آخرین اطلاعیه ها
بیائید یک بار دیگر از انسانیت در مقابل بربریت جنایتکاران اسلامی دفاع کنیم!
پنجشنبه, ۲۳ام دی, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

سعید شیرزاد عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان و فعال سیاسی است، او در زمینه آموزش کودکان کار و خیابان و در مواردی کودکان زندانیان سیاسی تلاش بی‌نظیری را انجام داده است. شیرزاد  که بخشی از اتهاماتش کمک به مشکلات آموزشی این کودکان هست در مهر سال ۹۳ به مناسبت باز شدن مدارس خطاب به کودکان کار و خیابان چنین نوشت : …”فراموش نکنید یک با یک برابر نیست و اگر هر فرد انسان واحد یک بود این تساوی زیر و رو می‌گشت بیایید به پاس مهربانی‌های صمد و فرزاد و کرامت در دل رویا‌های کودکان شین آباد پرواز کنیم بیایید مهربانی‌ها و رویا‌هایمان را همچون فقر و محرومیتی که برایمان تقسیم شده است به اشتراک بگذاریم آرزوهای رنگین شده در هوای بادکنک‌ها را به آنسوی مرزهای جغرافیا ببریم واز قایقهای کاغذی رویا‌هایمان پرواز کنیم پروازی برای هم رویا شدن با کودکان غزه، بداخشان، خلف، زنجار، دارفور و… دلتنگ بوی مهربان دست‌هایتان ” .

سعید انسانی‌ است که مصداق بارز این قطعه‌‌  ادبی‌ است: من از بینوأیی  نییم  روی زرد – غم بینوایان رخم زرد کرد : انسانی‌ که مبارزه ا‌ش در جهت آزادی و رهایی از مرز‌های جغرافیایی خارج و به وسعت جهان و انسانیت بدون مرز و رنگ و طبقه گسترش یافته است.

سعید شیرزاد اولین بار در تاریخ ۳۱ مرداد ماه سال ۹۱ زمانی که برای امداد و کمک رسانی به مردم زلزله زده آذربایجان شرقی به اهر رفته بود بازداشت و پس از گذراندن ۱۹ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.‎ سعید در دوازدهم خرداد ماه سال ٩٣، در محل کار خود در پالایشگاه تبریز به دلیل کمک مالی برای تحصیل فرزندان یک خانواده که پدرشان زندانی سیاسی است و همچنین ارتباط با احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین منتقل گردید. وی پس از گذران سه ماه در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در شرایط ایزوله و بی‌خبری کامل خانواده‌اش از شرایط و مکان نگهداری وی، تحت بازجویی بوده تا اینکه نهایتا به بند ۸ زندان اوین منتقل شد. او بعد از مدت کوتاهی به دلیل اعتراضات صنفی زندانیان، با وجود عدم تشکیل دادگاه به زندان رجایی‌شهر کرج تبعید گردید. سال گذشته پس از پانزده ماه بلاتکلیفی جلسه رسیدگی دادگاه بدوی وی نهایتا در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست ابوالقاسم صلواتی تشکیل و حکم صادره به او ابلاغ گردید. شیرزاد در این دادگاه به ۵ سال حبس تعزیری و اجرای یک سال حبس تعلیقی پیشین محکوم شد.

عفو بین الملل ,معاون رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا ,اتحادیه پست کارگران کانادا ,دانشجویان دانشگاه والتر پیتون در شیکاگوی آمریکا و نیز بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد  به نحوه برخورد رژیم به موضوع سعید عکس العمل  نشان دادند. بان کی مون در بیانیه‌ای با عنوان «پشت میله‌های زندان در روز جهانی کودک» در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۵ نسبت به حبس فعالین در عرصه حقوق کودکان اعتراض نمود و مشخصا از تشکیل پرونده و بازداشت سعید شیرزاد با عنوان نمونه‌ای از نقض قوانین و حقوق بشر نام برد.

سعید شیرزاد هم اکنون در بند ویژه زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج است و در اعتراض به آنچه «مرگ خاموش زندانیان توسط رئیس زندان» خوانده و با اشاره به موارد متعددی از نقض حقوق زندانیان همچون «عدم رسیدگی پزشکی مناسب به زندانیان، ضرب و شتم، بدرفتاری و برخورد توهین آمیز با زندانیان و همچنین با خانواده‎هایشان در هنگام ملاقات، جلوگیری از اعزام زندانیان به بیمارستان، فرستادن اجباری و توام با ضرب و شتم زندانیان به دادگاه، و مشکلات تهویه سالن محل نگهداری زندانیان سیاسی» ،  به ناچار از روز هفدهم آذر ماه با دوختن لب‌هایش اعلام اعتصاب غذا کرده است. سعید شیرزاد با اعتصاب غذای خود خواستار رسیدگی به «حق استفاده از تلفن برای زندانیان سیاسی به مانند سایر زندانیان، پیگیری فوری وضعیت زندانیان بیمار، جدا کردن دستگاه‌های سرطان‌زا و پارازیت‌انداز که برای اخلال در آنتن‌دهی موبایل استفاده می‌شود و جدا کردن قفسه‌های فولادی پشت پنجره‌های سلول‌ها که مانع تهویه صحیح می‌شود»، شده است.

اکنون ۳۶ روز از اعتصاب غذای شیرزاد سپری شده‌است. ( تاریخ شروع اعتصاب غذا ۷ دسامبر ۲۰۱۶  برابر با ۱۷ آذر  ۱۳۹۵) قدرت جسمی‌ وی شدیدا رو به تحلیل رفته است و با گذشت هر روز وی در معرض خطرات جدی و غیر قابل بازگشت جسمی‌ و در نهایت مرگ قرار خواهد گرفت. سعید شیرزاد با فروزانی مشعل آزادی و خرد و دفاع از کرامت و حرمت انسانی از جان خود مایه میگذارد. سعید شیرزاد در طول تمام دوران مبارزاتی خود چه در بیرون زندان و چه در درون زندان انگیزهٔ و منافع شخصی‌ نداشته است.  وی صدای بی‌ صدایان در زندان و خارج از زندان هست، وی صدای هزاران کودک کار و خیابان هست، شیرزاد صدای محرومین در مناطق زلزله‌ زده آذربایجان، جنوب کشور و صدای اعتراض به فقر و فلاکت مطلق در سیستان و بلوچستان هست. شیرزاد صدای کودکان بی‌ سرپرست و رهاشده زیر ترکش بمبها در کوبانی و رها شده در ترکیه هست، سعید شیرزاد صدای مادرانی است که در سیاهچالهای رژیم جیگر گوشه‌های خود را از دست داده اند  و شیرزاد صدای رسای انسانیت، برابری، عدالت اجتماعی و کرامت انسانی‌ است. شیرزاد به راستی‌ مظهر به تمام معنای خود انسانیت هست.

بیائید یک بار دیگر از انسانیت در مقابل  جنایتکاران اسلامی دفاع کنیم. دفاع از خواستهای سعید شیرزاد دفاع از کرامت انسانی‌ خودمان است، دفاع از آزادی است و دفاع از حرمت کودکان بیگناه و بی‌پناه کار و خیابان است. خطاب ما به آن‌ وجدانهای بیدار و انسانها ای‌‌  آزاده‌ای هست که خود را در کنار سعید شیرزاد و مبارزات اعتراضی وی میدانند. عزیزان به هر طریق ممکن صدای سعید شیرزاد باشید، اعتراض کتبی‌ و مستند به مقامات جمهوری اسلامی، شرکت در توفان توییتری، امضأ تومارهای اعتراضی ، تماس با مقامات پارلمانی و وزارت خانه‌های کشورهای محل اقامت خود، تماس با اتحادیه‌ها و احزاب سیاسی در کشورهای خارجی‌، شرکت و یا ترتیب دادن تظاهرات خیابانی در مراکز شهری، نوشتن مقالات افشاگران و حمایتی و یا از هر طریق و ابتکار ممکن دیگر که بتواند جمهوری جهل و جنایت اسلامی را تحت فشار افکار عمومی قرار دهد، اقدام کنید.

کمیتهٔ مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی یکی‌ از ظرفهای معتبر اعتراض شما عزیزان میتواند باشد، به اکسیونهای مختلف ما در حمایت از سعید شیرزاد، آرش صادقی ، گلرخ ابراهیمی، علی‌ شریعتی‌، و سایر زندانیان اعتصابی بپیوندید. با اجرای رهنمودهای کمیته، ما را در دفاع از زندانیان سیاسی یاری دهید.

مسول کمیتهٔ مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران      ۱۲/۰۱/۲۰۱۷

سرور کاردار

تلفن: +۴۷۴۱۳۳۳۲۶۸

ایمیل: freepoliticalprisoners@gmail.com

لطفا چند دقیقه از وقت خود را را برای کپی و ارسال این نامه اختصاص دهید:

من/ما نگرانی‌ شدید خود را نسبت به وضعیت سلامتی سعید شیرزاد فعال عرصه کودکان کار و خیابان که در اعتراض به وضعیت نابسامان زندانیان سیاسی در ایران از تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۹۵ در اعتصاب غذا بسر میبرد اعلام میداریم. من/ما توجه شما را به موارد نقض حقوق بشر با عدم توجه به نیاز‌های بهداشتی و پزشگی زندانیان سیاسی در استانداردهای قابل دفاع و سایر موارد نقض حقوق انسانی‌  زندانیان که سعید شیرزاد آنها را بدرستی مستند نموده جلب مینمأیم.

اسم :…………………………………………….. کشور / شهر :…………………………………

آدرس‌های ارسال :

اداره کّل زندانهای استان تهران: info@tehranprisons.ir

دادستان عمومی تهران : info@vekalat.org

حسن روحانی ایمیل: media@rouhani.ir

حسن روحانی : توییتر: @HassanRouhani

دفتر رئیس قوه قضائیه محمد جواد لاریجانی: خیابان پاستور، خیابان ولیعصر- جنوب سه راه جمهوری-تهران، ایران –              محمد جواد لاریجانی: ایمیل: larijani@ipm.ir

لطفا به این آدرس‌ها توئیت کنید:

@khamenei_ir @HassanRouhani @Europarl_EN I support #SaeedShirzad #Iran on hunger strike since 7Dec comply with Saeed’s demands

افراد و سازمانهای زیر خواستار آزادی بی قید و شرط این مدافع حقوق کودک، سعید شیرزاد در ایران هستند:

فرانت لاین دیفندرز
کمپین آزادی زندانیان سیاسی در ایران (CFPPI)
شبکه بین المللی حقوق کودک (CRIN)
Jacquelin Hale ، نجات کودکان، دفتر اتحادیه اروپا
سازمان بین المللی دفاع از کودکان (DCI)
سازمان بین المللی دفاع از کودکان  هلند (DCI-Netherlands)
کلینیک حقوق کودکان، دانشگاه کالج کرک
Se n Love, مدیر اجرایی , Fighting Words
مرکز حقوق بشر خلیج (GCHR)
کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران
کودکان مقدمند- Children First Now
گروه حقوق مدنی بروجردی
گروه EveryOne

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
دعوت به تظاهرات بزرگ در مقابل نمایشگاه دفاع از برقع روز جمعه ٢١ ماه ژوئن از ساعت ١٨.٠٠ محل Hospelt str 69 شهر کلن آلمان  مینا احدی: دیگر بس است! در شهر کلن نمایشگاهی از نقاب و برقع و حجاب کامل اسلامی… کمپین برای آزادی کارگران زندانی: اعلام همبستگی  اگ متال کاسل با کارگران زندانی در ایران کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: به حمایت از زندانیان سیاسی برخیزیم! اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران: گزارش اجمالی و تصویری از تظاهرات مقابل سازمان جهانی کار در ژنو گزارش از مقابل سازمان جهانی کار! جمهوری اسلامی باید از سازمان جهانی کار اخراج شود!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com