آخرین اطلاعیه ها
کمیته بین المللی علیه اعدام: محسن بابایی جوان ۳۳ساله زندانی قرار است چهارشنبه ۳۰ فروردین در ایران اعدام شود!
چهارشنبه, ۳۰ام فروردین, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

فوری فوری- اطلاعیه مطبوعاتی

محسن بابایی متولد سال ۱۳۶۳ که حدود سه سال است در زندان به سر می برد قرار است فردا بهمراه شماری دیگری از زندانیان محکوم به اعدام در زندانی رجایی شهر به دار آویخته شود.

محسن بابایی لیسانس حسابداری دارد و حدود سه سال پیش در محل کار خود با یکی از همکارانش دچار نزاع و درگیری می شود. متاسفانه در جریان این نزاع سر همکار محسن به میزی اصابت می کند و در اثر این حادثه ناخواسته جان عزیزش را از دست می دهد.

در طول اینمدت خانواده محسن بابایی با هدف گرفتن رضایت از خانوداده فرد جان باخته در مورد این پرونده اطلاع رسانی نمی کنند و در این میان جمهوری اسلامی نیز با هدف کم هزینه کردن اعدام نفع خودش را می برد. بنا برآخرین خبرها تلاشها برای جلب رضایت حانواده فرد جان باخته به نتیجه ای نرسیده است.

محسن بابایی دارای همسر است و همسر ایشان از این بیماری ام اس رنج می برد. محسن بابایی شخصیتی شناخته شده در میان زندانیان سیاسی رجایی شهر است و در زمینه فعالیتهای حقوق بشری نیز مشارکت داشته است. او با انتشار مطالبی از درون زندان از جمله به قوانین قصاص جمهوری اسلامی شدیدا اعتراض کرده است.

محسن باباییطبق قوانین ضد انسانی قصاص جمهوری اسلامی قرار است که صبحگاه چهارشنبه۳۰ فروردین اعدام شود. کمیته بین المللی علیه اعدام، جمهوری اسلامی و قوه آدمکشی قضایی این رژیم را مسئول مستقیم اعدامها در ایران می داند. ما خواهات لغو فوری اعدام محسن بابایی و دیگر محکومین به اعدام هستیم که قرار است فردا اعدام شوند. همه نیروی خود را بکار گیرید تا به کمک هم محسن بابایی را از اعدام نجات دهیم.

 کمیته بین المللی علیه اعدام

۲۹ فروردین ۱۳۹۶- ۱۸ آوریل ۲۰۱۷

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
سازمان جوانان کمونیست برگزار میکند: همایش دویستمین سالگرد تولد کارل مارکس در استکهلم, جمعه ۴ خرداد کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: پیام تسلیت بمناسبت درگذشت رفیق کیهان فرزاد کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: فواد کیخسروی باید بدون قید و شرط آزاد شود. حزب کمونیست کارگری: علیرغم سرکوب وحشیانه مردم کازرون، اعتراض با قدرت ادامه دارد انعکاس اعتراضات به دادن جایزه آزادی بیان به صادق زیبا کلام در دوویچه وله آلمان کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: دستگیر شدگان اعتراضات در کازرون باید بدون قید شرط آزاد شوند!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com