آخرین اطلاعیه ها
آزادی گلرخ ایرایی و پایان اعتصاب آرش صادقی، یک پیروزی بزرگ و ضرورت ادامه تلاشهایمان
چهارشنبه, ۱۵ام دی, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

آرش صادقی پس از ٧٢ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد. گفته شده است که آرش قبول کرده است که اعتصاب خود را بشکند و به او سرم وصل کنند . یک منبع موثق اعلام کرده است که گلرخ را از بند نسوان زندان اوین خارج کرده اند و در ازای پرداخت پانصد میلیون تومان وثیقه به او مرخصی داده شده است. نخستین عکس گلرخ را پس از آزادی در زیر ملاحظه میکنید .

این پیروزی مهمی برای همه ما است که هر روزه از آرش و گلرخ حمایت کرده و برای رساندن صدای آرش صادقی و خواست آزادی گلرخ ابراهیمی تلاش کرده ایم. این پیروزی مهمی در عرصه تلاش برای آزادی زندانیان سیاسی است.

اعتصاب غذای آرش در اعتراض به محاکمه ناعادلانه گلرخ و حکم زندانش بود. گلرخ و آرش به شش و نوزده سال زندان محکوم شدند دادگاه گلرخ ابراهیمی در حالی برگزار شد که گلرخ به دلیل عمل جراحیش در بیمارستان بستری بود و مقامات هرگز مدارک پزشکیش را قبول نکردند. آرش از سلامتی و جان خود برای اعتراض به حکم و دستگیری ناعادلانه گلرخ مایه گذاشت و توانست پشتیبانی مردم را جلب کند. در طول ٧٢ روز اعتصاب غذای آرش همه ما لحظه به لحظه اخبار وضعیت آرش را دنبال کردیم و با اقدامات مختلف از جمله ارسال نامه اعتراضی به مقامات جمهوری اسلامی، طوفان تویتری، تجمع در مقابل زندان اوین، پخش اخبار مربوط به آرش ، مراجعه به مقامات جهانی آرش و گلرخ را تنها نگذاشتیم. مردم در داخل ایران و کشورهای مختلف نگذاشتند صدای آرش و گلرخ خاموش شود. این عظمت و قدرت یک حرکت سراسری است.

از طرف کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی ، این پیروزی را به همگان تبریک میگویم. این باید سکوی پرشی برای تلاشها و موفقیتهای بیشتری باشد . باید توان و تلاشمان را در سال جدید برای آزادی زندانیان سیاسی هر چه بیشتر کرده و با ابتکارات مختلف و در یک همبستگی جهانی فریاد ‘ زندانی سیاسی آزاد باید گردد’ را در دنیا فریاد بزنیم.

شیوا محبوبی

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
اطلأعیه کمیتهٔ مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران به مناسبت جشن اول ماه می۲۰۱۷, یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۶روز جهانی‌ کارگر کمپین برای آزادی کارگران زندانی: کارگران در ایران به استقبال اول مه میرود. جمهوری اسلامی فعالین کارگری را احضار و تهدید میکند اتحادیه آزاد کارگران ایران: پلمپ مراکز دفاع از حقوق کودکان کار را قویا محکوم میکنیم و خواهان رفع فوری همه موانع ایجاد شده در برابر فعالیتهای آنها هستیم May Day 2017: Against Trumpism, against Islamism, for Liberation from Capitalism! برگزاری مراسم و جشن روز جهانی کارگر در مالمو کمیته بین المللی علیه اعدام: حکم اعدام مهدی بهلولی به تعویق افتاد!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com