Featured / آخرین اطلاعیه ها
اعتراض ١۵٠٠ کارگر کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران در تبریز
چهارشنبه, 26ام آبان, 1400  
اشتراک گذاری

روز چهارشنبه ۲۶ آبان حدود ١۵٠٠نفر ازکارگران کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران در تبریز، که در سه شرکت خدمات تراکتورسازی، ریخته‌گری و موتورسازی شاغل می باشند، در ادامه تجمعات اعتراضی روز‌های گذشته، مجددا در محوطه کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران دست به تجمع و اعتراض زدند.

کارگران خواهان پرداخت حق بهره ‌وری، امنیت شغلی و تبدیل وضعیت شغلی و شرایط کارشان می باشند. کارفرما تا کنون جوابی به خواستهای کارگران نداده است.

لازم به توضیح است روز یکشنبه ٢٣ آبان کارگران شرکت موتورسازان تراکتورسازی تبریز از زیر مجموعه های شرکت تراکتورسازی نیز در اعتراض به پایین بودن دستمزدها و با خواست افزایش حقوق به صورت اعمال در حکم کار؛ نه با پرداختی های ثابت، طبقه بندی مشاغل، امنیت شغلی و تبدیل وضعیت استخدامی شان دست به تجمع زده بودند.

شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران دارای هفت مجموعه مجزای بزرگ تولیدی با حدود ۵ هزار کارگر است، در حال حاضر کارگران سه کارخانه خدمات تراکتورسازی، ریخته‌گری و موتورسازی تراکتورسازی تبریز که شمارشان به هزار و ۵۰۰ نفر می‌رسد، در حال اعتراض بسر میبرند.

در هفته های اخیر اعتراضات کارگران در بخش های مختلف در استان آذربایجان شرقی ادامه داشته است. اعتراضات کارگران در ماشین سازی تبریز، ذوب آهن اردبیل و اعتراض ١۵٠٠ کارگر تراکتورسازی در روز چهارشنبه بیانگر ادامه فضا و جو اعتراضی در میان کارگران برای دست یافتن به خواستها و مطالباتشان می باشد.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران ضمن حمایت از اعتراضات کارگران سه واحد تراکتورسازی ایران در تبریز، کارگران سایر واحدهای تولیدی و مردم شریف  تبریز و سایر شهرها را به پشتیبانی از این اعتراضات در برابر حکومت اسلامی و کارفرمایان فرا می خواند. دستمزدهای کارگران باید فورا افزایش و به موقع پرداخت شود.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

٢۶ آبان ١۴٠٠، ١٧ نوامبر ٢٠٢١

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
آخرین اطلاعیه ها  
گزارش از پنجمین روز اعتصاب و تحصن در حمایت از دادخواهان دربند، از اوین تا وین معلمان در تدارک چندین روز اعتراضات گسترده و سراسری در بهمن ماه- فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان به اعتراضات سراسری Free Them Now: گسترش بازداشت معلمان معترض و کارزارها نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم! سخنرانی مسعود نقره کار، مهرداد درویش پور در مورد جنبش های اجتماعی اخیر ایران و مولفه های غایب در آنها Free Them Now در حمایت از اعتصاب و تحصن وین و درون زندانها تداوم اعتصاب کارگران کشت و صنعت میان‌آب
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی