آخرین اطلاعیه ها
نهاد مادران علیه اعدام: چه کسی قادر است که چشمان “عزیز شنگال” را فراموش کند؟!
جمعه, ۱۳ام مرداد, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

چه کسی قادر است که زنانِ به اسارت رفته، تحقیر شده و به بردگی کشانده شده ی یزیدی را نادیده بگیرد؟!
امروز شهر تورنتو شاهد عدالت خواهی زنان، مردان و کودکان یزیدی بود – شاهد زجه زدنِ زنان یزیدی که با در دست تصاویر قربانیان نسل کشی توسط داعش، یاد عزیزانشان را گرامی داشتند.
امروزشهر تورنتو شاهد فریاد زنانی بود – که به شکل نمادین خود را در چادرهای سیاهی پیچیده بودند – تا ناله ی در گلو خفه شده ی مادران ، خواهران، خویشاوندان و آشنایانشان را به گوش جهانیان برسانند!
امروزشهر تورنتو شاهد زنانی به زنجیر بسته بود که خود را بر زمین می کشیدند و از مردانی که خود را به شکل نمادین به شیوه ی داعش پوشانده و الله اکبر می گفتند، می خواستند که محکمتر آنان را بزنند که به رهگزران نشان دهند عمق فاجعه ی به بازار برده فروشان کشیده شدن را!
به اسارت رفتن، و فروخته شدنِ زنان یزیدی بعنوان برده ی جنسی، شرم بشریت قرن بیست و یکم است.
امروز سوم آگوست ۲۰۱۷، برابر با سومین سالگرد نسل کشی مردم یزیدی توسط داعش در شمال عراق است، نسل کشی سیستماتیک از نوع کشتار بابیان، نسل کشی ارامنه، قتل عام اردوگاههای آشویتس، قتل عام صبرا و شتیلا … :
– قتل عام در شمار هزاران
– تجاوز، تحقیر
– آواره شدن از سرزمین اجدادی شان،
– تاراج اموال و دارایی ها بعنوان غنیمت
– اسارت زنان و کودکان
– بردگی زنان بعنوان برده های جنسی
بخشی از این نسل کشی در قرن بیستم در برابر چشم جهانیان است.
با وجود آنکه سازمان ملل داعش را بعنوان مسئول این نسل کشی معرفی کرده است، اما همچنان بیش از ۳۰۰۰ زن یزیدی در اسارت داعشیان بسر می برند.
اعضای نهاد مادران علیه اعدام با حضور خود در این مراسم ضمن ارائه ی تاریخچه ی کوتاهی از ظهور داعش ( داعش شیعی) در ایران در سال ۱۳۵۷، همدردی خود با بازماندگان جنایات داعشیان، حمایت و همراهی خود را با مردم یزیدی برای عدالت خواهی اعلام کرد.
در مورد ” عزیز شنگال” اینجا را بخوانید:
http://www.bbc.com/persi…/…/۲۰۱۴/۰۸/۱۴۰۸۳۰_jiyar_aziz_father

زنده باد آزادی
زنده باد زندگی
زنده باد عشق و انسانیت

نهاد مادران علیه اعدام
تلفن : ۰۰۱۶۴۷۷۶۸۸۵۵۶
N.T.Execution@Gmail.Com

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

​​

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
رادیو پیام کانادا: حکم نجیبه صالح زاده به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه و خارج از کشوری از جمله رادیو پیام را قویا محکوم می کنیم! پیام تبریک نوروزی عثمان اسماعیلی از زندان مرکزی سقز رو به جنبش کارگری و مردم شهرستان سقز و خانواده های جانباختگان راه طبقه کارگر بیانیه انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه به مناسبت نوروز ۱۳۹۷ فرا رسیدن سال نو را تبریک می گوئیم! کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری – حکمتیست: ورود نیروهاى رژیم فاشیست ترکیه به شهر عفرین  طبل رسوایی دنیاى دمکراسى کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از بیست و شش روز اعتصاب و تجمعات اعتراضی بی وقفه  به بخش مهمی از خواستهای خود دست یافتند
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com