آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران: آتنا قربانی نظامی است که بنیادش ضدیت با زن و کودک آزاری است!
شنبه, ۲۴ام تیر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

 

 

بیش از سه هفته قبل، آتنا اصلانی، دختر ۷ ساله اهل پارس آباد به قتل رسید. کودکی که لحظه ای از خانه بیرون رفت و هرگز به آغوش خانوداده اش برنگشت.

در پی تحقیقات پلیس، قاتل دستگیر و در نهایت به قتل آتنا اعتراف کرد. فضای عمومی شهر پارس آباد، به خاطر وقفه ای طولانی در روشن شدن سرنوشت آتنا و مشخص شدن آزار جنسی و قتل فجیعش بشدت تحت تاثیر این جنایت هولناک قرار گرفت. شرکت وسیع مردم در مراسم تشییع جنازه آتنا، نشان دهنده نفرت عمومی مردم از این جنایت هولناک و قاتل آتنا بود و حساسیت بالای اجتماعی نسبت به جنایت علیه کودکان را به نمایش گذاشت.

کمیته اذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران، این ضایعه درناک و غم انگیز را به خانواده گرامی و بستگان آتنا، به مردم شریف پارس آباد و همه انسانهای شریفی که در اقصا نقاط ایران از این خبر دردناک متاثر هستند تسلیت میگوید . ما از مرگ فجیع آتنا عمیقا متاثریم و خود را در کنار خانواده آتنا و مردم پارس آباد میدانیم.

خانواده داغدیده آتنا، مردم پارس آباد!

اعدام قاتل آتنا جنایت علیه کودکان در جمهوری اسلامی را پایان نخواهد داد.

آیا روشن نیست که با اعدام قاتلان ریشه و علل چنین جنایاتی علیه کودکان از صحنه جامعه ایران برچیده نمیشود؟ آیا روشن نیست که عامل و مسبب اصلی آزار جنسی و جنایت علیه کودکان نظام اسلامی است که در آن حتی در قوانین رسمی اش جایی برای دفاع ساده از کودکان در نظر گرفته نشده است؟ آیا روشن نیست که در این نظام کودکان در مقابل آزار جنسی و کودک آزاری بی پناه و بیدفاع رها شده اند؟

آیا در نظامی که قاری قرآن محبوب ولی فقیه بعد از تجاوز  سازمانیافته به کودکان راست راست میچرخد و افشا کننده اش زندانی میشود؛ آیا در نظامی که در آن امام کبیرش یعنی خمینی در فتواها و رساله اش “تمتع جنسی از کودکان” را بیشرمانه جایز میداند، کودکان ما مردم ایران کوچکترین امنیتی خواهند داشت؟ آیا در نظامی که آتنا اصلانی هفت ساله مان به قتل میرسد و آتنا دائمی حامی کودکان و بهنام ابراهیم زاده مدافع حقوق کودکان زندانی میشوند میتوان امنیتی برای کودکان تصور کرد؟

مردم شریفی که در قتل فجیع آتنای عزیزمان خون گریه کردید، باید کودکانمان را از چنگال نظامی رها کنیم که نه در قوانینش، نه در فرهنگ اسلامیش، نه در نظام سیاسی اش جگر گوشه هایمان کوچکترین امنیت ندارند و نخواهند داشت.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

۲۳ تیر ماه ۱۳۹۶ برابر با ۱۴ جولای ۲۰۱۷

 

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
بیانیه حزب کمونیست کارگری ایران: تمام زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری: سیاست مماشات جویانه اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی محکوم است! دعوت از بروجردی باید فورا پس گرفته شود! حزب کمونیست کارگری ایران:بازنشستگان باز هم میایند اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران بازنشسته کیان تایر اول بهمن ماه در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت دست به تجمع خواهند زد بیانیه‌ی شوراهای صنفی سراسر کشور: در محکومیت 《سناریوسازی‌های اخیر علیه شوراهای صنفی》و بازداشت گسترده دانشجویان و فعالان صنفی》 کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: با شرکت صدها نفر از زنان و مردان انقلابی در شهر سنندج دهمین سال یاد ابراهیم لطف الهی برگزار شد!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com