آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری: بیانیه تشکلهای مختلف در اعتراض به دستگیریها ،تجمع معلمان یزد و چند خبر دیگر
شنبه, ۳ام آبان, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

اطلاعیه خبری

  • بیانیه تشکلها و گروه های کارگری، بازنشستگان، دانشجویان و فعالین دفاع از حقوق کودکان
    روز ١ آبان شماری از تشکلهای کارگری به اسامی اتحاد بازنشستگان ایران، انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه ، تشکل مستقل دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان، جمعی از دانشجویان دانشگاه های هنر تهران، دانشجویان دانشگاه آزاد نجف آباد اصفهان، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، سندیکای نقاشان البرز، شورای همبستگی کارگری، گروهی از فعالین کارگری سقزو گروهی از فعالین لغو کار کودکان طی بیانیه ای دستگیریهای اخیر از جمله دستگیری هایی که اخیرا در آستانه سالگرد خیزش آبانماه انجام گرفته را محکوم کردند. در این بیانیه به دستگیریهای ٢۵ مهر از جمله دستگیری واله زمانی که بعد از بازداشت و پلمب مغازه اجاره ایش آزاد شد و شبنم آشوری که دچار بیماری است و سمیه کارگر فاقد ۹۰ درصد بینایی اشاره شده است. در بخشی از این بیانیه چنین آمده است: “یورش گسترده حکومت به فعالین کارگری و اجتماعی در آستانه آبان، سالگرد قتل عام جنایتکارانه بیش از ۱۵۰۰ انسان معترض به فقر و خفقان که در میان آنان کودکان نیز بودند، نشانه وحشت از به خیابان آمدن مردم معترض و دادخواه قربانیان آن کشتار است. خانواده های کشته شدگان در خیابان ها و به قتل رسیدگان زیر شکنجه در بازداشتگاه ها پس از خیزش آبان منتظر فرارسیدن سالگرد قتل عزیزانشان هستند تا فریاد دادخواهی خود را سر دهند و مردم عاصی از این همه ظلم بی گمان در کنارشان خواهند بود. امروز که فقر و نداری به حدی رسیده است که ذهن و روان کودکان را نیز مورد هجوم قرار داده و هر روز شاهد خودکشی کودکی به خاطر نداشتن گوشی موبایل هستیم که بتواند با آن به شبکه شاد آموزش و پرورش وصل شود و درس بخواند، مردم بیش از هر زمان دیگری در گذشته حق دارند میلیونی به خیابان بیایند و خواهان محاکمه و مجازات عاملین فقر، گرسنگی و خودکشی در جامعه باشند.” در انتهای این بیانیه بر توقف اقدامات سرکوبگرانه و بازداشت و تحت تعقیب و فشار قرار دادن فعالین کارگری و اجتماعی و آزادی فوری و بدون قید و شرط همه بازداشت شدگان تاکید شده است.

  • تجمع اعتراضی دوباره معلمان یزد
    روز شنبه ۳ آبان تعدادی از معلمان طرح خرید خدمات آموزشی و حمایتی یزد در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و عدم تبدیل وضعیت شغلی خود به رسمی در مقابل استانداری این استان دست به تجمع زدند.

  • اعتصاب رانندگان تانکرهای سوخت در بندر ماهشهر
    روز ٢ آبان رانندگان تانکرهای سوخت بندر ماهشهر برای دومین روز در اعتراض به پایین بودن کرایه ها و پایین آمدن هر روزه قدرت خرید خود دست به اعتراض زدند. در همین رابطه طی هفته اخیر رانندگان تانکرها و کامیونداران در بیرجند، بندر امام، اصفهان و سیمان همدان، چرمهین اصفهان، پایانه اکبرآباد تهران و پایانه اراک در اعتراضی هماهنگی دست به اعتصاب زدند. این اعتراضات ادامه دارد.

اولتیماتوم کارگران پروژه بزرگراه اهر- مشگین ‌شهر
روز اول آبان کارگران پروژه بزرگران اهر- مشکین شهر بدنبال توخالی درآمدن ضرب‌العجل یک هفته ای اداره کار اهر مبنی بر پرداخت ماه ها حقوق معوقه شان اعتراضات خود را از سر گرفتند. بنا بر خبرها این کارگران در رابطه با این موضوع دو روز اعتصاب اخطاری داشتند اما با مداخله اداره کار اهر و گذاشتن فرصت یک هفته ای برای پرداخت دستمزدهای معوقه، کارگران به اعتصاب خود خاتمه داده بودند. این کارگران از ۴ الی ۱۰ ماه مزد طلب دارند.
اعتصاب رانندگان اتوبوس های بوشهر
روز ٣٠ مهر رانندگان اتوبسهای بوشهر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوقها دست به اعتصاب زدند. زیر فشار اعتصاب کارگران مسئولان شهرداری قول پرداخت معوقات رانندگان را دادند.

پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
٣ آبان۱۳۹۹، ٢۴ اکتبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
مادران پارک لاله ایران: تا رهایی از هر گونه ستم، تبعیض و نابرابری،‌ این مبارزه ادامه دارد! تجمع اعتراضی شماری از کارگران پیمانی صنعت نفت مقابل وزارت نفت, این کارگران به نمایندگی از بیش از صدهزار کارگر تجمع کردند نامه سرگشاده فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به دفتر مرکزی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ژنو حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه خبری: اعتصاب بخش ام دی اف نیشکر هفت تپه و سه خبر دیگر اعتراضات کارگران بندرامام و شرکت اکسیر پارس جنوبی وابسته به نفت مادران پارک لاله ایران: حکم اعدام احمدرضا جلالی باید بلافاصله لغو شود!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی