آخرین اطلاعیه ها
اطلاعیه کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران: آتنا قربانی نظامی است که بنیادش ضدیت با زن و کودک آزاری است!
شنبه, ۲۴ام تیر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

 

 

بیش از سه هفته قبل، آتنا اصلانی، دختر ۷ ساله اهل پارس آباد به قتل رسید. کودکی که لحظه ای از خانه بیرون رفت و هرگز به آغوش خانوداده اش برنگشت.

در پی تحقیقات پلیس، قاتل دستگیر و در نهایت به قتل آتنا اعتراف کرد. فضای عمومی شهر پارس آباد، به خاطر وقفه ای طولانی در روشن شدن سرنوشت آتنا و مشخص شدن آزار جنسی و قتل فجیعش بشدت تحت تاثیر این جنایت هولناک قرار گرفت. شرکت وسیع مردم در مراسم تشییع جنازه آتنا، نشان دهنده نفرت عمومی مردم از این جنایت هولناک و قاتل آتنا بود و حساسیت بالای اجتماعی نسبت به جنایت علیه کودکان را به نمایش گذاشت.

کمیته اذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران، این ضایعه درناک و غم انگیز را به خانواده گرامی و بستگان آتنا، به مردم شریف پارس آباد و همه انسانهای شریفی که در اقصا نقاط ایران از این خبر دردناک متاثر هستند تسلیت میگوید . ما از مرگ فجیع آتنا عمیقا متاثریم و خود را در کنار خانواده آتنا و مردم پارس آباد میدانیم.

خانواده داغدیده آتنا، مردم پارس آباد!

اعدام قاتل آتنا جنایت علیه کودکان در جمهوری اسلامی را پایان نخواهد داد.

آیا روشن نیست که با اعدام قاتلان ریشه و علل چنین جنایاتی علیه کودکان از صحنه جامعه ایران برچیده نمیشود؟ آیا روشن نیست که عامل و مسبب اصلی آزار جنسی و جنایت علیه کودکان نظام اسلامی است که در آن حتی در قوانین رسمی اش جایی برای دفاع ساده از کودکان در نظر گرفته نشده است؟ آیا روشن نیست که در این نظام کودکان در مقابل آزار جنسی و کودک آزاری بی پناه و بیدفاع رها شده اند؟

آیا در نظامی که قاری قرآن محبوب ولی فقیه بعد از تجاوز  سازمانیافته به کودکان راست راست میچرخد و افشا کننده اش زندانی میشود؛ آیا در نظامی که در آن امام کبیرش یعنی خمینی در فتواها و رساله اش “تمتع جنسی از کودکان” را بیشرمانه جایز میداند، کودکان ما مردم ایران کوچکترین امنیتی خواهند داشت؟ آیا در نظامی که آتنا اصلانی هفت ساله مان به قتل میرسد و آتنا دائمی حامی کودکان و بهنام ابراهیم زاده مدافع حقوق کودکان زندانی میشوند میتوان امنیتی برای کودکان تصور کرد؟

مردم شریفی که در قتل فجیع آتنای عزیزمان خون گریه کردید، باید کودکانمان را از چنگال نظامی رها کنیم که نه در قوانینش، نه در فرهنگ اسلامیش، نه در نظام سیاسی اش جگر گوشه هایمان کوچکترین امنیت ندارند و نخواهند داشت.

کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری ایران

۲۳ تیر ماه ۱۳۹۶ برابر با ۱۴ جولای ۲۰۱۷

 

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب حکمتیست: کارگران زندانی نیشکر هفت تپه فورا و بی قید و شرط باید آزاد شوند! اتحادیه آزاد کارگران ایران: گزارش تکمیلی اعتصاب و تجمع امروز کارگران شرکت نیشکر هفت تپه کمیته “یادمان تورنتو”: قتل عام تابستان ۶۷، بیست و نه ساله شد ۱۵ نفر از کارگران نیشکر هفت تپه دستگیر شدند فراخوان به اعتراض مقابل کنسولگری جمهوری اسلامی در فرانکفورت برای آزادی رامین حسین پناهی جمعه ۲۸ جولای کارگران نیشکر هفت تپه جاده بین المللی اهواز اندیمشک را بستند. خانواده های کارگری در تجمع امروز هم حضور داشتند.اعتراض سراسری کارگران پیمانی شهرداری اهواز ادامه دارد
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     روزنامه ژورنال     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com