آخرین اطلاعیه ها
جمهوری اسلامی محسن بابایی و چند زندانی دیگر را اعدام کرد
چهارشنبه, ۳۰ام فروردین, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

سحرگاه روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه حدود ۱۰ زندانی که دوشنبه گذشته به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند، در زندان رجایی شهر (گوهردشت) کرج اعدام شدند.

این در حالی است که شب گذشته خانواده های محکومین به اعدام علیرغم تدابیر شدید امنیتی حکومت در مقابل زندان رجایی شهر جمع شده بودند تا جلو اعدامها را بگیرند. بنا به اخباری که به کمیته بین المللی علیه اعدام رسیده است مامورین امنیتی حکومت حتی اجازه عکسبرداری و فیلمبرداری از اعتراض خانواده را به هیچکس نمی دادند.

همانطور که در اطلاعیه خبری قبلی منتشر کردیم، محسن بابایی جوان ۳۳ ساله نیز در میان اعدام شدگان است. شب گذشته کمیته بین المللی علیه اعدام با انتشار عکس و شرح حال مختصر پرونده محسن سعی کرد که با رسانه ای کردن این مسئله جلوی اعدام وی را بگیرد. اما جمهوری جنایت اسلامی او را با بیرحمی تمام به دار آویخت.

محسن بابایی لیسانس حسابداری داشت. او  در محل کارش با همکارش درگیر می شود و همکار وی در اثر یک حادثه ناخواسته و اصابت سر به یک میز جان خود را از دست می دهد. تلاش برای جلب رصایت خانواده فرد کشته شده به نتیجه ای نرسید و محسن بهمراه زندانیان دیگر امروز چهارشنبه ۳۰ فروردین اعدام شد.

قرار است امروز در بند ۱۰ زندان رجایی شهر سالن ۳۱ مراسمی برای محسن از سوی هم بندی های وی برگزار شود. محسن شخصیت شناخته شده ای در میان زندانیان سیاسی بود و خود وی هم تلاش داشت در فعالیت‌های دفاع از حقوق مردم مشارکت داشته باشد.

او در یکی از مطالب خود که از درون زندان بر علیه قوانین قصاص جمهوری اسلامی نوشت گفته بود:

“هیچگاه در این بیدادگاه برخورد صحیح با مجرمان وجود نداشته و تنها آنچه که همچنان ادامه پیدا کرده و در این جو غریب خودنمایی می کند استفاده از قوانین ۱۴۰۰ سال پیش از پیشرفت و عدالت در جامعه جهانی است که در آن زمان چیزی جز وحشی گری و تاختن بر مردمان ضعیف وجود نداشت و اما در این زمان که عصر مدرنیته و تفکر بشر است به جای تلاش برای پیشرفت و در خصوص مجرمان رفتار صحیح و اصلاح و تربیت آنها، باز هم آنچه صورت می گیرد خشونت بر علیه بشریت و مردم را به جان هم انداختن است. مرگ در برابر مرگ، چشم در برابر چشم، زخم در مقابل زخم و سرانجام قصاص و گرفتن حق حیات انسان ها همگی بر استفاده این حکومت… ”

جمهوری اسلامی علیرغم اعتراض خانواده ها، محسن بابایی و شمار دیگری از زندانیان را در زندان رجایی شهر به قتل رساند و بدین ترتیب بر جنایات بی شمار خود افزود. اما جمهوری اسلامی نمی تواند از خشم و اعتراض و نفرت مردم در امان بماند. مردم بپاخاسته ایران مصممند بساط اعدام و آدمکشی جمهوری اسلامی را بر سرش خراب کنند.

کمیته بین المللی علیه اعدام، اعدام جمعی زندانیان زندان رجایی شهر را شدیدا محکوم می کند، به خانواده های اعدام شدگان صمیمانه تسلیت میگوید و همه مردم را فرا می خواند که اعتراض علیه علیه اعدام را گسترش بدهند.

جمهوری اسلامی در آستانه نمایش مسخره انتخابات ریاست جمهوری خود در هراس از تحرک مردم به میزان اعدامها افزوده است. بگذار در همه جا نشان دهیم که ما نه می ترسیم و نه ساکت خواهیم شد. مبارزه برای احقاق حقوق پایه ای انسان و لغو مجازات اعدام و یا همان قتل عمد دولتی با قدرت ادامه خواهد یافت.

 

کمیته بین المللی علیه اعدام

 

۳۰ فروردین ۱۳۹۶- ۱۹ آوریل ۲۰۱۷

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
سازمان جوانان کمونیست برگزار میکند: همایش دویستمین سالگرد تولد کارل مارکس در استکهلم, جمعه ۴ خرداد کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: پیام تسلیت بمناسبت درگذشت رفیق کیهان فرزاد کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: فواد کیخسروی باید بدون قید و شرط آزاد شود. حزب کمونیست کارگری: علیرغم سرکوب وحشیانه مردم کازرون، اعتراض با قدرت ادامه دارد انعکاس اعتراضات به دادن جایزه آزادی بیان به صادق زیبا کلام در دوویچه وله آلمان کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: دستگیر شدگان اعتراضات در کازرون باید بدون قید شرط آزاد شوند!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com