آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه کمیتهٔ مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در رابطه با دیدار سفرای چهل و پنج کشور از زندان اوین
چهارشنبه, ۲۱ام تیر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

روز چهارشنبه ۱۴ تیرماه، برابر با ۵ جولای،به دعوت امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر- قوه قضاییه در نمایشی مضحک و مشمئز کننده، تعدادی از سفرای کشورهای خارجی را برای بازدیدی مهندسی شده از زندان اوین گرد آوردند.

کمیتهٔ مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی حضور مشمئز کننده سفرای خارجی‌ را در زندان اوین را یک دهن‌کجی آشکار به زندانیان سیاسی، خانواده‌های آنان ،مردم ایران و تمامی آزادیخواهان جهان میداند و آنرا شدیدا محکوم می‌کند. جمهوری اسلامی ایران یکی از بدنام‌ترین حکومت‌های جهان در نقض حقوق شهروندان خودش می باشد. حضور این نمایندگان پارلمانی در این نمایش رژیم در حالی‌ است که اتحادیه اروپا، که تعدادی از همین وزرای بازدید کننده عضوش هستند، ۳۲ مقام حکومت ایران از جمله شماری از فرماندهان انتظامی، نظامی، بسیج و تعدادی از مقام‌های قضایی ایران را به دلیل «نقض شدید حقوق بشر مردم ایران» تحریم کرده است. طی دوران حکومت جمهوری اسلامی ایران مجمع عمومی سازمان ملل بجز یکی دو سال، تقریباً همه ساله قطعنامه‌ای در نقض حقوق بشربوسیلهٔ حکومت جمهوری اسلامی صادر کرده است. حضور این نمایندگان پارلمانی در نمایش رژیم در حالی‌ است که شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در نشست خود- ۴ فروردین ۱۳۹۶- پس از شنیدن گزارش مشروح عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر، با صدور قطعنامه جمهوری اسلامی ایران را به نقض شدید حقوق بشر محکوم کرد.
حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت رژیم اسلامی خود اعتراف می‌کند که شمار زندانیان دو برابر ظرفیت زندان‌هاست؛ ۷۳ درصد زندانیان معتادند و به “بمب‌های ساعتی متحرک” می‌مانند. وی می‌گوید «نخستین‌بار بود که وارد یک زندان می‌شدم. به‌نظرم از پشت دوربین یک‌ فیلم مستند هم نمی‌توان آنچه را در چنین فضایی می‌گذرد، به تصویر کشید.» این جمله‌ها را حسن هاشمی، وزیر بهداشت و درمان رژیم پس از دیدار از زندان قزل حصار در اسفندماه سال ۱۳۹۳ در وب‌سایت شخصی خود نوشت. تغذیه نامناسب، شرایط غیربهداشتی، پارازیت‌های مداوم برای از کار انداختن موبایل‌ها، عدم رسیدگی به درمان بیماران، فشارهای روانی، کمبود ساعات هواخوری و غیر استاندارد بودن زندان‎ها و حساسیت‌های پوستی زندانیان به خاطر استفاده از شوینده‌های غیر استاندارد، کمبود دارو، تغذیه نامناسب، غذای بسیار بد و غیربهداشتی و هجوم به اتاق‌های زندانیان برای تفحص وسایل‌شان، تصویر هر روزه زندانها از جمله زندان اوین است.
در تکمیل این نمایش رژیم در روز بازدید، زندانیان معترض و منتقد را به مکان دیگری انتقال دادند. دست‌کم بیست زندانى سیاسی را از زندان اوین به بهانه اعزام به دادسرا و دادگاه، از بند ۴ این زندان خارج نموده و به سلول‌هاى انفرادى در بند ۲-الف منتقل کرده‌اند. به ‌این ترتیب سفراى بازدیدکننده از زندان اوین، تنها از بخش محدودى از زندان که از جمعیت عادى زندان خلوت‌تر شده، دیدن کرده‌اند، بخشى که از پیش با پاکسازى زندانیانى که در برابر نقض حقوقشان ساکت نبودند، آماده پذیرش ایشان شده‌اند. این سفیران حتى از بند زنان سیاسى هم بازدید نکرده‌اند، در حالى که در آن روز ٢۴ زن زندانى سیاسى- عقیدتى در زندان بوده‌اند، از جمله نرگس محمدى، مدافع حقوق بشر، نازنین زاغرى، زندانى دوتابعیتى ایرانى – انگلیسى، آزیتا رفیع‌زاده، آتنا دائمى و گلرخ ابراهیمی که بدون شک سخنان قابل‌توجهى براى بازگو کردن به این سفرا داشتند.

این اقدام رژیم عکس العملی به فشار جهانی در رابطه با خواست بازدید از زندانها است. پرونده نقض حقوق انسانی در ایران از جمله اعدام، شکنجه، زندان‌های بدون محاکمه، سیستم قضایی و حقوقی متعلق به عصر حجر، تبعیض‌های جنسی و مذهبی ، قطع اعضای بدن و مانند اینها- بسیار سنگین است. قطعنامه‌های نقض حقوق بشر آبرویی برای رژیم و کارگزاران آن باقی نگذاشته است. زندانیان سیاسی خود جواب این مماشات گری سفیران را داده و خواهند داد . این سفیران انتخاب کرده اند که به جای گوش دادن به صحبتهای هزاران هزار زندانی که در زندان اوین شکنجه شده اند به دروغهای رژیم اسلامی گوش بدهند. لینک نامهٔ اعتراضی دو زندانی سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی را که در زیر ضمیمه است را بخوانید. این نامه صدای هزاران زندانی سیاسی و خانواده هایشان است.

کمیتهٔ مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در رابطه با فشار به دولتهایی که در این بازدید نمایشی حضور داشتند دست به اقدام خواهد زد و اجازه نخواهد داد که شکنجه و زجر زندانیا ن و جنایتتی که رژیم مرتکب شده است لاپوشانی شود. ما در کنار همه زندانیان سیاسی و خانواده ‌داغدیده جانباختگان،از مجامع حقوقی جهان مصرانه می‌خواهیم این بازدید مهندسی شده را محکوم کرده و خواهان فرستادن هیئت‌های بی‌طرف بین‌المللی به زندانها و رسیدگی به شکایات کلیه زندانیان و خانواده‌های‌ آنان میباشیم. جهانیان باید از حقایق دردناک و جنایات بیشماری که در زندانهای جمهوری اسلامی صورت می‌ گیرد آگاه شوند.

سه‌شنبه یازدهم جولای ۲۰۱۷
هماهنگ کننده کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی CFPPI
سرور کاردار

لینک نامه گلرخ ابراهیمى و آتنا دائمى
https://www.hra-news.org/letters/a-370

از وب سایت و وبلاگ کمیته مبارزه برای آزادی
زندانیان سیاسی دیدن نمایید:

Www.20juneiran.wordpress.com

http://fa.cfppiran.com/

‏‎: به کانال تلگرام کمیته بپیوندید
https://t.me/CFPPI
‏‎: فیس بوک کمیته
https://www.facebook.com/zendani.siasi
به گروه تلگرامی ما هم بپیوندید‏:

https://t.me/joinchat/AAAAAEDYe3d_indjKJZF_g
اینستاگرام کمیته:
https://www.instagram.com/zendani.siasi
ایمیل کمیته :
‏freepoliticalprisoners@gmail.com

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری: کارگران فولاد کلیه همکاران بازداشتی خود را آزاد کردند, اعتراضات کارگری در نقاط مختلف کشور ادامه دارد اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران گروه ملی فولاد اهواز با تداوم مبارزات شجاعانه خود آخرین همکاران زندانی خود را آزاد کردند اعلام اعتصاب غذای جمعی در حمایت از رامین حسین پناهی حزب کمونیست کارگری: بازنشستگان آموزش و پرورش از سراسر کشور در تهران تجمع کردند اتحادیه آزاد کارگران ایران: فراخوان کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای تحصن در اعتراض به عدم آزادی همکاران در بندشان فیلم های برنامه تورنتو بمناسبت روز جهانی زندانیان سیاسی
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com