آخرین اطلاعیه ها
آزادی گلرخ ایرایی و پایان اعتصاب آرش صادقی، یک پیروزی بزرگ و ضرورت ادامه تلاشهایمان
چهارشنبه, ۱۵ام دی, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

آرش صادقی پس از ٧٢ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد. گفته شده است که آرش قبول کرده است که اعتصاب خود را بشکند و به او سرم وصل کنند . یک منبع موثق اعلام کرده است که گلرخ را از بند نسوان زندان اوین خارج کرده اند و در ازای پرداخت پانصد میلیون تومان وثیقه به او مرخصی داده شده است. نخستین عکس گلرخ را پس از آزادی در زیر ملاحظه میکنید .

این پیروزی مهمی برای همه ما است که هر روزه از آرش و گلرخ حمایت کرده و برای رساندن صدای آرش صادقی و خواست آزادی گلرخ ابراهیمی تلاش کرده ایم. این پیروزی مهمی در عرصه تلاش برای آزادی زندانیان سیاسی است.

اعتصاب غذای آرش در اعتراض به محاکمه ناعادلانه گلرخ و حکم زندانش بود. گلرخ و آرش به شش و نوزده سال زندان محکوم شدند دادگاه گلرخ ابراهیمی در حالی برگزار شد که گلرخ به دلیل عمل جراحیش در بیمارستان بستری بود و مقامات هرگز مدارک پزشکیش را قبول نکردند. آرش از سلامتی و جان خود برای اعتراض به حکم و دستگیری ناعادلانه گلرخ مایه گذاشت و توانست پشتیبانی مردم را جلب کند. در طول ٧٢ روز اعتصاب غذای آرش همه ما لحظه به لحظه اخبار وضعیت آرش را دنبال کردیم و با اقدامات مختلف از جمله ارسال نامه اعتراضی به مقامات جمهوری اسلامی، طوفان تویتری، تجمع در مقابل زندان اوین، پخش اخبار مربوط به آرش ، مراجعه به مقامات جهانی آرش و گلرخ را تنها نگذاشتیم. مردم در داخل ایران و کشورهای مختلف نگذاشتند صدای آرش و گلرخ خاموش شود. این عظمت و قدرت یک حرکت سراسری است.

از طرف کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی ، این پیروزی را به همگان تبریک میگویم. این باید سکوی پرشی برای تلاشها و موفقیتهای بیشتری باشد . باید توان و تلاشمان را در سال جدید برای آزادی زندانیان سیاسی هر چه بیشتر کرده و با ابتکارات مختلف و در یک همبستگی جهانی فریاد ‘ زندانی سیاسی آزاد باید گردد’ را در دنیا فریاد بزنیم.

شیوا محبوبی

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
بیانیه تشکلهای مستقل کارگری پیرامون تعیین حداقل مزد سال ۱۳۹۷ کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: مانع سفر علیرضا آوایی وزیر دادگستری و از عوامل جنایت و کشتار به اروپا شویم! اتحادیه آزاد کارگران ایران: اعتصاب متحدانه ۴۵۰ کارگر شرکت فریکو سیرجان در اعتراض به عدم پرداخت چهار ماه حقوق معوقه وزیر دادگستری جمهوری اسلامی نباید سخنران شورای حقوق بشر باشد! باید بجرم جنایت علیه بشریت محاکمه شود! فراخوان به تجمع بازنشستگان ۸ اسفند روبروی وزارت کار ساعت ۱۰ صبح کمیته کردستان حرب کمونیست کارگری: تهدید فرماندار سنندج علیه مردم زحمتکش(حاشیه نشینان)  را بی جواب نگذاریم!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com