آخرین اطلاعیه ها
احضار پروین محمدی، ثقفی و فیروزی، ادامه بازداشت هیراد پیر بداقی و آزادی ستار رضایی
سه شنبه, 16ام آذر, 1400  
اشتراک گذاری

اطلاعیه خبری.بر اساس خبر منتشر شده از سوی اتحادیه آزاد کارگران ایران پروین محمد ی از اعضای هیات مدیره این اتحادیه طی ابلاغیه ای از سوی شعبه یک اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب  ناحیه ۳۳ تهران، جهت اجرای حکم یک سال حبس خود احضار شده و باید ظرف مدت پنج روز خود را  به این شعبه معرفی کند. این درحالی است که وی در رابطه با این حکم نه بازداشتی داشته و نه تشکیل پرونده ای و نه بازجویی و بازپرسی و دادگاهی.  حتی روند قضایی این پرونده و چرائی و چگونگی صدور این حکم در سامانه ثنای پروین محمدی  ثبت نشده است. از همین رو حتی بنا بر قوانین قضایی خود حکومت دلیلی برای مراجعه به شعبه یک اجرای احکام  وجود ندارد. گفتنی است که درسال گذشته نیز نظیر همین احضاریه برای پروین محمدی ارسال و سپس حکم جلب و ممنوع الخروجی او داده شده بود.

پروین محمد ی یک فعال سرشناس جنبش کارگری است. جرم او تنها وتنها دفاع از حقوق کارگران و از جمله برگزاری مراسم اول مه روز جهانی کارگر، تلاش برای پیشبرد کمپین برای افزایش دستمزدها، اعتراض علیه دزدیهای صندوق بازنشستگی و بلند کردن صدای اعتراض کارگران علیه دزدیها و چپاول هاست. پرونده امنیتی تشکیل شده برای پروین محمدی باید مختومه اعلام شده و به احضار و پیگرد وی پایان داده شود.

ستار رضایی آزاد شد

ستار رضایی، فعال کارگری ساکن نجف‌آباد اصفهان، از شرکت‌کنندگان حاضر در جریان اعتراض‌های اخیر اصفهان که در شامگاه دهم آذر ماه  بازداشت شده بود، امروز شانزده آذر با وثیقه ۳۰۰ میلیونی موقتاً از زندان آزاد شد‌. آزادی وی را به او، به خانواده اش و به همگان تبریک میگوییم. هم اکنون نزدیک به دویست نفر دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات مردمی دراصفهان در زندانند که باید فورا و بدون قیدو شرط آزاد شوند و پرونده های امنیتی برای آنها لغو شود.

هیراد پیر بداقی همچنان در زندان است

هیراد پیربداقی، فعال کارگری و از حامیان نیشکر هفت تپه علیرغم گذشت ۳۱ روز از زمان بازداشتش به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد.  تداوم بازداشت وی در حالی است که او در آخرین تماس تلفنی اش با خانواده از پایان روند بازجویی‌ها خبر داده است. بنا بر خبر منتشر شده دیگری  پیراد در تماسی تلفنی با مادر خود اعلام کرده که تحت فشار است که به صورت اجباری اعترافاتی کند .  اعتراف گیری اجباری یک سیاست کثیف و رسوای جمهوری اسلامی برای پرونده سازی های امنیتی برای زندانیان سیاسی است. سیاستی شکست خورده که  در جریان پرونده سازی برای بازداشت شدگان هفت تپه و اعلام کیفرخواست از جانب اسماعیل بخشی و سپیده قلیان بازتاب گسترده ای پیدا کرد و انزجار وسیعی را علیه حکومت برانگیخت. با گذشت یک ماه از بازداشت هیراد پیربداقی مادر وی در اعتراض به ادامه بازداشت فرزندش از روز ۱۵ آذر  در مقابل دادسرای اوین در تهران دست به تحصن زده و میگوید: “آنقدر می نشینم که بهم جواب دهند. دارو پتو وکتابهایم را  هم آورده ام”. به اعتراض خانم ستاره جلالی بپیوندیم. هیراد پیر بداقی باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شود. هیراد پیربداقی در پانزدهم آبانماه بازداشت شد.

حکم جلب علیرضا ثقفی و اصغر فیروزی

بنا بر خبرهای منتشر شده طی دو هفته گذشته، حکم جلب علیرضا ثقفی و اصغر فیروزی، از اعضای موسس کانون مدافعان حقوق کارگر صادر و به محل کارشان ابلاغ شده است. اصغر فیروزی که در سال ۹۷ با پلمب کتابخانه مرجع در مشهد و موسسه فرهنگی پیام بازداشت شده بود، برای سپری کردن سه ماه حبس از سوی شعبه اجرای احکام حکم گرفته است.

همچنین حکم جلب علیرضا ثقفی برای اجرای یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام صادر شده و ماموران به محل کار وی مراجعه کردند. علیرضا ثقفی به همراه تعدادی از فعالان کارگری در ششم اردیبهشت ۹۸ در پارک جهان نمای کرج به اتهام تدارک برای برگزاری مراسم اول ماه مه دستگیر شده بود. در این پرونده برای پروین محمدی از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران  و هاله صفرزاده نیز حکم یک سال حبس تعزیری صادر شد.

کمپپن برای آزادی کارگران زندانی

Shahla.daneshfar2@gmail.com

۱۷ مهر ۱۴۰۰، ۷ دسامبر۲۰۲۱

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
نامه دفتر بین المللی حزب کمونیست کارگری ایران به دنیس مونکادا وزیر امورخارجه دولت نیکاراگوئه اطلاعیه تکمیلی،یکشنبه ۲۶ دی: تجمعات بازنشستگان تامین اجتماعی در ۷ شهر تجمع باشکوه و عظیم بازنشستگان مقابل مجلس و چندین شهر دیگر:شاغل و بازنشسته اتحاد اتحاد.مجموعه فیلم یکشنبه ۲۶ دی: تجمعات بازنشستگان فولاد اصفهان، رشت و البرز شمالی و… شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران: در دفاع از خواسته های زندانیان سیاسی در ایران هم صدا شویم! دفتر بین المللی حزب کمونیست کارگری ایران: سران جمهوری اسلامی باید بجرم جنایت علیه بشریت دستگیر و محاکمه شوند- نامه اعتراضی به دولت نیکاراگوئه درباره حضور محسن رضایی قاتل در مراسم تحلیف دانیل اورتگا
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی