدام و شلاق آنها و دادخواهی جانباختگان تبدیل کرده ایم. ما صدای بازداشت شدگان، زخمیها جانباختگان آبانماه و خانواده هایشان هستیم. آبانماه ادامه دارد.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی بدین منظور و بدنبال کارزار جهانی #صدایمعترضینآبانماه برنامه آنلاینی به مدت دو ساعت در گرامیداشت خیزش آبانماه و تمام عزیزان جان باخته عزیزی که در اعتراضات سراسری جان باختند، برگزار میکند.

این برنامه شامل پیامهای همبستگی فعالین آزادی زندانیان سیاسی و خانواده ها از کشورهای مختلف، روایت بازداشت شدگان آبانماه از شکنجه در طول بازداشت شان و صحبتهای خانواده های کشته شدگان و بازداشت شدگان میباشد

این برنامه را در مدیای اجتماعی کمیته مبازه برای آزادی زندانیان سیاسی و همزمان از تلویزیون کانال جدید در روز یکشنبه ۱۵ آبانماه، ۲۱ بوقت ایران و ۱۸:۳۰ اروپای مرکزی با ما در این برنامه همراه باشید.

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

۳ آبان ۱۳۹۹

۲۴ اکتبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
مادران پارک لاله ایران: تا رهایی از هر گونه ستم، تبعیض و نابرابری،‌ این مبارزه ادامه دارد! تجمع اعتراضی شماری از کارگران پیمانی صنعت نفت مقابل وزارت نفت, این کارگران به نمایندگی از بیش از صدهزار کارگر تجمع کردند نامه سرگشاده فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به دفتر مرکزی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ژنو حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه خبری: اعتصاب بخش ام دی اف نیشکر هفت تپه و سه خبر دیگر اعتراضات کارگران بندرامام و شرکت اکسیر پارس جنوبی وابسته به نفت مادران پارک لاله ایران: حکم اعدام احمدرضا جلالی باید بلافاصله لغو شود!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی