آخرین اطلاعیه ها
کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران: در مقابل اخراج کارگران باید متحدانه اعتراض کرد! در مقابل تفرقه افکنی کارفرمایان و دولت در میان کارگران باید ایستاد!
پنجشنبه, ۲۴ام فروردین, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

 

بنا به اخبار درج شده در رسانه های داخلی ایران “تعدادی از کارگران معدن سرب و روی انگوران زنجان اخراج شده اند”.  کارگران به این اخراجها اعتراض کرده اند.

کارفرما ها نام این نوع اعمال ضد کارگری شان را اخراج نمیگذارد. رژیم و ادارات دولتیش و همچنین خانه کارگریها با عنوان “تعدیل نیرو” از اخراج کارگران دفاع و آنرا توجیه میکنند. اخیرا به اینها جماعت ناسیونال – فاشیست ها هم اضافه شده اند که این وسط میخواهند میان کارگران تحت نام بومی و غیربومی اختلاف بیاندازند!

در توجیه اخراج کارگران و برای اختلاف انداختن میان کارگران و تضعیف مبارزه شان، حامیان کارفرما از جمله نماینده شهرستانهای ماهنشان و ایجرود و نیز دبیر خانه کارگر زنجان دلیل اعتراض کارگران را “تعدیل ( یعنی اخراج) کارگران بومی و ابقای کارگران غیر بومی عنوان کرده اند”. رسانه ناسیونال – فاشیست گونازتی وی نیز به این خیل ضد کارگری اضافه شده است و تحت عنوان اینکه نباید کارگران بومی را اخراج کرد، بصراحت از اخراج کارگران غیر بومی دفاع کرده است.

یک سلاح مهم در دست دولت و کارفرما برای تضعیف مبارزه کارگران تفرقه افکنی قومی و ملی و یا به عبارت دیگر بومی و غیر بومی میان کارگران است. در این عرصه ناسیونالیستها هم در نقش پادوی سرمایه داران و حکومتشان علیه اتحاد کارگران ظاهر میشوند.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران، ضمن محکوم کردن اخراج کارگران معدن سرب و روی انگوران و حمایت از اعتراض این کارگران، از آنان میخواهد که اجازه ندهند سیاستهای ضد کارگری و تفرقه افکنانه کارفرما و مقامات دولت اتحاد کارگران در مبارزه با اخراج را بهم بزند. کارگر چه بومی و چه غیر بومی نباید از کار اخراج شود. همه باهم باید در مقابل کارفرمایان و دولتشان بایستند. همه کارگران باید در صفی متحد و با همراهی خانواده هایشان دست به اعتراض بزنند و از حق کار و زندگی شان دفاع کنند.

زنده باد اتحاد کارگران در مبارزه علیه اخراج

کمیته اذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۶ برابر با ۱۲ اوریل ۲۰۱۷

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران:تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی تبریز   کمیته بین المللی علیه اعدام:بکار گرفتن اعتراف اجباری برای اعدام احمد رضا جلالی را بشدت محکوم می کنیم! تظاهرات علیه اعدام ها در ایران –در شهر مالمو سوئد: در اعتراض به صدور حکم اعدام احمد رضا جلالی ‍اتحادیه آزاد کارگران ایران: رضا شهابی باید به فوریت آزاد شود اتحادیه کارگری بخش خدمات آلمان “وردی” خطاب به جمهوری اسلامی ایران:  رضا شهابی را آزاد کنید. وضعیت رضا شهابی نگران کننده است!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com