آخرین اطلاعیه ها
حزب کمونیست کارگری: تجمع شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران و چند خبر اعتراضی دیگر
چهارشنبه, ۲۸ام آبان, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

اطلاعیه خبری

  • روز چهارشنبه ۲۸ آبان شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی با در دست داشتن شعارنوشته و سردادن شعارهایی از جمله “بازنسشته بیدار است، از تبعیض بیزار است” در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و پیگیر مطالباتشان شدند. در همین روز ١٣٠ نفر از بازنشستگان تامین اجتماعی خوزستان در مقابل اداره تامین اجتماعی تجمع کردند و طی نامه ای اعتراضی خطاب به شورای اسلامی و کانون بازنشستگان استان پیگیر مطالباتشان شده و خواستار افزایش مستمری شان بر اساس سبد هزینه زندگی و احتساب سنوات کارهای سخت و زیان آور در محاسبات همسان سازی حقوق خود شدند. افزایش حقوق ها به بالای خط فقر ده میلیونی و اجرای طرح همسان سازی مشاغل، درمان رایگان و بیمه کارآمد، تحصیل رایگان برای همه کودکان، حق مسکن و پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و آزادی همکاران زندانی و تمامی زندانیان سیاسی از جمله خواستهایی است که بازنشستگان بارها در تجمعاتشان بر آنها تاکید کرده اند.
  • روز ۲۸ آبان جمعی از مربیان پیش‌دبستانی ایذه در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی خود در محوطه‌ آموزش و پرورش این شهرستان تجمع کردند. خواست فوری آنها استخدام در آموزش و پرورش است.
  • روز ٢٧ آبان ٨۵ نفر از کارگران شرکتی کارخانه قند اسلام آباد غرب از صنایع وابسته به سازمان تعاونی مصرف کادر نیرو‌های مسلح (اتکا) اعتراض خود را به عدم تبدیل وضعیت قراردادها به دائم و پرداخت مزدی نازل و حداقل، رسانه ای کردند. به گفته کارگران در این کارخانه نیرو‌ها با چند وضعیت شغلی کار می‌کنند که شامل رسمی، پیمانی، فصلی و شرکتی هستند. نیرو‌های شرکتی مانند بقیه کارگران در قسمت‌های مختلف از جمله فنی، تولید و حراست مشغول هستند. ساعت کاری کارگران شرکتی به صورت ۱۲ ساعته است؛ یعنی ماهیانه حدود ۱۶۰ ساعت اضافه کارمیکنند که ۱۵ روز آن روزکاری و ۱۵ روز دیگر شبکاری است. این درحالی است که هیچ مبلغی بابت ساعات اضافه کاری و شب کاری به آنها پرداخت نمی‌شود و فقط حداقل حقوق ثابت قانون کار بر اساس هشت ساعت کار در روز بدون تعطیلات و دیگر مزایا به آنها پرداخت می‌شود. کارگران به این وضعت اعتراض دارند. زیر فشار اعتراض کارگران مقرر شده بود که از ابتدای سال ٩٩ تمامی کارگران شرکتی با سازمان اتکا قرارداد مستقیم داشته باشند و از سال ٩٨ جهت تکمیل پرونده از کارگران عکس و مدارک نیز گرفته شد، اما تا کنون اقدامی صورت نگرفته است و حقوق کارگران همچنان پایمال میشود.
  • روز ٢۶ آبان بدنبال اعتراضات متوالی ۴٨ کارگر اخراجی راهداری و حمل و نقل جاده ای قزوین دستمزدهای معوقه آنان پرداخت شد، اما خواست اصلی این کارگران مبنی بر بازگشت به کار عملی نشده است. این درحالیست که در حرکت اعتراضی ای که این کارگران در هنگام سفر نوبخت به قزوین داشتند، به آنها وعده بازگشت به کار داده شده بود. این کارگران بین ۵ تا ٨ ماه مزد طلب داشته وهم اکنون خواستار بازگشت به کار خود هستند.

پیش بسوی اعتراضات سراسری
پیش بسوی ایجاد شوراها
حزب کمونیست کارگری ایران
٢٧ آبان۱۳۹۹، ١٧ نوامبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
مادران پارک لاله ایران: تا رهایی از هر گونه ستم، تبعیض و نابرابری،‌ این مبارزه ادامه دارد! تجمع اعتراضی شماری از کارگران پیمانی صنعت نفت مقابل وزارت نفت, این کارگران به نمایندگی از بیش از صدهزار کارگر تجمع کردند نامه سرگشاده فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به دفتر مرکزی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ژنو حزب کمونیست کارگری: اطلاعیه خبری: اعتصاب بخش ام دی اف نیشکر هفت تپه و سه خبر دیگر اعتراضات کارگران بندرامام و شرکت اکسیر پارس جنوبی وابسته به نفت مادران پارک لاله ایران: حکم اعدام احمدرضا جلالی باید بلافاصله لغو شود!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی