آخرین اطلاعیه ها
تازه ترین خبرهای پلاسکو: ۱۶ آتش نشان کشته شده اند. اخبار دیگر ..
سه شنبه, ۵ام بهمن, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

۲۰۲  نفر کشته، مصدوم و مفقود آمار تلفات ریزش ساختمان پلاسکو که حکومت دیروز اعلام کرده. بعد ازظهر امروز حکومت اعلام کرد ۱۶ آتش نشان کشته شده اند.در حالیکه حکومت اعلام ادعا میکند عملیات امداد و نجات ادامه دارد، مقامات شهرداری و آتش نشانی از نزدیک شدن به پایان عملیات صحبت می کنند. در همین حال باندهای حکومتی در شهرداری و شورای شهر تهران به بهانه حادثه پلاسکو بر علیه همدیگر افشاگری کرده و هر یک آن دیگر را مسئول حادثه می نامند. برخی اخبار در این زمینه برگرفته از رسانه های حکومتی ضمیمه می باشد. روزنه

اخبار امروز سه شنبه ۵ بهمن

ایلنا: ۲۵ نفر زیر آوار مانده‌اند. براساس اعلام مسئولان هنوز امکان دسترسی به محبوس‌شدگان غیرممکن است.در این حادثه تاکنون ۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد پیکر ۵ نفر از زیر آوار بیرون آمده و پیکر یک نفر دیگر نیز علی‌رغم آنکه پیدا شده اما به دلیل جلوگیری از متلاشی‌شدن، هنوز از زیر آوار خارج نشده‌ است. یک آتش‌نشان نیز روز دوم حادثه به دلیل سوختگی شدید در بیمارستان به شهادت رسید.گفته می‌شود از ۲۵ نفری که زیر آوار مانده‌اند ۱۶ نفر آتش‌نشان هستند که تاکنون پیکر ۲ نفر از این شهدا از زیر آوار بیرون آمده است.

 

مجتبی عبداللهی از مسئولات حکومتی به خبرگزاری مهرامروز بعد از ظهر گفته تعداد دقیق آتش نشانان کشته شده ۱۶ نفر است.

روزنامه جهان صنعت به نقل از یک آتش‌ نشان نوشته: ما همکار شما نیستیم آقای قالیباف!بین ۲۰ تا ۳۰ آتش‌نشان و همین حدود شهروند عادی زیر آوارند.گزارش کامل اینجا https://rowzane.com/news/article=82270

بر اساس آخرین خبرها تعداد ۲۰۲ کشته و مصدوم و مفقود شده اند

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران گفته است: هویت پیکرهای منتقل شده به پزشکی قانونی هنوز مشخص نشده است ولی آزمایش از خانواده ۱۵ آتش نشان صورت گرفته است و به احتمال زیاد نتیجه آزمایشات و هویت کامل تا فردا معین و اعلام خواهد شد.

*حافظی از باندهای  عضو شورای شهر تهران: به مردم دروغ نگویید

متاسفانه از ۱۲۰ میلیارد تومانی که برای خرید تجهیزات بودجه برای آتش‌نشانی در نظر گرفته، تنها ۵۴ میلیارد تومان محقق شده پس نیایید به مردم دروغ بگویید که ما بودجه تجهیزات را کاملا تخصیص داده‌ایم و بهتر است پرینت بودجه را منتشر کنید نه اینکه به مردم دروغ بگویید.

*عضو شورای شهر تهران: مردم باید بدانند بین ۲۰ تا ۳۰ نفر در پلاسکو کشته شده اند

وی در ادامه  گفته “مردم باید بدانند ۲۰ تا ۳۰ نفر” در پلاسکو کشته شده اند.وی با انتقاد از بیرون راندن خبرنگاران و عکاسان از محدوده کارگاه پلاسکو و اجازه حضور تنها به خبرنگاران صداوسیما ، خواستار “لغو انحصار خبری شده است”.

*شهرداری اخطاریه‌های ایمنی را باید به بنیاد مستضعفان می فرستاد نه مستاجران پلاسکو.
سرخو، رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران خواستار استعفای قالیباف در پی حادثه پلاسکو شد.
* آفتاب نیوز: درخواست حافظی برای انتشار فایل صوتی جلسه شنبه
جلسه علنی شورای امروز تحت تاثیر  حادثه پلاسکو بود به نحوی که برخی از اعضای شورا از همان ابتدا قصد صحبت و تذکر درباره این حادثه را داشتند که چمران رییس شورا اجازه بیان تذکر نداد و این مساله موجب نارضایتی اعضاء شد. رحمت‌الله حافظی در واکنش به این اقدام چمران، در اعتراض گفت:‌ ٢٠-٣٠ نفر در پلاسکو مردن مردم باید بدانند. فایل صوتی جلسه شنبه در پارکینگ پروانه منتشر شود.

آفتاب نیوز:روایت یک آتش‌نشان از روز واقعه پلاسکو / هنوز فریاد همکارانم در گوشم است

یکی از آتش‌نشانان روز وقوع حادثه پلاسکو گفت: فریاد همکارانم تا آخرین لحظه فرو ریختن ساختمان در گوشم است؛ در برخی از طبقه‌های بالایی جلوی پنجره‌ها فنس کشیده شده بود و آتش‌نشانان قادر به خروج از پنجره‌ها نشدند.هنگامی که دود سفید رویت شد، مردم به طرف پاساژ ‌دویدند و حتی برخی از همکارانم مجبور به برخورد با مردم شدند. گویا تعدادی از آنان به داخل ساختمان بازگشته بودند. متاسفانه دلخراش‌ترین صحنه‌ها در طبقه‌های ۱۱، ۱۲ و ۱۳ رخ داد؛ چرا که در این طبقات صاحبان برخی از مغازه‌ها، پنجره‌ها را با فنس پوشانده بودند و همکارانم در این طبقه‌ها گیر افتاده بودند.یکی از همکارانم تلاش کرد با پتک، فنس را بشکافد اما نتوانست موفق شود. قرار شد تجهیزات برش برای ما بیاورند تا بتوانیم آتش‌نشانان گرفتار شده در ساختمان را نجات دهیم ولی کار از کار گذشت.یکی دیگر از همکارانم می‌گفت ساختمان در حال تخریب است، آب ریختن را قطع کن. من همین کار را انجام دادم اما از سمت دیگر یکی از همکارانم فریاد زد «من دارم می‌سوزم» بنابراین دوباره آب پاشیدن را آغاز کردم. ناگهان ساختمان از بالا شروع به تخریب شدن کرد و فرو ریخت.

———————

 

گزارشات ضد و نقیض دولت و نهادهای حکومتی از آمار تلفات ریزش ساختمان پلاسکو ادامه دارد.آمار دقیق کشته ها و مفقودین را حکومت اعلام نمی کند.امیدی به نجات آتش نشانان زیر آوارمانده نیست. به احتمال زیاد همگی درگذشته اند. تعداد این افراد بیش از ۲۰ نفر اعلام شده است.درمیان مفقود شدگان تعدادی مردم عادی، کارگران و چند روزنامه نگار هم می باشند. برخی از این گزارشات ضمیمه است.روزنه

روابط عمومی اورژانس تهران اعلام کرد از ۲۵ نفری که زیر آوار مانده‌اند ۱۶ نفر آتش‌نشان هستند که تاکنون پیکر ۲ نفر از این شهدا از زیر آوار بیرون آمده است.

ایسنا:روابط عمومی اورژانس تهران آخرین آمار مصدومان و فوتی‌های حادثه پلاسکو را ۲۰۲ نفر اعلام کرد.از ۲۵ نفری که زیر آوار مانده‌اند ۱۶ نفر آتش‌نشان هستند که تاکنون پیکر ۲ نفر از این شهدا از زیر آوار بیرون آمده است.

اخبار روز دوشنبه ۴ بهمن

 تا ساعت ۱۹ روز، دوشنبه، در مجموع  ۲۰۲ نفر در حادثه پلاسکو مصدوم شده‌اند.

از ۴۸ مصدوم منتقل‌شده تاکنون،  بهنام میرزاخانی، آتش‌نشان ۳۵ ساله، به علت شدت بالای سوختگی، در بیمارستان شهید مطهری تهران به شهادت رسید. در حال حاضر نیز  آقای فخرالدین گودرزی، به‌دلیل ترومای کمر، در بیمارستان پارس بستری شده‌است. همچنین عصر امروز، دوشنبه، پیمان پورخانچی، آتش‌نشان ٣٣ ساله، به‌علت استنشاق گاز منوکسید کربن دچار افت هوشیاری در صحنه حادثه شد که به بیمارستان پارس منتقل شده‌است.

ایلنا،به گفته سخنگوی سازمان آتشنشانی حکومت چهار جسد پیدا شده، این چهار جسد که در اولین ساعات روز دوشنبه چهارم بهمن در زیرزمین ساختمان پلاسکو پیدا شدند متعلق به چهار شهروند هستند.

قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای حکومت در تهران درباره معاینات اجساد بیرون کشیده شده گفت:اجساد پیدا شده، پنج شنبه فوت کرده‌ بودند.

حکومت میگوید تعداد اجساد بیرون کشیده از زیر آواره ۷ جسد می باشد.

شب گذشته اورژانش تعداد کشته ها و مصدومان را ۱۹۷ نفر اعلام کرده

ایرنا عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفته  که هر نوع تجمعی برای درگذشتگان حادثه پلاسکو در هرجایی باید “دارای مجوز باشد.”

طبق دستور قضایی ابلاغ شده به پزشکی قانونی این سازمان تنها مجاز به پذیرش خانواده های متوفیان حادثه پلاسکو در مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی کهریزک است.بر اساس دستور قضایی ابلاغ شده، سازمان پزشکی قانونی کشور به غیر از خانواده های متوفیان از حضور سایر افراد تحت هر عنوان و سمت در محل پزشکی قانونی جلوگیری می‌کند.

ایلنا:سرپرست اورژانس کشور گفت: دو پیکر جدید از قسمت موتورخانه پلاسکو بیرون آورده شده است.

کولیوند متذکر شد: تاکنون سه پیکر از زیر آوارها کشف شده که پیکر دو نفر از آنها متعلق به نیروهای آتش‌نشانی است. با احتساب آتش‌نشانی که روز دو در اثر شدت آتش‌سوزی به شهادت رسید شمار شهدای آتش‌نشان این حادثه به سه شهید رسیده است.

———————–

اخبارگذشته

پلاسکو: حکومت تعداد مصدومان و کشته ها را ۱۹۴ نفر اعلام کرده

اخبار تا ساعت ۱۲ شب بوقت تهران

ساعت ۱۲ شب به وقت تهران سرپرست اورژانس حکومت از کشف و خروج سه جسد از زیر زمین موتورخانه پلاسکو خبر داد ه و گفته احتمال یافته شدن اجساد جدید آتش نشانان یا افراد عادی تقویت شده است؛ با این حال برای تایید نهایی خبر باید منتظر اعلام منابع رسمی باشیم.

ایرنا ساعت ۱۰ شب به وقت تهران به نقل از حسن عباسی مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گزارش داده: شمار مصدومان حادثه آتش سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو به ۱۹۴ نفر رسید.

ایسنا:تعداد مصدومان و فوتی‌های حادثه ساختمان پلاسکو به ۱۸۷ نفر رسید

براساس آخرین جزئیات عملکرد اورژانس ۱۱۵ در حادثه ساختمان پلاسکو تاساعت ۱۹:۳۰ سوم بهمن ماه، تعداد کل مصدومان و فوتی‌های  حادثه ساختمان پلاسکو به ۱۸۷ نفر رسیده است.

علی‌اصغر ناصربخت معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران بعد از ظهر سوم بهمن گفته است:تعداد اجساد کشف شده و مفقودان حادثه نشان می‌‌دهد که ۱۶ آتش‌نشان و ۹ نفر از مردم عادی دچار سانحه شده‌اندتسنیم

بعد از ظهر امروز سرپرست اورژانس حکومت گفت: حادثه پلاسکو ۱۷۴ مصدوم داشته است.

رسانه های حکومتی امروز گزارش داده اند تعداد مصدومان حادثه پلاسکو به ۱۷۰ نفر رسیده است.این خبر را ایلنا به نقل از مقامات حکومنی حاضر درمحل اعلام کرده است.

ایسنا روزگذشته اعلام کرد تعداد مصدومان ریزش ساختمان پلاسکو به ۱۵۷ نفر رسیده است.تا کنون تنها منابع رسمی از خروج پیکر دو تن از شهدای آتش‌نشان از زیر آوار حکایت دارند و پیکر ۱۳  تن همچنان خارج نشده است. البته علاوه بر آن ۱۵ آتش‌نشانی که به تایید سخنگوی آتش‌نشانی زیر آوار محبوس مانده‌اند، حدود ۱۰ تن دیگراز شهروندان نیز در زیر آوار پلاسکو محبوس شده‌اند که عملیات برای یافتن آنان همچنان ادامه دارد.

مسعود قادی پاشا، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از مراجعه ۱۳ تن از خانواده‌های مفقودشدگان حادثه پلاسکو برای اخذ نمونه DNA به مراکز پزشکی قانونی خبر داد و گفت: خانواده‌های آتش‌نشانان مفقود شده در زیر آوار می‌توانند با مراجعه به معاونت نیروی انسانی شهرداری و هماهنگی با آنها به مرکز آتش‌نشانی در تقاطع خیابان آزادی و میمنت رفته و کارشناسان ما با حضور در این مرکز اقدام به اخذ نمونه DNA از آنان خواهند کرد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
در محکومیت اجرای حکم شلاق داود رفیعی, جمهوری اسلامی باید در سطح جهان بایکوت شود بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران به مناسبت سیزده آذر، روز مبارزه با سانسور حکم اعدام احمدرضا جلالی باید ملغی شود. درباره انتقال احمدرضا جلالی به زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم اعدام- حسن صالحی- سخنگوی کمیته بین المللی علیه اعدام اعتصاب کارگران ماشین سازی تبریز، و اعتراضات پرستاران و جوانان شهرویی حزب کمونیست کارگری: آغاز دور جدید اعتراضات کارگران فولاد اهواز فراخوان جمعی از مادران و زنان دادخواه در ایران
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی