آخرین اطلاعیه ها
خانواده های کارگران روغن نباتی در زنجان نیز به تجمع پیوستند
شنبه, ۲۳ام بهمن, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

 بدنبال حضور خانواده های کارگران هپکو در تجمع اعتراضی در روز ۱۹ بهمن، صبح امروز ۲۳ بهمن خانواده های کارگران روغن نباتی جهان در زنجان همراه با ۲۰۰ کارگر اخراجی این کارخانه در مقابل استانداری زنجان دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان بازگشت به کار فوری کارگران و پرداخت حقوق های معوقه شدند. ۲۰۰ کارگر این کارخانه بطور ناگهانی در اوایل بهمن اخراج شده اند و چندین تجمع اعتراضی کارگران در هفته های گذشته توسط کارفرما و ارگانهای دولتی حامی او بی جواب مانده است.

اقدام امروز کارگران زنجان و خانواده های آنها یک پیشروی در مبارزه آنها است. تجمعات و راهپیمایی های قدرتمند کارگران هپکو و حضور خانواده های آنها و دست زدن آنان به تحصن در شهر که به موفقیت آنان منجر شد، تاثیر مستقیمی بر گسترش اعتراضات کارگری و حضور خانواده های کارگری در تجمعات اعتراضی خواهد داشت.

کارگران کنتورسازی در زنجان نیز اخیرا بیکار شده و با مشکلات مشابهی دست و پنجه نرم میکنند. توصیه ما به کارگران این دو کارخانه و خانواده های آنها این است که مبارزه متحدانه و مشترک و مستمری را شروع کنند. تنها با به میدان آمدن کل نیرویمان میتوانیم استثمارگران و حکومت دزد و فاسد آنها را وادار به تسلیم کنیم.

فراخوان ما به ۱۷۰۰ کارگر صنایع آذر آب اراک نیز که چند ماه حقوق آنها و حق بیمه تعدادی از آنها پرداخت نشده این است که همراه با کارگران کارخانه آونگان که مشکلات مشابهی دارند و خانواده های خود دست به مبارزه ای سازمانیافته بزنند. کارگران هپکو آماده اند تجارب گرانبهای خود را با آنها در میان بگذارند. حزب کمونیست کارگری نیز قاطعانه پشتیبان آنها خواهد بود.

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱ فوریه ۲۰۱۷

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
فرا رسیدن سال نو را تبریک می گوئیم! کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری – حکمتیست: ورود نیروهاى رژیم فاشیست ترکیه به شهر عفرین  طبل رسوایی دنیاى دمکراسى کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از بیست و شش روز اعتصاب و تجمعات اعتراضی بی وقفه  به بخش مهمی از خواستهای خود دست یافتند تبریک به بهروز بهاری عزیز برای صعود به یکی از قله های هیمالیا! کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: حمله مزدوران حکومت اسلامی به حاضرین در استادیوم ورزشی بوکان محکوم است! ۷۰ انجمن صنفی کارگران: ما به دستمزد پایین تر از خط فقر برای کارگران نه میگوییم!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com